لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [مشاهده تمام لینک ها]

Pot Player Download
1398 Calendar Wallpaper

معبد خورشيد در اوريسا - هند (+ تصاویر)

معبد خورشيد در اوريسا - هند
معبد خورشيد در اوريسا در هند قرار دارد و در قرن 13 به منظور اهدا کردن به خداي خورشيد ساخته شده است که امروزه جزء هفت عجايب هندوستان به شمار مي آيد.اين معبد به شکل يک ارابه بزرگ مي باشد که در ساخت آن از سنگهاي نفيسي استفاده شده است که توسط پادشاه (Narasimhadeva) ساخته شده است.

معبد خورشيد در هند

بر طبق افسانه هاي محلي اين معبد داراي هاله بزرگي از قدرت مي باشد که از دو نيروي قدرتمند مغناطيسي ساخته شده در برجها ،نشئات مي گيرد. معلق بودن تاج و تخت پادشاهي بين هوا و زمين به خاطر همين نيروي مغناطيسي مي باشد. ملوانان اروپايي از برج هاي اين معبد براي دريانوردي استفاده مي کنند ولي اين معبد را بتکده سياه مي نامند زيرا در اطراف ساحل اين معبد کشتي هاي زيادي به دليل نيروي مغناطيسي افسانه اي معبد و جزر و مد ناگهاني غرق مي شوند.

  معبد خورشيد در هند

  معبد خورشيد در هند

  معبد خورشيد در هند

اين معبد که به شکل ارابه اي بزرگ با 12 چرخ سنگي و 7 اسب تازي مي باشد که 7 اسب تازي که در حال حمل کردن خورشيد به سمت مشرق(سمت طلوع آفتاب) مي باشند ، نمايانگر هفت روز هفته مي باشد و 12 چرخ اين ارابه نمايانگر 12 ماه سال و هشت پره هر چرخ نمايانگر هشت درجه برتر روز زن مي باشد. ورودي اصلي معبد رو به شرق و به طرف دريا مي باشد که به سالن هدايا وارد مي شود.


لطفا رای دهید !
(1 رای 4 از 5)

در صورتی که با استخراج فایل فشرده با مشکل مواجه شدید جدیدترین نسخه برنامه WinRAR را نصب کنید. لازم به ذکر است پسورد کلیه فایل های فشرده شده www.coffe-net.ir با حروف کوچک می باشد.

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود