Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1401 Calendar Download

بیوگرافی محیا دهقانی

بیوگرافی محیا دهقانی

نام اصلی : محیا دهقانی Mahya Dehghani
تاریخ تولد : 24 دی 1370
محل تولد : تهران
حرفه : بازیگر
سالهای فعالیت : 1391 تاکنون
تحصیلات : لیسانس ادبیات نمایشی

بیوگرافی محیا دهقانی

زندگینامه

محیا دهقانی متولد 24 دی 1370 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است. فارغ التحصیل لیسانس رشته ادبیات نمایشی می باشد که از 8 سالگی ورزش کاراته را شروع کرد و حالا دان دو دارد و از 21 سالگی در عرصه بازیگری فعال است. می گوید آدم اخلاق گرایی هستم و اخلاق و ادب برای من خیلی مهم است.

بیوگرافی محیا دهقانی

با حضور در کلاس های بازیگری داریوش ارجمند با الفبای هنر آشنا شد تا اینکه سال 1391 وقتی 21 ساله بود با سریال «قهر و آشتی» جلوی دوربین رفت. در سال 1392 بصورت حرفه ای در فیلم سینمایی «شیار 143» به کارگردانی نرگس آبیار کنار چهره هایی چون مریلا زارعی و مهران احمدی بازی کرد.

بیوگرافی محیا دهقانی

با این حال شهرت ایشان با سریال پایتخت 4 در نقش سوسن یک دختر عصبی و یک دنده که درگیر بیماری روانی و روحی بود ، مورد توجه قرار گرفت. محیا دهقانی در فیلم تحسین شده «ماجرای نیمروز» سال 1395 در قالب کاراکتر اصلی زن فیلم ، شخصیت خاکستری ، باهوش و توانایی را ایفا کرد.

بیوگرافی محیا دهقانی
علاقه به بازیگری

در پنج سالگی برای دوستان و حتی فامیل و اقوام تقلید شخصیت ها را انجام می دادم و علاقه به بازیگری ریشه در بچگی من داشت. از سال 1382 و از طریق خانواده پیگیر این حرفه شدم و متوجه شدم درون من این استعداد به بازیگری وجود دارد.

بیوگرافی محیا دهقانی

نویسندگی

خیلی دوست دارم آنچه را که خودم می نویسم و چیزهایی که دوست دارم بنویسم را به اجرا در بیاورم ، ولی فعلا موقعیت ساختن آن را ندارم. بیشتر دوست دارم نقش هایی را بازی کنم که از غالب شخصیت خودم دور باشند. خیلی علاقه دارم کاراکتری را بسازم و خلق کنم همانطور که نویسنده آن را خلق کرده است من هم وقتی بازی می کنم چیزی به آن اضافه کنم و خودم لذت ببرم.

بیوگرافی محیا دهقانی

بازیگران مورد علاقه

بازی جولیتا ماسینا همسر آقای فدریکو فلینی (کارگردان) را دوست دارم. «رومن پولانسکی» را دوست دارم ، «وودی آلن» ، «مارتین اسکورسیزی» و «آلفرد هیچکاک» هم مخصوصا بخاطر متن و داستان هایی که دارد هنوز برای من جذاب هستند.

بیوگرافی محیا دهقانی
علاقه به شنیدن موسیقی

همانطور که می دانید موسیقی کامل ترین «آرت» است در حدی که تنها با شنیدن یک کار، دنیای شما از درون متحول می شود. در کودکی به فراگیزی ساز دهنی پرداختم اما ادامه ندادم ، من شنیدن موسیقی را دوست دارم اما هیچ استعدادی در نواختن ندارم.

بیوگرافی محیا دهقانی

فیلم و کتاب مورد علاقه

فیلم زیاد می بینم اما فیلمی که آنرا خیلی دوست داشتم «Tenet» بود ، در کتاب ها هم کتاب «ساربان سرگردان» خانم سیمین دانشور خیلی خوب بود. تماشای فیلم و سریال خارجی را ترجیح می دهم چرا که فیلم های ما بیشتر دیالوگ محور هستند تا بازی محور ، رویه ای که امیدوارم تغییر کند.

بیوگرافی محیا دهقانی

ازدواج

ازدواج برای جوان های این نسل خیلی سخت شده است بخصوص هنرمندان چرا که مردم از اینکه شغل همسرشان بازیگری است را خیلی سخت می پذیرند. اولویت زندگی من بعد از کار اینست که دوست دارم یک همسر و مادر خوب باشم.

بیوگرافی محیا دهقانی

از کاراته تا شطرنج

از 8 تا 21 سالگی کاراته کار کرده ام و تا دان دو کاراته هم پیش رفتم اما بخاطر بازیگری آنرا کنار گذاشتم و الان بیشتر بدنسازی می کنم و شنا می روم. پیاده روی رو هم دوست دارم و به بازی شطرنج هم خیلی علاقمند هستم.

بیوگرافی محیا دهقانی
زندگی و خط قرمز من

زندگی برای من مثل یک رنگین کمان است و خط قرمز من خلاف جهت انسانیست بودن است ، حالا هر چیزی که می تواند زیر شاخه این موضوع باشد.

بیوگرافی محیا دهقانی

روابط ناسالم وجود دارد

بی شک مانند هر شغل دیگری در بازیگری هم روابط ناسالم وجود دارد اما خوشبختانه تا به امروز خود من با این معضل مواجه نشده ام. من گزیده کار کردن و درست کار کردن را به هر چیزی ترجیح می دهم ، من از 19 سالگی که وارد بازیگری شدم به خودم گفتم ، محیا خودت هستی و کفش هایت …

بیوگرافی محیا دهقانی

تجربه مدلینگ

بواسطه پیشنهاد یکی از دوستانم مدت کوتاهی در عرصه مد و مدلینگ حضور داشتم ، درآمد خوبی هم داشت اما ترجیح می دهم صرفا بازیگری را دنبال کنم.

بیوگرافی محیا دهقانی

سینمایی و تلویزیونی
1401    نجلا ۲
1400    خود‌خواسته
1400    هم‌سایه
1400    همبازی
1399    لب خط
1396    کُنجانچَم
1396    لیلاج
1395    ماجرای نیمروز
1395    باهر
1395    شب، سکوت، رهایی
1394    پایتخت ۴
1394    سبز سفید سرخ
1392    شیار ۱۴۳
1391    قهر و آشتی

بیوگرافی محیا دهقانی
تئاتر
1394    زنجیر شدگان
1394    دو، سه چیزی که نمی‌دانید
1392    خانه برناردا آلبا
1394    خسیس به روایت یک بازپرس


لطفا رای دهید !
   
+20

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود