لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [مشاهده تمام لینک ها]

با عرض پوزش ، سرور اصلی دانلود سایت با مشکل مواجه شده است ، لذا ازشما کاربران عزیز درخواست می گردد فعلا از قسمت فایل استور سایت پرداختی را انجام ندهید. در حال پیگیری و رفع مشکل هستیم.
با عرض پوزش ، سرور اصلی دانلود سایت با مشکل مواجه شده است ، لذا ازشما کاربران عزیز درخواست می گردد فعلا از قسمت فایل استور سایت پرداختی را انجام ندهید. در حال پیگیری و رفع مشکل هستیم.
متاسفانه بسیاری از فایل های قابل دانلود از دسترس خارج شده اند ، در حال پیگیری و رفع مشکل هستیم


آموزش تبدیل متن فارسی اسکن شده به متن تایپی

 

یکی از نرم افزارهایی که همواره کاربران ایرانی حسرت داشتن آن را می خوردند، اسکن صفحات متنی و تبدیل آن به متن تایپ شده بوده است. فناوری OCR مخفف عبارت Optical Character Recognition تکنیکی است که در آن یک نرم افزار رایانه ای، متون موجود در تصاویر دیجیتال را تشخیص می دهد و آنها را به فایل های متنی قابل ویرایش تبدیل می کند.

 

این تکنیک در موارد بسیاری کاربرد دارد. به عنوان مثال فرض کنید مقاله ای 100 صفحه ای یا یک پایان نامه دانشگاهی چاپ شده را در اختیار دارید و قصد دارید بخشی از آن را ویرایش کنید. مطمئنا تایپ مجدد تمام محتوا نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار است، اما در صورتی که بتوانید با اسکن صفحات موردنظر، متون موجود را به متن های تایپ شده تبدیل کنید، عملیات ویرایش بسیار سهل و آسان خواهد شد.

فناوری OCR در بیشتر زبان های دنیا بخصوص زبان انگلیسی با دقت بسیاری قابل استفاده است ولی استفاده از این فناوری برای تبدیل متون زبان فارسی مشکلات بسیاری داشت. این مشکلات به حدی بود که تقریبا انجام این کار در زبان فارسی به امری غیرممکن تبدیل شده بود، اما خوشبختانه گوگل به منظور ارائه خدمات رایگان خود به کاربران، این مشکل بزرگ را نیز رفع کرده است.

پس چنانچه قصد دارید OCR فارسی را آزمایش کنید یا کتاب، مقاله، پایان نامه و هرگونه محتوای دیگر را به متن تایپ شده تبدیل کنید، می توانید از روش زیر کمک بگیرید:

1- ورود به گوگل درایو
برای تبدیل متون موجود در تصاویر اسکن شده به متون تایپ شده باید از سرویس گوگل درایو کمک بگیرید. همان طور که می دانید برای استفاده از همه سرویس های گوگلی نیازمند عضویت در این سایت و داشتن یک کاربری گوگل هستید.چنانچه قبلا در یکی از سرویس های گوگل (همچون جیمیل) عضو شده اید و کاربری در این سایت دارید، با مراجعه به لینک drive.google.com به محوطه کاربری خود وارد شوید. در غیر این صورت ضمن ورود به این لینک، روی Create account کلیک کرده و یک کاربری جدید در سایت گوگل برای خودتان ایجاد کنید.

2- آپلود فایل
پس از ورود به محوطه کاربری خود در سرویس گوگل درایو، از بالا سمت چپ روی my drive کلیک کرده و در پنجره به نمایش درآمده گزینه File Upload را کلیک کنید.
در این مرحله باید فایل اسکن شده (فایل شما می تواند در یکی از فرمت های استاندارد عکس یا PDF باشد) را از روی هارد دیسک رایانه انتخاب کرده و با کلیک روی گزینه Open عملیات آپلود در سرویس گوگل درایو را آغاز کنید.
فناوری OCR تکنیکی است که در آن متون تصاویر دیجیتال را به فایل های متنی تبدیل می کند.

3- تبدیل به متن تایپ شده
اکنون فایل شما در سرویس گوگل درایو ذخیره شده و با یک ترفند ساده می توانید آن را به متن تایپ شده تبدیل کنید. برای اجرای این ترفند کافی است روی فایل موردنظر با کلیک راست پس از انتخاب گزینه Open With روی Google Docs کلیک کنید.
سرویس گوگل درایو فایل اسکن شده را به یک فایل متنی تبدیل می کند.

فایل شما در ویرایشگر متنی آنلاین گوگل باز شده و می توانید متن قابل ویرایش را کپی و به هریک از نرم افزارهای موردنظر خود انتقال دهید.

رمز فایل فشرده

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:

رتبه این صفحه
امتیاز دهید
به کافی نت IR
امتیاز دهید