Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper

سریع ترین خودروهای دنیا | معرفی تمام ابر خودروها

سریع ترین خودروهای دنیا

دراین پست جدید ترین فهرست سریع ترین خودرو هـای جهان را آورده ایم، بـه علاوه این فهرست شـما رابا تمام ابر خودرو هـای حال حاضر جهان آشنا می‌کنیم. خودروهایی کـه هرروز پیشرفته تر میشوند تا بـه سرعت صوت برسند. تمام بازی هاي کامپیوتری تان را کنار بگذارید زیرا کـه امروز با ابر خودرو هـای واقعی آشنا میشوید. بنابراین هم چنان کـه هستید با کافی نت همراه بمانید.

 

هنسی ونوم اف 5
این اتومبیل صدرنشین جدول‌ سریع‌ترین خودورهای دنیاست و گفته میشود کـه ۴۸۴ کیلومتر در ساعت سرعت دارد. دست پیدا کردن بـه چنین سرعتی کار ساده‌اي نیست و برای رسیدن بـه این هدف بدنه هنسی ونوم اف ۵ کاملاً از الیاف سبک کربن ساخته شده اسـت و تنها ۱ تن و ۳۰۰ کیلو گرم وزن دارد. یک پیشرانه ۷.۴ لیتری از نوع V8 را دراین اتومبیل شاهد هستیم.

هنسی ونوم اف ۵ در عرض تنها ۳۰ ثانیه بـه شتابی معادل با ۴۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا میکند. همان‌گونه کـه اشاره کردیم گفته می شود این ماشین سرعتی معادل ۴۸۴ کیلومتر دارد و این سرعت هنوز رسما ثبت نشده اسـت در نتیجه در کتاب رکورد هـای رکورد هـای گینس شاهد حضور خودروی کوئنیگزگ آگرا آر اس با سرعت ۴۴۷ کیلومتر در ساعت بعنوان سریع‌ترین خودروی دنیا هستیم.

 سرعت 484 کیلومتر در ساعت

کوئنیگزگ آگرا آر اس
رانندگی با سرعت‌هاي بسیار زیاد، کار خطرناکی اسـت و بهمین دلیل برند خودروسازی کوئنیگزگ برای این کـه خودروی پرسرعت خودرا آزمایش کند از اداره راهنمایی و رانندگی نوادا تقاضای کرد تا مسیری ۱۷ کیلومتری از بزرگراه ۱۶۰ را میان لس‌وگاس و پورامپ مسدود نماید.

خودروی کوئنیگزگ آگرا کـه ساخت دست سوئیس اسـت بـه یک پیشرانه ۱۱۶۰ اسب‌بخاری مجهز شده و بـه اسانی دراین آزمایش توانست بـه سرعتی حدود ۴۴۷ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند تا رسما این اتومبیل بعنوان سریع‌ترین خودروی دنیا شناخته شود
.

 سرعت ۴۴۷ کیلومتر درساعت

 

هنسی ونوم جی‌تی
این خودروی چابک و سریع توانست در مرکز فضایی کندی بـه اسانی بـه سرعتی برابر با ۴۳۴ کیلومتر دست پیدا کند. ناگفته نماند کـه این سرعت دریک مسیر رفت انجام شد و بـه لحاظ فنی برای ثبت رکورد سرعت باید اتومبیل دو طرف یک مسیر را طی کند تا میانگین سرعت ماشین بعنوان رکورد ثبت شود.

هنسی ونوم جی‌تی بـه صورت دست‌ساز ساخته شده اسـت و همین امر باعث شده اسـت بعنوان یک خودروی کارخانه‌اي رکوردی برای بیشترین سرعت نداشته باشد. حتی کتاب کتاب گینس نیز نام این ماشین را برای بیشترین سرعت ثبت نکرده اسـت. اما هیچ کدام از این موارد باعث نمی‌شود سرعت ۴۳۴ کیلومتر درساعت را برای هنسی ونوم جی‌تی دست‌کم بگیریم.

سرعت ۴۳۴ کیلومتر در ساعت

 

بوگاتی وریون سوپر اسپورت
برند فولکس‌واگن، بوگاتی را تنها با یک هدف بزرگ خریداری کرد و این هدف چیزی نبود بـه غیر از ساخت سریع‌ترین خودروی دنیا. خوشبختانه این آرزو تحقق یافت و نسخه اصلی بوگاتی ویرون با قیمت ۱.۷ میلیون دلار با چهار موتور توربو شارژ W16 توانست بـه یکی از سریع‌ترین خودرو هـای دنیا تبدیل شود. مجموع این چهار موتور چیزی حدود هزار اسب‌ بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌داد.

مدتی بعد خودروی SSC Ultimate Aero معرفی شد کـه سرعتی بیشتر از نسخه اصلی بوگاتی ویرون داشت. این بار نیز بوگاتی اجازه نداد کـه ویرون زیر سایه این ماشین برود ودر همین راستا شاهد تولید بوگاتی ویرون سوپر اسپورت بودیم. این اتومبیل پیشرانه‌اي با ۱۲۰۰ اسب‌ بخار نیرو دارد و تغییرات مختلفی در آیرودینامیک آن انجام شده اسـت تا بـه اسانی بـه سرعتی حدود ۴۳۱ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

 ۴۳۱ کیلومتر در ساعت

 

بوگاتی چیرون
بوگاتی ویرون بـه اندازه‌اي شهرت و افتخار برای برند بوگاتی بدست آورد کـه مجری برنامه معتبر تاپ‌گیر این اتومبیل رابا هواپیمای کنکورد مقایسه کرد. این افتخار‌ها باعث شد تا شاهد بوگاتی چیرون باشیم کـه وارث بـه حق بوگاتی ویرون بـه حساب می آید. نام این ماشین از راننده افسانه‌اي مسابقات خودروسازی، لویز چیرون، گرفته شده اسـت و بـه لطف پیشرانه‌اي کـه ۱۵۰۰ اسب‌ بخار نیرو تولید میکند همانند یک هیولاست کـه در قفس جاده‌ها زندانی باشد.

