لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1398 Calendar Wallpaper

بیوگرافی مجید مظفری

بیوگرافی مجید مظفری

نام اصلی : مجید مظفری Majid Mozafari
تاریخ تولد : ۲۲ بهمن ۱۳۲۹
محل تولد : تهران
پیشه : بازیگر و کارگردان
فرزندان :  نیکی مظفری
سال های فعالیت : 1347 تاکنون

 

زندگینامه

مجید مظفری متولد 22 بهمن 1329 در تهران، بازیگر است تحصیلات اش در حوزه هنری یک دوره 5 ماهه بازیگری در دانشگاه ون سن پاریس می باشد، تنها یک دختر بنام نیکی دارد او نیز بازیگر است، قبل از بازیگری نیز کارمند شرکت مرسدس بنز بود.

ورود اتفاقی به بازیگری
ورودم به دنیای بازیگری كاملا اتفاقی بود سال 47 با یكی از دوستانم كه در یك تئاتر حضور داشت به تماشای آن نمایش رفتم. پیشنهاد شد نقش كوچكی را بازی كنم و من هم قبول كردم. در همان تئاتر یكی از بازیگران اصلی دعوایش شد و رفت و به من گفتند نقش او را بازی كنم و این نخستین تجربه من در تئاتر بود.

علاقه کودکی و فردین
نه، اینطور نبود كه از بچگی عاشق تئاتر باشم یا دوست داشته باشم كه بازیگر شوم. البته سینما زیاد می‌ رفتم. فردین را خیلی دوست داشتم اتفاقا اواخر حیاتش خیلی به هم نزدیك شده بودیم ولی اهل تئاتر نبودم در شركت مرسدس بنز كار می‌ كردم و آن زمان زبان آلمانی می‌ خواندم.

12 ‌نفر از جوانان فنی شركت برای اعزام به آلمان و یك دوره آموزشی انتخاب شده بودند و من هم بین آنها بودم. همان زمان بود كه پیشنهاد تئاتر پیش آمد و من هم كارم را رها كردم. به همین سادگی از كارم بیرون آمدم و وارد تئاتر شدم.

اولین تجربه حرفه ای
اولین بار كه جلوی دوربین قرار گرفتم، فیلم پایان تاریكی به كارگردانی حسن شیروانی بود كه سال 1349 ساخته شد. البته در آن فیلم فقط دو پلان حضور داشتم و خیلی تجربه سینمایی محسوب نمی‌ شد این تجربه یك سال بعد از نخستین كار تئاترم اتفاق افتاد، اولین كار سینمایی‌ ام شهر قصه بود كه سال 1352 ساخته شد.
 
زراعت
یک تکه زمین کوچکی در اسفراین داریم که گه گاهی در آن مشغول هستیم و این هم به همان دغدغه ها که گفتم برمی گردد که اگر زمانی رسید که دیگر نتوانستم کار بازیگری را دنبال کنم به کشاورزی بپردازم.

افتخارات
برای بازی در فیلم مسافران، بهرام بیضایی برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و برای بازی در فیلم‌ های سگ‌ کشی، جنگ نفت‌کش‌ ها و سایه‌ های هجوم کاندیدای بهترین بازیگر از جشنواره فیلم فجر شد.


اخترام به لباس پوشیدن
اهمیت به لباس خوب پوشیدن از همان كودكی برای من وجود داشت اما بیشتر از خاص و نو بودن لباس، تمیز بودنش برایم مهم بود

آمفی تئاتر کافه
در شهریور 96 مچید مظفری با حضور چهر های هنری  آمفی تئاتر کافه خود را افتتاح کرد.


لطفا رای دهید !
(1 رای 4 از 5)

در صورتی که با استخراج فایل فشرده با مشکل مواجه شدید جدیدترین نسخه برنامه WinRAR را نصب کنید. لازم به ذکر است پسورد کلیه فایل های فشرده شده www.coffe-net.ir با حروف کوچک می باشد.

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود