لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1398 Calendar Wallpaper

آموزش کدنویسی صحیح و استاندارد در اندروید استودیو

آموزش کدنویسی صحیح و استاندارد در اندروید استودیو

آموزش کدنویسی صحیح و استاندارد در اندروید استودیو Android Studio در این آموزش از سایت کافی نتIR قصد دارم شما رو با سه نکته بسیار مهم در برنامه نویسی اندروید آشنا کنم که با رعایت آن ها بتوانید برنامه های حرفه ای طراحی کنید و کسی از کدنویسی شما ایراد نگیره و غیرحرفه ای لقب نگیرید ! برای شروع یک مقدمه ای خصوصا برای تازه کاران برنامه نویسی اندروید توضیح بدم. ببینید هر فایل کد جاوا در اندروید استودیو با عبارت package شروع می شود و در جلوی آن یک نام واحد (نام بسته) قرار گرفته است. فایل های Java از این طریق می فهمند که همگی عضو یک مجموعه هستند. تقریبا شبیه به Namespace در C. بعد از پکیج دستورات import قرار گرفته اند. این دستورات مانند include در C یا using در #C بوده و برای افزودن کتابخانه های مورد نیاز در فایل جاری اضافه شده اند. این دستورات به طور خودکار و با فشار کلید alt+Enter در روی توابع ناشناخته ایجاد می شوند. یعنی به طور مثال اگر در برنامه ی خود عبارت EditText را بنویسید، این عبارت قرمز شده و با کلیک بر روی آن و فشار Alt+Enter (پس از اعلان برنامه) دستور import android.widget.EditText بطور خودکار اضافه می شود. ادامه آموزش را دنبال کنید...

آموزش ساخت پیغام Toast سفارشی و شخصی سازی شده در اندروید استودیو Android Studio Custom Toast

آموزش ساخت پیغام Toast

آموزش ساخت پیغام ، مسیج باکس سفارشی / شخصی سازی شده Toast در اندروید استودیو Android Studio Custom Toast ، در آموزش قبلی نحوه ایجاد یک پیغام ساده Toast Message را برای شما شرح دادیم اگر هنوز آن را مطالعه نکرده اید اینجا کلیک کنید. در این آموزش می خواهیم یک Toast با شکل و رنگ دلخواه ایجاد کنیم. پس با ما همراه باشید.

نمایش پیغام Toast به کاربر در اندروید استودیو AndroidStudio Toast

نمایش پیغام Toast به کاربر در اندروید استودیو

نمایش پیغام به کاربر در برنامه نویسی اندروید Android Toast ، این آموزش بیشتر به درد کسانی میخوره که به تازگی به سمت یادگیری برنامه نویسی اندروید آمده اند و کاربرد Toast زمانی که بخواهید به کاربر در حالت های مختلف برنامه پیغام messege نمایش دهید. این پیام رو شما می توانید بصورت پیشرفته و سفارشی ایجاد کنید اما در این آموزش شکل صحیح نوشتن دستور ارائه خواهد شد.

آموزش اتصال شبیه ساز بلواستکس به اندروید استودیو Android Studio Run in BlueStacks

آموزش اتصال شبیه ساز بلواستکس به اندروید استودیو

 آموزش اجرای برنامه های اندروید استودیو در بلواستکس AndroidStudio BlueStacks App Player ، همان طور که میدانید برای اجرای برنامه های نوشته شده در محیط اندروید استودیو و خطایابی آن شما می بایست یا از شبیه ساز ها استفاده کنید و یا از یک Device واقعی . در این آموزش قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه برنامه های خود را در شبیه ساز قدرتمند BlueStacks اجرای و خطایابی کنید.