جالب اینجاست بوگاتی چیرون بـه‌رغم این کـه خودروی بسیار حرفه‌اي اسـت اما برای راندن نیاز بـه یک راننده حرفه‌اي ندارد و سازوکار داخلی این اتومبیل کاملاً خودکار طراحی شده تا سرعت مهار نشدنی بوگاتی چیرون در جاده بـه صورت هوشمند بازرسی شود. بوگاتی چیرون درکنار سرعت بسیار زیاد بعنوان یک خودروی لاکچری نیز شناخته می شود.

تودوزی چرم بـه همراه سیستم صوتی بسیار با کیفیت و داشبوردی کـه از صفحه‌نمایش لمسی با رزولوشن بسیار بالا بهره میبرد را تنها قسمتی از امکانات لاکچری این ماشین میتوان نام برد. تنها ۵۰۰ دستگاه از بوگاتی چیرون ساخته شده اسـت کـه هر کدام ازآن‌ها چیزی حدود ۳ میلیون دلار قیمت دارند.

 ۴۲۰ کیلومتر در ساعت

 

ریماک کانسپت تـو
درسال ۲۰۱۶ برند خودروسازی ریماک کـه یک شرکت کروات آنرا مدیریت می کند نسخه اول ریماک کانسپت را معرفی کرد. درسال ۲۰۱۸ نیز شاهد معرفی ریماک کنسپت تـو، بعنوان دومین نسخه این اتومبیل بودیم. این اتومبیل بـه چهار پیشرانه الکتریکی نیرومند مجهز اسـت کـه مجموعاً ۱۹۱۴ اسب‌ بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می دهد. ریماک کانسپت تـو بـه اسانی می تواند در عرض ۱.۸۵ ثانیه بـه سرعت یک‌صد کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

ریماک کانسپت بعنوان پرشتاب‌ترین خودروی دنیا شناخته می شود. گفته میشود کـه ریماک کانسپت تـو بـه سرعتی معادل ۴۱۵ کیلومتر در ساعت دست پیدا میکند اما این سرعت هنوز رسما ثبت نشده اسـت و این ماشین برای آزمایش نهایی باید تا سال ۲۰۲۰ صبر پیشه کند.

 ۴۱۵ کیلومتر در ساعت

 

خودروی SSC ULTIMATE AERO
همان‌گونه کـه اشاره کردیم تنها خودرویی کـه توانست بوگاتی را مهار کند خودروی ساخت برند شلبی سوپر کارز «SSC»، بود. این اتومبیل توانست بـه اسانی نسخه استاندارد بوگاتی ویرون رابا سرعت ۴۱۱ کیلومتر در ساعت پشت‌سر بگذارد. دراین خودروی زیبا و پرسرعت با یک پیشرانه ۶.۳ لیتری از نوع دوقلو توربو شارژ V8 طرف هستیم. این پیشرانه میزان ۱۲۸۷ اسب‌ بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می دهد.

 411 کیلومتر در ساعت

 

استون‌مارتین والکری
بـه احتمال زیاد نام برند نوشیدنی ردبول را شنیده‌اید، این برند کـه علاقه زیادی بـه ایجاد جاذبه‌هاي ورزشی دارد با برند انگلیسی استون‌مارتین برای ساخت والکری همپیمان شد. استون‌مارتین نیز برای این کـه والکری بـه لحاظ سرعت حرف‌هایي برای گفتن داشته باشد دراین اتومبیل از فناوری روز دنیا کـه در خودرو هـای فرمول‌وان استفاده می شود کمک گرفت. یک پیشرانه ۶.۵ لیتری از نوع V12 را در استون مارتین والکری شاهد هستیم.

 ۴۰۲ کیلومتر در ساعت

 

تسلا رودستر
نسخه اصلی تسلا رودستر بر اساس لوتوس الیس طراحی شده شده بود، این اتومبیل ویژگی‌هاي بسیاری داشت اما نسخه جدید تسلا رودستر امکانات بیشتری را در اختیار راننده قرار میدهد. نسل دوم تسلا رودستر بـه اسانی سرعت صفر تا صد کیلومتر را در عرض تنها ۱.۹ ثانیه طی می کند و پس از گذشت ۴.۲ ثانیه بـه سرعتی حدود ۱۶۰ کیلومتر در ساعت میرسد.
 
و در ادامه برترین ابر خودروهای سوپر اسپرت جهان
ابرخودروها همیشه از جایگاهی خاص برخوردار بوده اند و طرفداران زیادی رابه خود جذب میکنند. همین باعث شده تا در قرن 21 سوپراسپرت هایي بـه تولید برسند کـه بسیار مورد توجه واقع شدند و تبدیل بـه نماد این قلمرو و حتی صنعت خودروسازی شده اند

 ۴۰۲ کیلومتر در ساعت

 


لطفا رای دهید !
(1 رای 4 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود