Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper

آموزش ساخت جامدادی رولی

آموزش ساخت جامدادی رولی

اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه کلی وسایل ریز با خودتان جابجا می کنید، این ساختنی می تواند دردسرهای شما را کم کند. با این ساختنی می توانید برای خودتان یک جامدادی رولی یا کیف جادار بسازید که به نسبت فضایی که در اختیارتان قرار می دهد، جای خیلی کمی می گیرد. این جامدادی رولی برای دانش آموزان هم بسیار کاربردی است و بخاطر سادگی نحوه ساخت آن خودشان هم می توانند این جامدادی را بسازند.

 

پشت این کیف یک جیب خیلی بزرگ دارد که برای نگهداری یادداشت های ضروری و مدارک بسیار مفید است. با این جامدادی رولی بجای اینکه همه وسایل تان را در یک جیب بزرگ بریزید، می توانید وسایل تان را مرتب کنید تا برای پیدا کردن یک چیز کوچک مجبور به جابجا کردن هم چیز نباشید.

گام اول: وسایل موردنیاز
اگر می خواهید ابعاد جامدادی تان بزرگتر یا کوچکتر باشد، می توانید ابعاد پارچه ها را تغییر دهید. اما باید تناسب بین آنها را حفظ کنید.

    2 تکه پارچه با ابعاد 22 در 55 سانتیمتر
    1 تکه پارچه با ابعاد 17 در 55 سانتیمتر
    1 قطعه وینیل شفاف (یا هر نوع پلاستیک شفاف و نازک دیگر) با ابعاد 10 در 22 سانتیمتر
    1 تکه پارچه پنبه ای با ابعاد 22 در 55 سانتیمتر (به عنوان لایه داخلی)
    2 متر و 23 سانتیمتر نوار دو لایه
    چرخ خیاطی (و پایه های مخصوص)
    55 سانتیمتر زیپ
    61 سانتیمتر روبان
    قیچی و سوزن

گام دوم: دوختن را آغاز کنید
کارتان را با دوختن نوار دولایه به لبه بالایی وینیل شفاف آغاز کنید. پارچه 17 سانتیمتری تان را هم به این نوار بدوزید. حالا وینیل شفاف را به این پارچه بدوزید.سپس با چرخ خیاطی شروع به حرکت طولی روی این پارچه ها بکنید و پارچه را به چند قسمت جدا از هم تقسیم کنید. با اینکار اولین جیب ها را می سازید بنابراین قبل از دوختن درباره اندازه ها جیب ها تصمیم بگیرید. 

 

گام سوم: پشت جامدادی
برای دوختن پشت جامدادی، 5 سانتیمتر از بالای پارچه ببرید. نوار دوطرفه را به قسمت هایی که بصورت موازی کنار زیپ قرار می گیرند، بدوزید. این قسمت ضروری نیست اما باعث بهتر شدن ظاهر جامدادی می شود.

حالا پایه مخصوص دوخت زیپ را به چرخ خیاطی وصل کنید و زیپ را به نوار دوطرفه بدوزید. حاشیه های زیپی که انتخاب می کنید به اندازه ای پهن باشد که در حین دوختن از زیر چرخ خیاطی بیرون نزند. حالا قسمت انتهای زیپ را هم از عرض بدوزید تا زیپ سفت شود.تا به اینجای کار رو و پشت جامدادی را دوخته اید و حالا باید کوک زدن را شروع کنید. لایه پنبه ای، زیپ و در نهایت هم جیب را کوک بزنید. 

 

گام چهارم: همه قطعات را بهم بدوزید
جامدادی را طوری به بیرون بچرخانید که زیپ و جیب بزرگ جامدادی از یک سمت رو به بالا باشند و شروع به دوختن این دو تکه به هم کنید. این مرحله سخت ترین قسمت ساخت این جامدادی است؛ پس خوب دقت کنید. 

 

در این قسمت می خواهیم جامدادی را طوری کوک بزنیم که همه لبه ها کاملاً دوخته شود و قسمتی از لبه پارچه بلندتر برای برگرداندن جامدادی به رو با بماند. پس کارتان را از کنار شروع کنید و به سمت لبه بالایی حرکت کنید. وقتی به لبه بالایی رسیدید بپیچید و کوک زدن را کمی ادامه دهید. کوک زدن را با همین الگو ادامه دهید تا به قسمت وسط لبه بالایی برسید، این قسمت را کوک نزنید و به پایین بچیپید. حالا قسمت های باز را کوک بزنید.

حالا جامدادی را از سوراخ وسط لبه بالایی را به رو برگردانید و سوراخ بالای آن را هم بدوزید. حالا روبان را از وسط تا کنید و آن را از وسط به کناره جامدادی بدوزید. بعد از دوختن روبان می توانید جامدادی را رول کنید و روبان را دور آن بپیچید.

 

 

جامدادی آماده است
نوشتن راهنمای خیاطی کمی سخت است اما امیدواریم تصویرها برای ساخت درست و راحت این ساختنی به شما کمک کنند. در تصاویر می توانید نتیجه کار را ببینید؛ حالا این کیف را با وسایل مختلف پر کنید.

آموزش ساخت جامدادی رولی 


لطفا رای دهید !
(3 رای 5 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود