Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1398 Calendar Wallpaper

بیوگرافی لی سونگ گی

بیوگرافی لی سونگ گی

نام اصلی : لی سونگ گی / 이승기 / Lee Seung-gi
تاریخ تولد : 13 ژانویه 1987
محل تولد : سئول .کره جنوبی
حرفه : بازیگر .خواننده .مجری
سبک موسیقی : کی پاپ .پاپ .راک .بالاد
ساز ها : گیتار .پیانو
سالهای فعالیت : 2004 تاکنون
کمپانی اسپانسر : Hook Entertainment
وبسایت رسمی : www.leeseunggi.com

بیوگرافی لی سونگ گی

زندگینامه

لی سونگ گی متولد ۱۳ ژانویه ۱۹۸۷ خواننده، بازیگر و مجری اهل کره‌ جنوبی است. از معروف‌ترین حضورهای او در قاب تلویزیون، می‌توان به حضور وی به عنوان مجری در برنامه‌های متفاوت نام برد. وی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ به عنوان یکی از اعضای دائمی در برنامه 1Night 2Days شرکت کرد و از اکتبر ۲۰۰۹ تا آوریل ۲۰۱۲ به عنوان مجری برنامه Strong Heart فعالیت چشمگیری داشته‌است.
بیوگرافی لی سونگ گی
خوانندگی از سال ۲۰۰۴ تاکنون

لی سونگ گی توسط خواننده‌ای به نام لی سون هی کشف شد و به مدت دو سال، قبل از شروع به کار خود در سن هفده سالگی تحت آموزش قرار گرفت. 'You're My Girl اولین آهنگ وی از اولین آلبوم او، یعنی 'Dream Of A Moth' بود؛ یک تصنیف محبوب که سندرمLiking Older Women را در کره جنوبی به وجود آورد. با این آهنگ، وی توانست در سال ۲۰۰۴ در مراسم مختلف جوایز موسیقی، جایزهٔ بهترین خواننده تازه‌کار را بدست آورد. در سال ۲۰۰۷ لی توانست با آهنگ 'White Lie' از سومین آلبوم خود به نام 'Story Of Separation'، جایزه بهترین خواننده مرد را در جشنواره 'M.net KM Music Festival' بدست آورد.

بیوگرافی لی سونگ گی

لی سونگ گی، یک تک‌آهنگ به نام "Will You Marry Me" در سال ۲۰۰۹ منتشر کرد که با وجود اینکه تبلیغ رسمی ای نداشت، در کرهٔ جنوبی تبدیل به یک اثر معروف و پر طرفدار شد. لی با این تک‌آهنگ برندهٔ جایزه 'Digital Single Bonsang' شد.در سال ۲۰۱۰، وی ورژن دو نفره آهنگ سال 'Smile Boy' رو با کیم یونا ضبط کرد. این آهنگ، به آهنگ تبلیغاتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ در کرهٔ جنوبی تبدیل شد.

بیوگرافی لی سونگ گی

همچنین لی سونگ گی توانست جایزه 'Digital Single Bonsang' را برای دومین بار پیاپی در بیست و پنجمین دوره 'Golden Disk Awards' برای آهنگ 'Taught Me To Drink' به دست بیاورد، در حالی که برای این آهنگ تبلیغات چشمگیری نشده بود. اوایل مارس ۲۰۱۲، لی سونگ گی به‌طور رسمی با انتشار اولین آلبوم ژاپنی خود، فعالیت خود را در کشور افتاب تابان آغاز کرد. این آلبوم که 'Time for Love' نام دارد، به نام‌های دیگری مثل 'As Alone in Love', 'Generation of Love' و 'Era Of Love' هم شناخته شده‌است. تک‌آهنگی با همین نام توانست رتبهٔ اول را در چارت روزانه 'Oricon' به خود اختصاص دهد. .

بیوگرافی لی سونگ گی

وی سه ماه پس از شروع فعالیت خود در توکیو کنسرتی را برگزار کرد و اولین خواننده موفق به برگزاری کنسرت، تنها پس از زمانی کوتاه از آغاز فعالیت خود شد. اواخر نوامبر ۲۰۱۲، لی سونگ گی مینی آلبومی به نام 'Forest' را منتشر کرد. آهنگ اصلی این آلبوم به نام 'Return' که با عنوان 'Looking Back' هم شناخته می‌شود، برای چند هفته متوالی رتبه اول را در چارت‌های موسیقی مثل گِئون، اینستیز و بیلبوردِ کره کسب کرد. این آهنگ به عنوان شماره یک ماه دسامبر چارت گِئون شناخته شد و همچنین با صدر نشینی برای شش هفتهٔ متوالی در بیلبوردِ کره رکورد زد.

بیوگرافی لی سونگ گی
بازیگری از سال ۲۰۰۶ تاکنون

در سال ۲۰۰۵، لی سونگ گی در طنز تلویزیونی 'Nonstop 5' به عنوان ستاره میهمان حضور پیدا کرد. مدتی بعد، وی در درام 'The Infamous Chil Sisters' به‌طور رسمی به عنوان یک بازیگر کار خود را در زمینه بازیگری آغاز کرد. در سال ۲۰۰۸، نقش اصلی سریال تاریخی 'The Return of Iljimae' به او پیشنهاد شد اما به خاطر برنامه کاری فشرده خود، مجبور به رد این درخواست شد.

لی در سال ۲۰۰۹، به عنوان نقش اصلی در سریال 'Brilliant Legacy' بازی کرد و با 'Moon Chae Won' و 'Han Hyo Joo' همبازی شد. این سریال توانست رتبه خود را به عنوان پربیننده‌ترین سریال برای ده هفتهٔ متوالی حفظ کند و در ژوئیه ۲۰۰۹، با ۲۸ قسمت و رتبهٔ بالایی از بیننده‌ها یعنی ۴۷٫۱٪ به پایان رسید. این موفقیت بزرگ، محبوببیت و شهرت لی را به عنوان یک بازیگر، چه در کره و چه از نظر بین‌المللی افزایش داد. لی با بازی در این سریال موفق به کسب جوایز "برترین بازیگر"، "۱۰ بازیگر برتر" و "بهترین زوج " را با 'Han Hyo Joo ' در مراسم جوایز سریال‌های شبکه SBS در همان سال به دست بیاورد.

بیوگرافی لی سونگ گی

در سال ۲۰۱۰، با بازی در سریال My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox'، برای دومین بار جوایز "برترین بازیگر"، "۱۰ بازیگر برتر" و "بهترین زوج" را به همراه همبازی خود، 'Shin Min Ah'، در مراسم جوایز سریال‌های شبکه SBS کسب کرد. در همان سال، وی به همراه 'Ha Ji Won' در سریال 'The King 2 Hearts' بازی کرد. در اکتبر ۲۰۱۲، آژانس لی اعلام کرد که او تصمیم به بازی در سریال تاریخی فانتزی 'Gu Family Book' گرفته‌است. وی در این سریال با 'Suzy' همبازی شد که با استقبال تماشگران هم روبه رو شد و توانست جوایزی را از این طریق کسب کند.

بیوگرافی لی سونگ گی
سابقهٔ اجرا از سال ۲۰۰۷ تاکنون

لی سونگ گی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ به عنوان یکی از اعضای دائمی در برنامه 'Night 2 Days' حضور داشته است. این برنامه در سال ۲۰۰۸ به خاطر محبوبیت بالای خود موفق به کسب جایزهٔ "بیشترین محبوبیت" در مراسم جوایز سرگرمی شبکه 'KBS' شد. کمک‌ها و تلاش‌های لی در ساخت این برنامه، که یکی از محبوب‌ترین و طولانی‌ترین برنامه‌های کرهٔ جنوبی بود، جایزهٔ "برترین مجری" را در سال ۲۰۱۰ برای وی به ارمغان آورد و همچنین کسب جایزهٔ "Daesang" به همراه سایر اعضای اولین فصل این برنامه در مراسم جوایز سرگرمی شبکه 'KBS' در سال ۲۰۱۱، از جمله جوایز و افتخارات به دست آمده توسط این برنامه بود.

بیوگرافی لی سونگ گی

در اکتبر سال ۲۰۱۲، لی سونگ گی باری دیگر، در برنامه گفتگو پنجشنبه شب‌ها به نام 'Strong Heart' به همراه 'Kang Ho Dong'، از برترین مجری‌های کشور، به مجری‌گری پرداخت. با اینکه این برنامه از جمله برنامه‌هایی بود که به تازگی شروع به پخش کرده بود، اما با عنوان "بهترین برنامه" در مراسم جوایز سرگرمی شبکه 'SBS' سال ۲۰۰۹ شناخته شد و لی سونگ گی با کسب بیشترین تعداد رأی در نظرسنجی‌های آنلاین جایزه "محبوب ترین شخصیت اینترنتی" را به دست آورد.

بیوگرافی لی سونگ گی

بعد از اینکه Kang Ho Dong از مجری‌گری این برنامه در سپتامبر ۲۰۱۱ دست کشید، لی به تنهایی مسئولیت اجرا برنامه را بر عهده گرفت و با واکنش مثبت بینندگان این برنامه مواجه شد. وی به خاطر استعداد مجری‌گری خود، برای دو سال پیاپی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ در مراسم سرگرمی‌های شبکهٔ 'SBS' جایزهٔ "بهترین مجری" را از آن خود کرد. اما مدتی بعد، برای تمرکز بر فعالیت‌های خوانندگی خود از این برنامه بیرون رفت. آخرین قسمت از این برنامه سوم ماه آوریل به روی آنتن رفت.

بیوگرافی لی سونگ گی
سایر فعالیت‌ها

وی با وجود برنامه کاری فشرده خود، ظرف مدت چهار سال از دانشگاه 'دونگ گوک' فارغ‌التحصیل شد و مدرک خود را در رشته تجارت بین‌المللی دریافت کرد و دانشگاه 'دونگ گوک' نیز، به پاس تلاش‌ها و موفقیت‌های وی جایزه‌ای ارزنده به او اهدا کرد. لی در حال حاضر، برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد در زمینه فرهنگ تلاش می‌کند.

بیوگرافی لی سونگ گی

شخصیت محبوب و چهره بی نقص لی سونگ گی، وی را به شهرت رساند، به طوری که به شخصیتی مهم و تأثیرگذار مبدّل شد. وی در حال حاضر، طیف گسترده‌ای از محصولات را تبلیغ می‌کند. همچنین لی برای چندین بار در سال‌های اخیر، به عنوان مدل برتر فیلم‌های تبلیغاتی انجمن تبلیغات کره شناخته شد و در رتبه بندی‌ها در جایگاه اول قرار گرفت. در ژوئن سال ۲۰۱۲، لی سونگ گی از طرف سامسونگ انتخاب شد تا یکی از چندین حمل کنندهٔ مشعل، در المپیک تابستانی لندن باشد. در اکتبر سال ۲۰۱۲ نیز، کمیسیون انتخاباتی کرهٔ جنوبی، لی سونگ گی را به عنوان سفیر مبارزات انتخاباتی آنلاین انتخاب کرد.

بیوگرافی لی سونگ گی
زندگی شخصی

از مشخصات فردی لی سونگ گی می‌توان، گروه خونی B، حدود ۷۰ کیلوگرم وزن و ۱۸۲ سانتی‌متر قد را نام برد. وی یک خواهر کوچک‌تر از خود نیز دارد. دوره‌های دبستان، راهنمایی و دبیرستان را به ترتیب در مدارس 'Nogok', 'Shinhak' و 'Sanggae' گذراند و تحصیلات دانشگاهی خود را نیز، در دانشگاه 'Dongguk' سپری کرده‌است.

بیوگرافی لی سونگ گی

Filmography
2015     Love Forecast
2018     The Princess and the Matchmaker

بیوگرافی لی سونگ گی

Television series
2005     Nonstop 5
2006     The Infamous Chil Sisters
2009     Brilliant Legacy
2010     My Girlfriend Is a Nine-Tailed Fox
2011     The Greatest Love
2012     The King 2 Hearts
2013     Gu Family Book
2014     You're All Surrounded
2015     The Producers   
2018     A Korean Odyssey
2019     Vagabond

بیوگرافی لی سونگ گی

Variety show
2007     1 Night 2 Days
2009     Strong Heart
2009     Yoo-Hee-Yeol’s Sketchbook
2012     The Romantic
2013     Sisters Over Flowers  
2013     Insects, Great Instinct
2015     New Journey to the West
2017     All The Butlers
2018     Produce 48
2019     Busted! S2
2019     Little Forest
2020     2mantrip - twogether


لطفا رای دهید !
(21 رای 5 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود