Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1398 Calendar Wallpaper

آموزش ساخت فوتبال دستی با مقوا

آموزش ساخت فوتبال دستی با مقوا

ساخت کاردستی با مقوا می تواند یک سرگرمی جذاب برای ایده پردازی و رشد خلاقیت کودکان باشد. در اینجا کاردستی مدل فوتبال دستی با جعبه های مقوایی قرار داده شده که علاوه بر شکوفایی استعداد هنری به صرفه جویی و بازیافت مواد دور ریختنی نیز کمک می کند.

 

وسایل لازم برای ساخت فوتبال دستی
جعبه کفش
سیخ چوبی
خمیر گلسازی
نوار چسب
کاغذ سبز
قلم سفید
موکت بر
خط کش
توپ تنیس روی میز
10 عدد گیره چوبی لباس
چسب و تفنگ چسب حرارتی

 

برای درست کردن این کاردستی با مقوا به یک جعبه کفش مستطیلی نیاز دارید. عرض جعبه کفش باید حدود هشت سانتی متر از طول سیخ چوبی کمتر باشد. با نوار چسب پهن دور تا دور جعبه کفش را بپوشانید تا استحکام پیدا کند.

حال یک کاغذ رنگی سبز را به اندازه کف جعبه ببرید و با استفاده از رنگ سفید روی آن خطوط زمین فوتبال را رسم کنید.

 

کاغذ سبز را کف جعبه بچسبانید. بعد در دو طرفه دیواره عرضی جعبه باید دو مستطیل هم اندازه بکشید و سپس با استفاده از خط کش و موکت بر، روی خط ها را بریده و دروازه فوتبال دستی را درست کنید.

 

گیره های چوبی لباس را برداشته و بالای هر پنج عدد آن ها را با یک لاک رنگ کنید. یعنی پنج گیره برای بازیکنان یک طرف زمین قرمز شود و بقیه گیره ها برای بازیکنان سمت دیگر آبی رنگ شود.

 

اکنون باید سیخ های چوبی را روی جعبه نصب کنید. برای این کار باید فاصله سوراخ هایی که روی جعبه درست می کنید از کف آن به اندازه ای باشد که با حرکت سیخ گیره ها کف جعبه گیر نکنند. همچنین فاصله سیخ های چوبی از هم نیز باید با توجه به ارتفاع گیره تعیین شود. در هر طرف زمین باید 2 عدد سیخ چوبی قرار دهید. ابتدا محل دقیق سورخ را روی جعبه مشخص کنید و سپس آن را ایجاد نمایید. سعی کنید سوراخ به اندازه قطر سیخ چوبی باشد و بیشتر نشود.

 

سیخ های چوبی را درون سوراخ های جعبه قرار دهید. سپس گیره های هر سمت زمین را روی سیخ های چوبی ببندید. گیره ها در هر طرف زمین باید به صورت یکی در میان روی سیخ ها قرار گیرند.

 

یک طرف هر سیخ چوبی باید حالت دسته بشود. برای این کار می توانید از خمیر گلسازی و یا گل مخصوص یا هر ایده دیگری که به ذهنتان می رسد استفاده کنید. سمت دیگر سیخ را با چسب نواری ضخیم یا چسب برق بپوشانید که سیخ از داخل جعبه بیرون نیاید.

 

در انتهای کار یک توپ تنیس داخل جعبه بیندازید. اکنون کاردستی با مقوا مدل فوتبال دستی آماده شده است و می توانید از آن لذت ببرید.

 

آموزش ساخت فوتبال دستی با مقوا


لطفا رای دهید !
(3 رای 5 از 5)

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود