Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper

آموزش ساخت کشتی کاغذی

در این مطلب آموزشی سعی بر آن داریم تا به شما دوستان نحوه و چگونگی ساخت کشتی کاغذی را آموزش دهیم. در واقع کاردستی های زیادی وجود دارند که علاوه بر سادگی ظاهر، آن ها می توانند یک تزیینی بسیار جالب باشند یا یک هدیه جالب برای سرگرم نمودن کودک محسوب شوند. کشتی کاغذی هم از این دو ویژگی برخوردار است و هم می توان از آن به عنوان یک وسیله تزیینی استفاده و هم می تواند به عنوان یک وسیله سرگرمی به کودکتان آن را هدیه دهید. روش کار بسیار آسان است. امیدوارم با یکی دیگر از آموزش های سایت کافی نت همراه ما باشید.

 

مراحل ساخت کشتی کاغذی
مرحله اول : ابتدا مقداری کارتن تهیه کنید و طرح های زیر را بر روی کارتن بکشید و با قیچی طرح ها را از درون کارتن در بیاورید. شما می بایست همانند تصویر دوم چنین طرح هایی را ایجاد کنید.
نکته : طرح 1 در این تصویر همانند یک مربع می باشد ولی شما می توانید همانند کار ما در مرحله بعد بر روی این کارتن پنجره های کوچکی اضافه کنید تا عرض و طول کشتی هم سطح باشند.

مرحله دوم : در این بخش طرح های 2 و 3 به عنوان بدنه کشتی می باشند و طرح 1 تصویر بالا به عنوان عرض کشتی پس می بایست این طرح ها را با چسب به هم بچسبانید.

مرحله سوم : در این بخش طرح 4 را که کف کشتی می باشد را به زیر طرح های بهم چسبیده قبلی بچسبانید.

مرحله چهارم : تا به اینجای کار طرح کلی شما از کشتی کاغذی باید همانند تصویر زیر شده باشد.

مرحله پنجم : در ادامه این موارد را تهیه کنید. یعنی یک تکه کارتن همانند تصویر زیر، یک تکه چوب و یک تکه چوب پنبه

مرحله ششم : در این بخش کارتنی را که در مرحله قبل تهیه کردید را به قسمت انتهای کشتی همانند تصویر زیر بچسبانید و تکه چوب را درون چوب پنبه قرار دهید و بهم چسبانده و به کف کشتی کاغذی هم آن ها را بچسبانید.

مرحله هفتم : در این قسمت دو تکه چوب تهیه کنید و به صورت افقی بر روی چوب عمودی بچسبانید و برای زیبایی کار از طناب استفاده کنید. همچنین مقداری طناب را به چوب افقی اول اضافه کنید و به جلوی کشتی وصل کنید.

مرحله هشتم : در این بخش هم می توانید بادبان به کشتی کاغذی خود اضافه کنید و برای اینکار تکه ای پارچه تهیه کرده و بر روی چوب های افقی با طناب بدوزید.

مرحله نهم : در این قسمت می توانید برای زیباتر شدن کار یک تکه کارتن به عنوان تخته پرش کشتی به روی بدنه آن بچسبانید.

مرحله دهم : در نهایت شما توانسته اید پس از گذراندن چند مرحله کشتی کاغذی خود را بسازید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.
نکته : زمانی که این کاردستی را ساخته اید از آن عکس گرفته و برای ما در قالب نظر بفرستید تا کاربران دیگر آن را مشاهده کنند. برای حمایت ما سایت با ما بیاموز به دوستانتان معرفی نمایید.


لطفا رای دهید !
(17 رای 5 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود