لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [مشاهده تمام لینک ها]فایل استـور : کرک همیشگی مدیریت دانلود IDM

کرک همیشگی دانلود منیجر IDM عنوان برنامه : کرک دائمی نرم افزار مدیریت دانلود IDM
قیمت : 10,000 ریال
نوع فایل : اجرایی

توضیحات مختصر : یکی از مشکلات نرم افزار مدیریت دانلود IDM (InternetDownloadManager) از کار افتادن کرک های این برنامه به دلیل سرعت بروزرسانی آن است که کاربر از دست پیام های پیاپی جعلی بودن سریال کلافه می شود ! از یک طرف لایسنس سالیانه این برنامه حدودا 60000 تومان هزینه دارد ! شما دانلود و اجرای این کرک برای همیشه خیالتان راحت می شود.چگونه رنگ چشم شخصی را در فتوشاپ تغییر دهیم؟

چگونه رنگ چشم شخصی را در فتوشاپ تغییر دهیم؟

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که اگر چشم شما به رنگ های دیگری بود چگونه به نظر می رسیدید؟ فرضاً اگر رنگ چشم شما خاکستری باشد شاید دوست داشته باشید که چهره خود با چشم قهوه ای رنگ را نیز مشاهده کنید. ممکن است بروید لنزهای چشم رنگی را خریداری کنید اما واقعاً این کار در عصر تکنولوژی بسیار آسان تر از این حرفاست. تنها چیزی که نیاز دارید فتوشاپ است! در ادامه مطلب برای شما کاربران گرامی بصورت کامل نحوه تغییر رنگ چشم در نرم افزار محبوب فتوشاپ را شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

تصویر موردنظر خود را در داخل برنامه فتوشاپ باز کنید. تصویری که قرار است در این آموزش از آن استفاده کنیم بصورت زیر است :

برای شروع نیاز است که یک لایه خالی با حالت ترکیبی (Blend Mode) بسازید. بدین منظور در ویندوز می توانید از کلیدهای ترکیبی Control+Shift+N و در مک از کلیدهای Command+Shift+N استفاده نمایید. سپس در قسمت Mode گزینه Color را انتخاب کنید.

بر روی سواچ پیش زمینه دوبل کلیک کرده و رنگ مورد نظر خود (در مثال ما رنگ آبی روشن) را انتخاب نمایید.

در نوار بالایی برنامه به تب Edit رفته و سپس وارد قسمت Fill شوید. گزینه Foreground Color را انتخاب کرده و OK کنید. بدین منظور همچنین می توانید از کلیدهای ترکیبی Alt+Backspace در ویندوز و کلیدهای Option+Delete در مک نیز استفاده نمایید. توجه داشته باشید که با این کار هر چیز موجود در عکس به رنگی که در مرحله قبل انتخاب کردید در می آید.

با نگه داشتن کلید Alt و کلیک روی دکمه New Layer Mask در پایین پنجره، یک لایه ماسک مشکی را به لایه رنگی خود اضافه کنید.

با استفاده از ابزار بزرگنمایی یا نگه داشتن کلیدهای Ctrl/Command و + یا – بر روی چشم ها زوم کنید. سپس با فشار دادن کلید B ابزار قلم را انتخاب نمایید. در منوی قلم ها گزینه Soft Round را انتخاب کرده و Opacity را برابر ۱۰۰% و Flow را برابر ۶۰% قرار دهید.

با فشار دادن کلید D در صفحه کلید، رنگ های پیش و پس زمینه را به حالت پیش فرض (سفید و مشکی) برگردانید. جهت تعیین رنگ سفید به عنوان پیش زمینه نیز می توانید از کلید X استفاده کنید.

لایه ی ماسک را انتخاب کرده و شروع به کشیدن قلم بر روی چشم کنید. قلمی که می کشید با رنگ پیش فرض لایه که در این مثال آبی است، آشکار می شود. با دقت تمام نقاط لازم بر روی چشم را به رنگ دلخواه خود در آورده و سعی کنید که قلم شما وارد سایر نقطه های تصویر نشود. بعد از اتمام همین کار را برای چشم بعدی نیز انجام دهید. توجه داشته باشید که با توجه به سایز تصویر خود ممکن است به تغییر دادن اندازه قلم نیاز پیدا کنید.  

ماسک شما ممکن است اندکی نقاشی شده به نظر برسد. اگر این چنین است کافیست به منوی Filter رفته و در بخش Blur قسمت Gaussian Blur را انتخاب کنید. عدد ۲ پیسکل را وارد کرده و تایید نمایید تا اطراف ماسک بهتر و نرم تر به نظر برسد.

حال که یک ماسک مناسب از رنگ دلخواه بر روی چشم های مورد نظر تهیه کردید وقت آن رسیده است که رنگ آمیزی خود را طبیعی تر جلوه دهیم. بدین منظور در ابتدا لایه رنگی را انتخاب کرده و بر روی رنگ پیش زمینه آن دوبل کلیک کنید.

با توجه به آزمایش های مختلف، برخی از میزان رنگ هایی را که طبیعی تر به نظر می رسند پیدا کرده و در زیر برایتان لیست کرده ام :
برای چشم های آبی، H برابر ۲۱۰، S برابر ۷ و B برابر ۷۰
برای چشم های خاکستری، H برابر ۲۱۰، S برابر ۳ و B برابر ۷۰
برای چشم های سبز، H برابر ۱۰۰، S برابر ۴ و B برابر ۸۰
برای چشم های قهوه ای، H برابر ۴۰، S برابر ۲۵ و B برابر ۱۵
عددها را بر اساس لیست بالا یا سلیقه خود وارد کرده و جهت انتخاب رنگ بر روی دکمه OK کلیک نمایید. سپس بار دیگر به منوی Edit > Fill رفته و جهت تغییر رنگ چشم ها گزینه Foreground Color را انتخاب کنید. 

با توجه به تصویر و رنگ چشم موردنظر نیاز است که روشنایی یا تاریکی را نیز تنظیم کنید تا همه چیز طبیعی به نظر برسد. رنگ چشم مدلی که در این مثال از آن استفاده کرده ام قهوه ای تیره می باشد و در نتیجه نیاز است که مقداری به روشنایی آن بی افزایم. برای رنگ چشم هایی مثل خاکستری روشن نیز ممکن است به افزایش میزان تاریکی نیاز پیدا کنید.
یک لایه از نوع Curves Adjustment Layer را به تصویر خود اضافه کنید. بدین شک این بهترین راه جهت تنظیم روشنایی در برنامه فتوشاپ می باشد.

هم اکنون به یک لایه ماسک فوق العاده و طبیعی دست یافتیم و می توانیم به اجرایی کردن مراحل نهایی بپردازیم. دکمه Option یا Alt را نگه داشته و لایه ماسک از داخل لایه رنگ را به سمت لایه ی Curves بکشید. مشاهده می کنید که تاثیر لایه تنظیم روشنایی از روی کل تصویر برداشته شده و تنها بر روی چشم ها اعمال خواهد شد.

 نقطه ای از منحنی را انتخاب کرده و جهت افزایش روشنایی آن را به سمت بالا و جهت افزایش تاریکی آن را به سمت پایین بکشید.

همه چیز تمام شده است و در صورت تمایل می توانید به ویرایش بیشتر تصویر خود و در آخر ذخیره ی آن بپردازید. در تصویر زیر نیز می توانید نتیجه نهایی تصویر به کار گرفته شده در مثال را با میزان رنگ هایی که لیست کرده بودیم مشاهده کنید. این میزان می تواند براساس عکس و رنگ چشم شما متفاوت باشد اما در اکثر تصویرهای رایج، مناسب خواهد بود.

رمز فایل فشرده

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود