لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1398 Calendar Wallpaper

فعال كردن قابليت Save Tabs هنگام خروج از مرورگر فايرفاكس

اگر شما هم از طرفداران مرورگر فايرفاكس هستيد حتما تا به حال  اين مرورگر را تهيه كرده ايد و از آن استفاده كرده‌ايد.همان طور كه حتما متوجه شده ايد در نسخه هاي جديد قابليت هاي بسياري به آن اضافه شده و همچنين سرعت آن نيز تا حد چشمگيري افزايش يافته و از نظر ظاهري نيز به شكل چشمگيري شبيه سريع ترين مرورگر حال حاضر يعني گوگل كروم شده است.اما در اين بين برخي قابليت هاي ضروري نيز به ظاهر حذف شده كه برخي كاربران را از اين بابت نگران كرده است.

يكي از اين موارد قابليت Save Tabs مي باشد كه هنگام خروج از مرورگر، ديگر سوالي تحت عنوان ذخيره كردن تب هاي باز از شما پرسيده نمي شود و فقط از شما مي خواهد تا اجازه خروج را صادر نماييد. اين قابليت از نظر بسياري از كاربران مي تواند كليدي و كاربردي باشد. مثلا زماني كه نياز داريد ويندوز را Restart نماييد يا مجبوريد كامپيوتر را خاموش نماييد ولي تب هاي بسياري وجود دارند كه آنها را مرور نكرده‌ ايد، مي توانيد از اين قابليت استفاده نماييد.
متاسفانه اين قابليت در اين نسخه هاي جديد فايرفاكس غيرفعال است. ولي مي توانيد با اين ترفند قابليت Save Tabs را مانند گذشته فعال كنيد و از آن در مواقع لزوم استفاده نماييد :

روش كار :
مرورگر Firefox  را باز نماييد.
در يك تب جديد عبارت about:Config را وارد نماييد تا بخش تنظيمات فايرفاكس باز شود.
در فيلد Filter عبارت browser.showQuitWarning وارد نماييد.
بر روي آن راست كليك كرده و گزينه Toggle را انتخاب نماييد يا بروي آن دابل كليك كرده تا مقدار آن به True تغيير پيدا كند.
حال هنگام خروج از فايرفاكس  سوالي تحت عنوان آيا مي خوايد تب هاي باز ذخيره گردد سوال مي شود.


لطفا رای دهید !
(1 رای 5 از 5)

در صورتی که با استخراج فایل فشرده با مشکل مواجه شدید جدیدترین نسخه برنامه WinRAR را نصب کنید. لازم به ذکر است پسورد کلیه فایل های فشرده شده www.coffe-net.ir با حروف کوچک می باشد.

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود