لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [مشاهده تمام لینک ها]

Pot Player Download
Schwan Talghi Umbrella

مشکل قطع و وصل شدن مودم و خاموش شدن چراغ های Internet و ADSL

مشکل قطع و وصل شدن مودم و خاموش شدن چراغ های Internet و ADSL

آیا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که اینترنت ADSL تان قطع و وصل شود و چراغ اینترنت مودم تان چشمک زن شده یا خاموش و روشن شود؟ خوب است بدانید که این مشکلِ بسیاری از کاربران اینترنت ADSL است که در این مقاله سعی کرده ایم راه های رفع آن را شرح دهیم.

با بالا رفتن سرعت اینترنت در کشور و آزاد شدن پهنای باند برای شرکت های ارائه دهنده ی اینترنت ADSL ، مشاهده شده است بسیاری از کاربران اینترنت های پرسرعت (2 مگابیت بر ثانیه به بالا) دارای قطعی های مکرر اینترنت خود هستند. به گونه ای چراغ ADSL مودم آنها که نشانگر برقرار بودن ارتباط مودم با سیستم مخابراتی است خاموش و روشن می شود. برای رفع این مشکل چندین راه حل وجود دارد که در این مقاله به آن می پردازیم.

ممکن است مشکل از خود سرویس ارائه دهنده اینترنت شما باشد اگر مطمئن شدید که مشکل از جانب آنها نیست به ترتیب روشهای زیر را امتحان کنید:

 
۱.خاموش کردن مودم
ابتداء مودم را خاموش کنید و بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه دیگر روشن کنید ، اگر به سرویس دهنده اینترنت هم زنگ بزنید ابتداء همین را به شما خواهند گفت ،احتمال دارد مشکل مودم شما با همین روش ساده برطرف شود اما اگر برطرف نشد روش دوم را امتحان کنید.

 
۲.وصل کردن و جدا کردن نویز گیر
اگر برای مشکل نویز از نویزگیز استفاده می کنید پس اول نویزگیر را جدا کرده و دو مرتبه امتحان کنید
و اگر نویزگیر وصل نکردید پس سیمی که از پریز تلفن آمده را به نویزگیر وصل کنید و امتحان کنید
ببینید مودم وصل می شود یا خیر ، اگر با این راه حل هم اینترنت وصل نشد روش سوم را امتحان کنید.

 
۳.بازگردانی مودم به تنظیمات کارخانه
مودم را به تنظیمات کارخانه  برگرداندم ، همانطور که می دانید پشت مودم سوراخی قرار گرفته که با وارد کردن یک خلال دندان و فشار دادن و نگه داشتن ، تنظیمات قبلی مودم پاک می شود و به تنظیمات کارخانه  باز خواهد گشت اما قبل از این کار حتما با سرویس دهنده اینترنت خود هر جا که هست مخابرات ، شاتل و تماس بگیرید و مشکل را مطرح کنید.

و بگوید روشهای بالا را امتحان کردید و می خواهید بدانید که آیا مشکل از سرویس دهی اینترنت نیست؟

اگر گفتند که مشکل از جانب آنهاست به خاطر اختلالات شبکه و غیره پس باید منتظر بود اما اگر گفتند نه مشکلی از قبیل همین اختلالات شبکه و خطوط تلفنی نیست پس این معلوم می شود که مشکل از ناحیه مودم ماست.اینجا تنظیمات مودم را از طریق همان سوراخی که در بالا ذکر شد به تنظیمات اصلی و یا همان کارخانه ایی برمی گردانیم ،بعد از آن که به تنظیمات کارخانه ایی برگرداندیم باید به اینترنت وصل شویم به همین راحتی مشکل قطعی اینترنت ما حل خواهد شد.

اما کار دیگری که باید انجام دهیم این است که مودم را تنظیم کنیم برای این کار از طریق آدرس آپی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ به صفحه مودم وصل می شویم ، البته اگر آدرس آی پی مذکور کار نکرد بهتر است تا پشت مودم را نگاه کنید و آی پی آدرس مودم خود را ببینید.

آی پی آدرس را در مرورگر خود وارد کنید و اینتر را بزنید یک پنجره ایی به صورت پاپ آپ باز می شود که از شما درخواست یوزرنیم و پسورد را دارد که یوزرنیم و پسوردها معمولا admin است و اگر اشتباه بود از مطلب چگونه پسورد مودم را به دست بیاوریم با روشی ساده که قبلا منتشر کردیم می توانید به راحتی یوزرنیم و پسورد مودم خود را پیدا کنید.

بعد از وارد شدن به صفحه مودم گزینه هایی را در سمت چپ خواهید دید ، روی گزینه Quick Setup کلیک کنید.

در صفحه ایی که باز شد روی Next کلیک کنید و گزینه PPP over Ethernet(PPPoE) را انتخاب کرده و از پایین Encapsulation Mode را روی LLC/SNAP-BRIDGING قرار دهید و Next کنید.

در صفحه بعد یوزنیم PPP Username و پسورد PPP Password خود را وارد کرده و تیک Dial on demand (with idle timeout timer) را بردارید و سپس Next کنید.

در صفحه بعد اطلاعاتی را مشاهده خواهید کرد و از پایین روی Save/Reboot کلیک کنید.

5 ستاره
لطفا رای دهید!

در صورتی که با استخراج فایل فشرده با مشکل مواجه شدید جدیدترین نسخه برنامه WinRAR را نصب کنید. لازم به ذکر است پسورد کلیه فایل های فشرده شده www.coffe-net.ir با حروف کوچک می باشد.

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود