Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper

منتظر مسابقه فرمول ویژه خودروهای بدون راننده باشید

مسابقات فرمول ویژه خودروهای بدون راننده به زودی برگزار می شود.به گزارش مهر، این مسابقات تحت عنوان Roborace برگزار می شود و قرار است خودروهای بدون راننده به سبک مسابقات فرمول یک به رقابت با یکدیگر بپردازند.

 

برگزارکنندگان این رقابت مهیج و دیدنی هنوز جزئیات قابل توجهی درباره آن منتشر نکرده اند اما قطعا شاهد غرش خودروهای سرعتی خواهیم بود که مجموعه ای از فناوریهای پیشرفته در آنها به کار گرفته شده است.

به تازگی تصاویر خودرویی در کلاس فرمول یک منتشر شده که قرار است نسخه اصلی و تغییر یافته آن در مسابقات Roborace به کار گرفته شود.
این خودرو که DevBot نام دارد دارای کابین مخصوصی است که فعلا در آن راننده یا مهندسی نشسته تا کنترل خودرو را در موارد ضروری بر عهده بگیرد.

این نسخه ابتدایی دارای حسگرها و دوربینهایی است که البته فعلا پوشیده نشده اند اما قطعا در نسخه نهایی که به زودی وارد پیست می شود در دل DevBot جای می گیرد تا ساختار آیرودینامیکی آن حفظ شود.رقابتهای سرعت خودروهای بدون راننده همزمان با فصل رقابتهای فرمول E خودروهای برقی برگزار خواهد شد.
در دل این خودروها از مغز هوش مصنوعی Nvidia استفاده می شود که با دوربینها و حسگرهای راداری پیشرفته ای در ارتباط بوده امکان بهترین مسیریابی را به این نوع خودروها می دهد.


لطفا رای دهید !
(1 رای 4 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود