Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1398 Calendar Wallpaper

قابلیت پنهان در نرم افزار word که از آن ها بی خبر هستید

قابلیت پنهان در نرم افزار word که از آن ها بی خبر هستید

نرم افزار word ، واژه پرداز حرفه ای و کاملی است که امکانات زیادی را در قالب یک ادیتور پیشرفته در اختیار کاربران قرار می دهد. اما مشابه با سایر نرم افزارها، این برنامه نیز قابلیت های مخفی و پنهانی دارد که کمتر کاربری از آن ها استفاده کرده است و با آن ها آشنایی دارد. فراموش نکنید که گاهی همین قابلیت های مخفی، تغییرات زیادی را در شیوه استفاده از یک برنامه ایجاد می کنند. در ادامه با برخی از امکانات مخفی در برنامه word که از آن ها بی خبر هستید آشنا می شوید.

 

امکانات پنهان برنامه word
Microsoft Office Features You don't Know
برخی از عملیات ها نظیر ایجاد یک صفحه در word، کراپ کردن عکس در word ، تغییر پوسته برنامه word و…جزیی از فعالیت فعالیت روزمره ما هستند که با این برنامه انجام می دهیم. اما برخی از گزینه هایی که در این مطلب با آن ها آشنا می شوید، در word مخفی هستند.


قابلیت جدید Quick Parts در برنامه word
این قابلیت برای اوقاتی بیشتر قابل استفاده است که می خواهید یک متن را با ساختار مشابه ایجاد کنید و در هر بار تایپ، دیگری نیازی به درج قسمت های مشابه نداشته باشید. این قسمت ها می توانند بخشی از یک پاراگراف، بخشی از عکس، واترمارک، جدول و … باشد که می خواهید در مراحل بعدی به صورت آماده وارد مطلب کنید و به این ترتیب در وقت خود صرفه جویی کنید. قابلیت Quick Parts تنها در نسخه ۲۰۱۶ برنامه word در دسترس می باشد. برای استفاده از آن باید از نوار ابزار بالای word، تب Insert را انتخاب کنید و سپس مسیر Text  > Quick Parts را طی کنید.

 با این گزینه منو کشویی در اختیار شما قرار میگیرد که گزینه های مختلفی برای وارد کردن پارت یا قسمت های سریع دارد. AutoText قسمتی از این قابلیت است که به شما اجازه می دهد یک کلمه پرتکرار را بدون نیاز به تایپ کردن در متن و هر چند بار که می خواهید وارد کنید.
برای ذخیره کردن تغییرات مسیر Insert > Quick Parts را طی کنید و گزینه Save Selection to Quick Part Gallery را انتخاب کنید تا کلمات دلخواه شما به گالری افزوده شود و از این پس تنها با یک کلیک وارد متن شود.

قابلیت Watermark در برنامه word
استفاده از واتر مارک یک روش برای ایمن کردن محتویات و جلوگیری از کپی برداری و نشر غیرمجاز آن ها می باشد. قبل از انتشار نسخه word 2016 ، کاربران از برنامه های دیگری برای درج واترمارک استفاده می کردند. حال با نسخه نهایی word قادر خواهید بود در یک برنامه تمام این اعمال را انجام دهید.
جهت تعیین واترمارک از نوار بالا و مسیر Design > Watermark اقدام کنید. در این قسمت می توانید از واترمارک های پیش فرض استفاده کنید یا واترمارک اختصاصی خود را بسازید.

مسیر Custom Watermark > Text watermark را طی کنید و بعد از ایجاد واترمارک جدید، سایز، رنگ و فونت مربوط به آن را شخصی سازی کنید.


قابلیت Signature Line در برنامه word
در صورتی که می خواهید نامه یا متن مدنظرتان را فکس یا ایمیل کنید، می توانید برای درج امضای خود از قابلیت Signature Line در برنامه word استفاده کنید. برای دسترسی به این قسمت از نوار ابزار مسیر  Text group > Signature Line را طی کنید.

امضای خود را می توانید در باکس Signature Setup مطابق با شکل زیر شخصی سازی کنید.

قابلیت امضای مخفی دیجیتال در برنامه word
امضا دیجیتالی روشی ایمن تر و غیرقابل رویت برای پروژه های word ، پاورپوینت و اکسل می باشد که امکان ویرایش و تصرف در متن به واسطه آن تقریبا غیرممکن است. برای دسترسی به این بخش از تب File مسیر Info > Protect Document, Protect Workbook / Protect Presentation را طی کنید.

در باکس Sign هدف خود را از ایجاد امضای دیجیتال مخفی درج کنید و نهایتا روی Sign کلیک کنید.
بعد از امضای کردن فایل ها به صورت دیجیتالی، دکمه امضا ظاهر میشود و تمامی مقالات تنها قابل خواندن هستند ( read-only ) و نمی توان در متن آن ها دست برد.


لطفا رای دهید !
(5 رای 5 از 5)

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود