Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1401 Calendar Download

بیوگرافی صدف اسپهبدی

بیوگرافی صدف اسپهبدی

نام اصلی : صدف اسپهبدی Sadaf Spahbodi
تاریخ تولد : 15 بهمن 1372
محل تولد : تهران
حرفه : بازیگر
سالهای فعالیت : 1396 تاکنون

بیوگرافی صدف اسپهبدی

زندگینامه

صدف اسپهبدی متولد 15 بهمن 1372 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است. فارغ التحصیل بازیگری از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد می باشد که از بازی در فیلم کوتاه شروع کرد تا اینکه با جایزه سیمرغ بلورین به شهرت رسید.

بیوگرافی صدف اسپهبدی

صدف بعنوان فرزند دوم خانواده چهار نفره به دنیا آمده است ، پدرش «حمید اسپهبدی» و مادرش «حمیرا بیرامی» نام دارد و تنها خواهرش نیز پزشک می باشد. بصورت حرفه ای فعالیت خود را از سال 1395 وقتی 23 ساله بود با فیلم کوتاه «dystopia» (دیستوپیا) به کارگردانی سپهر کشن فلاح شروع کرد.

بیوگرافی صدف اسپهبدی

اولین فیلم نیمه بلند

در همان سال 1395 اولین تجربه فیلم نیمه بلند خود را در فیلم «راحانا» به کارگردانی کاظم دانشی و در کنار علیرضا مهران و محسن صادقی به دست آورد. او در این فیلم نقش دختر تک تیرانداز سوری بنام راحانا که توانسته تعداد زیادی از نیروهای داعش را به هلاکت برساند ، بازی می کرد.

بیوگرافی صدف اسپهبدی
در قاب تلویزیون

خانم بازی در سال 1396 با مجموعه طنز خانوادگی بنام «سفر در خانه» در کنار حسن پورشیرازی و بهنوش بختیاری وارد قاب تلویزیون از شبکه نسیم شد.

بیوگرافی صدف اسپهبدی

تجربه مجری گری

خانم صدف اسپهبدی در تابستان 1397 بعنوان مجری در کنار «فرهاد جم» اجرای برنامه «همیشه خونه» را در شبکه آموزش حضور داشت.

بیوگرافی صدف اسپهبدی
از سریال دلدار تا فیلم الف امنیت

در سال 1398 نقش فرعی در سریال ماه رمضانی «دلدار» را تجربه کرد سپس همین سال در فیلم «الف امنیت» کنار علیرضا جلالی تبار و حمیدرضا هدایتی حضور داشت.

بیوگرافی صدف اسپهبدی

صدف اسپهبدی سال 1400 در فیلم «علف زار» به کارگردانی کاظم دانشی و تهیه کنندگی بهرام رادان در کنار «پژمان جمشیدی» و «سارا بهرامی» حضور داشت. می گوید برای بازی در نقش زن معتاد این فیلم 25 کیلو از وزن خود را کم کرده است.

بیوگرافی صدف اسپهبدی

من هر شب برای کاهش وزن 10 کیلومتر می دویدم و اثرات این کاهش وزن بیش از اندازه بود ، از تغییرات هورمونی و ریزش مو تا از دست دادن مواد مغذی …

بیوگرافی صدف اسپهبدی

می گفتن سراغ این نقش نرو

قبل از بازی در نقش معتاد به من می گفتند که سمت نقش های خاص نروم. به دلیل اینکه نقش های خاص شاید از نظر فیزیکی و بیان ، بار کمکی اضافه دارند ولی در این میان تلاش بازیگر برای ایفای نقش کمتر دیده می شود ، بخصوص برای من که اولین تجربه سینمایی ام بود.

بیوگرافی صدف اسپهبدی

کسب سیمرغ بلورین

در نهایت خانم بازیگر در 22 بهمن 1400 در اختتامیه جشنواره فیلم فجر جایزه سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای بازی در فیلم علف زار گرفت.

بیوگرافی صدف اسپهبدی

فیلم‌شناسی
1396     راحانا
1400     علفزار

بیوگرافی صدف اسپهبدی

تلویزیون
1396    سفر در خانه


لطفا رای دهید !
   
+18

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود