[کامپوننت ارتباط با دیتابیسC# SqlServer]

پایگاه داده سی شارپ

کامپوننت سی شارپ ارتباط با دیتابیس SqlServer بدون کد نویسی همان طور که اطلاع دارید برای ارتباط با پایگاه داده SqlServer در سی شارپ #C شما نیاز به ایجاد یک کانکشن Connection از نوع SqlConnection هستید که هنگام تعریف می بایست پارامترهای آن را از جمله DataSource را تعریف نمایید. سپس کانکشن را Open و دستور را از طریق دستور SqlCommand به دیتابیس ارسال و دریافت کنید.در این کامپوننت کار بسیار راحت تر شده است و شما با یکبار فراخوانی کلاس و استفاده از متدهای آن براحتی با دیتابیس SqlServer ارتباط خواهید داشت.

 

در این کامپپونت که با نام mydll.dll در اختیار شما قرار گرفته است یک کلاس با نام mydb ایجاد شده که در آن متدهای زیر قرار گرفته است :

- ارتباط با دیتابیس (connect)
- قطع ارتباط با دیتابیس (disconnect)
- ارسال کوئری به دیتابیس (docommand)
- دریافت اطلاعات از دیتابیس (select)


راهنمای استفاده از کامپوننت :
- ابتدا همانند سایر کامپوننت ها شما می بایست آن را به References پروژه خود اضافه کنید.
- اضافه نمودن using System.Data.SqlClient به کتابخانه های پروژه در قسمت کد نویسی
- تعریف مشخصات از جمله نام دیتابیس / نوع دیتابیس Express یا Server / نام کاربری و رمز عبور
- تعریف کلاس کامپوننت و استفاده از متدهای آن

در فایلی که شما دانلود خواهید کرد ، یک مثال به همراه راهنما نحوه استفاده از کامپوننت نیز وجود دارد. که با فراگیری آن می توانید براحتی انواع پروژه های دارای بانک اطلاعاتی از جمله پروژه های ساده و پیشرفته را ایجاد کنید. در واقع برنامه نویسان حرفه ای بسیاری از کدهای متداول که در اکثر پروژه های استفاده می شود به یک کامپوننت تبدیل می کنند که براحتی بتوانند بدون حفظ کردن دستورات زیاد و گیج کننده ، فقط از متدهای آن استفاده کنند. به عنوان مثال زمانی که شما مشخصات دیتابیس را در پروژه وارد کرده اید و از متد Connect استفاده می کنید این متد تمام دستورات اشیاء SqlConnection و SqlCommand را برای شما فراخوانی می کند و در واقع باعث کم شدن تعداد خطوط برنامه و خوانایی بیشتر آن نیز می شود.

 

1 رای
لطفا رای دهید!

(1 رای 4 از 5)

دسته بندی : فروشگاه فایل | بازدیدها: 662 بار

تگ ها: فایــل اسـتور

دیتابیس سی شارپ آموزش دیتابیس سی شارپ آموزش ارتباط با دیتابیس اس کیو ال در سی شارپ آموزش SqlExpress در سی شارپ کامپپونت SqlExpress در سی شارپ CSharp SqlExpress Component دیتابیس سی شارپ

000