[پیاده سازی ساختمان داده صف با آرایه]

پیاده سازی صف به زبان سی پلاس پلاس عنوان برنامه : سورس کد + فایل اجرایی ساختمان داده صف با آرایه
قیمت : 1000 تومان
نوع فایل : سورس کد ++C

دانلود برنامه پیاده سازی ساختمان داده صف Queue با آرایه سی پلاس پلاس همان طور که در معنی عامیانه صف به معنای پشت سرهم قرار گرفتن است در پیاده سازی نیز به همین شکل معنا پیدا می کند که مجموعه عناصری پشت سر هم قرار می گیرند و عنصر جدید به انتهای صف اضافه و از ابتدا خارج و در اصطلاح حذف می شود. صف را می توان توسط يک آرايه يک بعدی پیاده سازی کرد. به دو متغیر Front و Rear برای مشخص كردن ابتدا و انتهای صف نياز است.هر گاه عنصری به صف اضافه شود Rear یك گام به جلو حركت می كند و هر گاه كه عنصری را از صف حذف می شود Front یك واحد افزايش می يابد.

 

 

چون اندازه آرايه از قبل تعريف می شود، هنگام اضافه کردن عنصری به صف ابتدا باید اطمينان حاصل کرد که هنوز ظرفیت پذیرش داده را دارد. اگر Rear برابر با ظرفیت كل آرایه شود صف پر درنظر گرفته می شود.اگر ابتدا و انتهای صف برابر بودند (Front=Rear) یعنی صف خالی است. عمل حذف روی صف خالی انجام نمی گيرد.

طول صف يا تعداد عناصر موجود در صف برابر با Rear-Front+1 است. در فایلی که شما دانلود می کنید سورس کد با پسوند سی پلاس پلاس جهت اجرا در برنامه DEV و همچنین فایل متنی سورس کد جهت پرینت و تحویل به استاد و همچنین فایل اجرایی جهت اطمینان از درستی برنامه قرار داده شده است.

 

 

 پرداخت آنلاین و دانلود مستقیم فایل

 

در این مطلب از سایت کافی نت IR شما میتوانید سورس کد و فایل اجرایی (exe) ساختمان داده صف با آرایه به زبان ++C رو با لینک مستقیم دانلود نمایید.


دسته بندی : فروشگاه فایل | بازدیدها: 836 بار

تگ ها: فایــل اسـتور

صف queue ساختمان داده صف دانلود سورس کد صف با سی پلاس پلاس دانلود برنامه صف با cplus plus دانلود سورس کد و فایل اجرایی صف Queue با سی پلاس پلاس

000