Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper

آموزش دوخت جامدادی طرح هندوانه

آموزش دوخت جامدادی طرح هندوانه

در این آموزش قصد داریم که به صورت مرحله به مرحله و کاملا تصویری دوخت یک کیف وسایل یا جامدادی با طرح هندوانه یا هر میوه دیگری را به شما آموزش بدیم.

 

یکی از وسایلی که معمولا در بیرون از منزل همراه افراد به ویژه خانم ها هست یک کیف دستی برای قرار دادن وسایل شخصی یا حتی پول درون آن است.این کیف با طرح هندوانه خنکی خاصی را القا می کند و برای استفاده در فصل تابستان خیلی جذاب است. همچنین می توان از آن در مهمانی شب یلدا نیز استفاده نمود.شما می توانید این کیف زیبا را به سرعت در یک بعد از ظهر بسازید و ازآن استفاده نمائید.

وسایل مورد نیاز:
یک الگوی برش نیم دایره ای
2 تکه پارچه سبز
2 تکه پارچه سفید
2 تکه پارچه قرمز (یا زرد یا صورتی)
زیپ شماره 12
سوزن و نخ مشکی
چرخ خیاطی

تذکر1: برای اینکه در بین کار به مشکلی برنخورید می توانید که پارچه اضافی در اختیار داشته باشید تا در صورت خراب شدن از آن ها استفاده نمائید.


مرحله اول:
با استفاده از الگوی برش نیم دایره ای، پارچه های رنگی را برش بزنید. در نظر داشته باشید که از هر رنگ دو تکه نیاز داریم با این تفاوت که پارچه سبز از همه بزرگتر و پارچه قرمز از همه کوچکتر باشد. 

مرحله دوم:
با استفاده از سوزن و نخ مشکی در قسمت هایی از پارچه قرمز دوخت هایی انجام دهید. این دوخت ها به منظور شباهت به دانه های هندوانه انجام می گیرد. 

 

مرحله سوم:
تکه پارچه های سفید و قرمز را بر روی پارچه سبز قرار داده و با استفاده از سنجاق یا سوزن آن ها را ثابت کنید. پس از تنظیم مناسب، مطابق شکل اقدام به دوختن لبه های پارچه ها نمائید. 

 

مرحله چهارم:
اندازه زیپ را با طول پارچه تان تنظیم کنید و در صورت نیاز یکی از آن ها را کوتاه کنید.سپس تکه ای از پارچه را به دو قسمت مساوی کوچک مربع شکل تقسیم کنید. از این تکه های پارچه برای بستن هر دو سر زیپ استفاده می شود.

چگونه اینکار را بکنیم: دو عدد پارچه مربع شکل را در قسمت انتهایی زیپ قرار داده و از هر دو طرف کاملا بدوزید. این کار را برای انتهای دیگر زیپ نیز انجام دهید. مطمئن شوید که که زیپ کاملا بین دو تکه پارچه قرار گرفته و به خوبی دوخته شده است. 

 

مرحله پنجم:
(آموزش زیپ دوزی) زیپ را بر روی یکی از قسمت های هندوانه قرار دهید و با سوزن محل دقیق آن را تعیین کنید و سپس آن را بدوزید.

مرحله ششم:
مرحله پنجم را برای طرف دیگر زیپ و قسمت دوم هندوانه انجام دهید و با دقت تکه دوم را نیز بدوزید.
پس از دوخت سوزن ها را جدا نمائید. در انتهای دوخت شما باید یک زیپ برامده بیضی / دایره ای شکل مطابق شکل زیر داشته باشید.

 

مرحله هفت:
کیف هندوانه ای را از وسط رو به بیرون تا کنید. قبل از اینکار مطمان شوید که زیپ کیف خداقل تا وسط باز باشد تا پس از دوخت بتوانید مجددا آن را به حالت اول بازگردانید. لبه های بیرونی کیف را روی هم قرار داده و با سوزن آن ها را ثابت کنید و سپس اقدام به دوختن دور تا دور آن نمائید.

بعد از اتمام دوخت اضافاتی که از قسمت دوخت بیرون مانده است را با قیچی ببرید. 

 

 مرحله هشتم:
زیپ را کاملا باز کرده و کیف را به حالت اول بازگردانید.کیف هندوانه ای شما آماده است.

 

آموزش دوخت جامدادی طرح هندوانه


لطفا رای دهید !
(19 رای 5 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود