Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper

بیوگرافی جان آبراهام

بیوگرافی جان آبراهام

نام اصلی : جان آراهام John Abraham
تاریخ تولد : 17 دسامبر 1972
محل تولد : بمبئی .مهاراشترا
ملیت : هندی Indian
حرفه : بازیگر .مدل
سالهای فعالیت : 1999 تاکنون
همسر : پریا رانچال (2014 - حال)

بیوگرافی جان آبراهام

زندگینامه

جان آبراهام متولد 17 دسامبر 1972 بازیگر و مدل اهل کشور هندوستان است. نام فارسی این بازیگر «فَرهان» می‌باشد.او در سال ۱۹۷۲ در شهر بمبئی به دنیا آمد. پدر وی هندی و یک معمار است. مادرش «فیروزه ایرانی» نام دارد و از پارسیان هند است. وی دارای یک برادر و یک خواهر نیز می‌باشد.از فیلم‌های معروف او می‌توان به بازی در فیلم پسران هندی اشاره کرد.

بیوگرافی جان آبراهام

جان ابراهام در بمبی از مادری ایرانی و پدری اهل مالایا (جنوب هند) و کاتولیک به دنیا آمد . او تحصیلاتش را در مدرسه اسکاتلندی بمبی وبعد هم در کالج (جی هند) ادامه داد و در دانشگاه در رشته مشاوره وبازاریابی تا مقطع لیسانس به تحصیل ادامه داد. بعد از اتمام درس خود خیلی زود توانست شغلی خوب به عنوان مشاور وبازاریاب برای تاسیس یک سری کارخانه های زنجیره ای به دست آورد.

بیوگرافی جان آبراهام

در همان سال بود که به اصرار تعداد زیادی از دوستانش که اعتقاد داشتند چهره مناسبی برای مدل شدن دارد پذیرفت که برای مسابقه گلداراگزهانت من عکسی بفرستد. جان آبراهام در این مسابقه شرکت کرد وبه عنوان جذاب ترین مرد سال هند شناخته شد وبرای ادامه مسابقات راهی فیلیپن کشوری که در آن سال پذیرای مسابقات (هانت من) بود شد. در آن جا نیز به عنوان دومین نفر برنده شد و عنوان دومین مرد جذاب جهان را از آن خود کرد.

بیوگرافی جان آبراهام

خیلی زود سیل پیشنهادات به سوی او سرازیر شد و به خاطر چهره اش بیشتر از آن به عنوان مدلی هندی شناخته شود در هر جا که حضور می یافت به عنوان فردی ایتالیایی شناخته می شد و نودونه درصد افرادی که با در ارتباط بودند اورا ایتالیایی می شناختند وفقط یک درصد آنها احتمال می دادند که اهل خاورمیانه باشد وآن هم نه هندوستان. بالاخره او از میان پیشنهادات حضور در یک آژانس تبلیغاتی در سنگاپور وبعد از آن هم هنگ کنگ را پذیرفت و برای مدتی خارج از هند به کار مشغول شد.

بیوگرافی جان آبراهام

بعد از اتمام زمان قرار دادش به هندوستان بازگشت وتا آگوست سال 2001 به عنوان مدل مشغول به کار شد. در آگوست سال 2001 بود که اولین پیشنهاد برای حضور در بالیوود از او به عمل آمد و راهول راویل کارگردان با تجربه فیلم های چون لاواستوری –بتا و آرجون پاندیت برای حضور در فیلم جدیدش گراندماهورات از جان آبراهام دعوت کرد. راویل از جان خواست تا برای فیلمبرداری به لندن برود. همه چیز آمده بود و فیلمبرداری به خوبی به پایان رسید ولی این فیلم هیچ گاه اکران نشد.

بیوگرافی جان آبراهام

اما جان به کارش ادامه دادو منتظر پیشنهاد بعدی از بالیوود ماند و این پیشنهاد خیلی زود از طرف کمپانی پوجا باهات از او به عمل آمد. این فیلم جسم نام داشت و قرار بود جان در آن با بی پاشاباسو مدلی که به تازگی وارد بالیوود شده بود همبازی شود. جسم موضوعی متفاوت و داستانی تازه داشت و در مورد زندگی مرد جوانی بود که هیچ هدف وآرزویی ندارد و شور و اشتیاقی برای زندگی کردن و ادامه آن در وجودش نیست. تا این که به طور اتفاقی با زنی برخورد کرده و احساس می کند که عاشق او شده است ولی با صحبت بیشتر متوجه می شود که او زنی متاهل است. اما حالا او عاشق شده و دیگر چیزی برایش اهمیت ندارد. جسم در سال 2002 اکران شد و پرفروش ترین فیلم سال لقب گرفت و جان آبراهام به سادگی و با اولین فیلم خود به یک ستاره تبدیل شد.

بیوگرافی جان آبراهام

خیلی ها علت فروش فیلم ر به جز داستان متفاوت آن و حضور بی پاشاباسو در آن حضور جان آبراهام می دانستند. چون جان با ظاهر جذاب و فریبنده خود در زمانی هم که به عنوان مدل مشغول به کار بود باعث حسادت عده زیادی از پسر ها و جلب توجه تعداد زیادی از دخترها بود. در جشن های که در آنها حضور می یافت به خاطر چهره و خوش پوش بودنش همیشه مورد توجه تمام حاضرین قرار می گرفت .علاوه بر این او در این فیلم نیز توانسته بود به جز کمک از چهره خود بازی قابل قبولی نیز ارایه دهد. همه این ها باعث شد تا جان چهره سال و پدیده برتر سال 2002 لقب بگیرد.

بیوگرافی جان آبراهام

بعد از این فیلم او تقریبا بیشتر قرار دادهای خود را با خانواده باهات امضا کرد و در فیلم بعدی خود سایه نیز با موکش باهات همکاری کرد. فیلم سایه اکران شد ولی نتوانست موفقیت جسم را به دست آورد وآن چنان مورد توجه قرار بگیرد. بعد از آن باز هم جان آبراهام در پروژه دیگر خانواده باهات به نام پاپ حضور یافت. جان آبراهام در هر سه پروژه خود سعی کرده بود در فیلمی با موضوعی متفاوت و جدید بازی کند. ولی با وجود رعایت چنین مسله ای فقط فیلم جسم او به اوج شهرت و محبوبیت رسید و سایه و پاپ هر دو فروشی در حد متوسط داشتند.

بیوگرافی جان آبراهام

با پیش آمدن این اوضاع او بالاخره تصمیم خود را گرفت وبرای تکرار موفقیت جسم در فیلم جدید پوجا باهات با دیگر در کنار بی پاشاباسو حضور یافت. جان و بی پاشا بعد از فیلم جسم رابطه بسیار خوبی با یکدیگر پیدا کرده بودند ودر تمامی محافل در کنار یکدیگر دیده می شدند و حتی در جریان حادثه ای که در طی یکی از فیلم ها برای بی پاشا پیش آمده بود و او را به بیمارستان منتقل کردند. جان اولین کسی بود بر بالین او حاضر شد و بعد از آن هر گاه علت این کار را از او می پرسیدند پاسخ می داد که او دوست بی پاشا است. و بی پاشا خانواده و فامیلی در بمبیی ندارد و او خود را موظف می دیده که در آن موقع به عنوان یک دوست در کنارش حضور یابد.

بیوگرافی جان آبراهام

جان وبی پاشا بار دیگر در فیلم اعتبار در کنار هم حضور یافتند ودر کنار این دو شاهنشاه بالیوود آمیتا باچان نیز در فیلم حضور داشت. اعتبار در سال 2004 اکران شد و فروش خوبی داشت. فیلم بعدی جان لاکر نام داشت که بر خلاف فیلم های قبلی اش اولین کاری بود که بدون حضور خانواده باهات انجام داد. در لاکر جان آبراهام با سونیل شتی سانی دیول سهیل خان و ناهید سیروسی همبازی شد. این فیلم فروشی متوسط داشت.

بیوگرافی جان آبراهام

در سال 2004 جان در پروژه بسیار موفق و محبوب یاش چوپرا بار دوم در کنار آبیشک باچان آدی چوپرا و ایشادیول و ریمی سن حضور یافت که تا مدت های زیادی صدر نشین جدول فروش بود .فیلم بعدی او در سال 2004 مدهوشی بود که جان درآن با بی پاشا و پریانشو چاتری همبازی شد. این فیلم نتوانست در گیشه موفقیت چندانی کسب کند. فیلم کال او در سال 2005 اکران شد و توانست به فروشی خوبی دست پیدا کند . جان در این فیلم با آجی دوگان . ویویک اوبری و ایشا دیول و لاراداتا همبازی شد. فیلم اعلان نیز در همان سال اکران شد ولی با شکست کامل روبرو شد. دیگر ستارگان این فیلم لاراداتا –آرجون رامپال –امیشا پاتل – میتون چاکرابورتی و راهول خانا بودند.

بیوگرافی جان آبراهام

فیلم دیگر او در سال 2005 اکران شد فیلم ویرود بود که در آن با آمیتا باچان – شرمیلا تاگورو و سانجی دات همبازی بود. این فیلم نیز توانست به موفقیت دست پیدا کند. اما فیلم بسیار پرفروش او که بسیار نیز مورد توجه قرار گرفت گرم مسالا نام دارد. که او در این فیلم با آکشی کمار و ریمی سن و نیها دوپیا همبازی شد. این فیلم در داخل و خارج هند به فروش بالای دست یافت. از دیگر فیلم های او می توان به واتر (آب) اشاره کرد که جان در آن با لیزا رای همبازی شده است. چندی پیش نیز فیلم زندا از او اکران شد که توانست در گیشه موفق عمل کند. او در این فیلم با سانجی دات و سلینا جت لی همبازی بود.


لطفا رای دهید !
(29 رای 5 از 5)

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود