لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [مشاهده تمام لینک ها]

Firefox Quantum
Pot Player Download


فایل استـور : دانلود نرم افزار اوقات شرعی نگار

دانلود نرم افزار اوقات شرعی برای کامپیوتر

دانلود نرم افزار اوقات شرعی نگار برای کامپیوتر Negarapp v2.01 یک نرم افزار کاربردی و مفید که اوقات شرعی کلیه استان ها و بیش از 365 شهر را محاسبه می کند. از امکانات جالب این نرم افزار قابلیت پخش قرائت قرآن و دعا ، قبل و بعد از اذان می باشد قابلیتی که در هیچ کدام نرم افزار های مشابه وجود ندارد. بیش از 15 فایل صوتی اذان و قرائت قرآن نیز در نرم افزار گنجانده شده که کاملا با یکدیگر هماهنگ است یعنی بلافاصله پس از پایان قرائت قرآن ، فایل اذان پخش می گردد. لازم به ذکر است که در صورت تمایل می توانید فایل های دلخواه خود را جایگزین فایل های پیش فرض کنید.


آغاز فعالیت تاکسی‌های خودران در سنگاپور

کمپانی تاکسی نیوتنُمی (nuTonomy) با ارائه اولین سرویس تاکسی خودران، شروع خوبی در رقابت با «اوبر» داشته است. به‌تازگی، تاکسی‌های رباتی نیوتنمی شروع به جابجایی مسافر در خیابان‌های شهر سنگاپور کرده‌اند.

 

به گزارش پدال، در یک مرحله آزمایشی، شهروندان منتخب سنگاپور با یک سواری رایگان از طریق برنامه تاکسی نیوتنمی به استفاده از این خودران‌ها دعوت شده‌اند. در وب‌سایت این کمپانی، افراد می‌توانند درخواست یک سواری رایگان را در این خودروها که در حومه یک منطقه اقتصادی در سنگاپور گردش می‌کنند، ارسال کنند. ناوگان «نیوتنمی» متشکل از مدل‌های رنو زوئی و میتسوبیشی i-MiEV است که به منظور رانندگی خودکار آماده شده‌اند. در طول مسیر، یک کارشناس درون این وسیله نقلیه می‌نشیند تا وضعیت سیستم را تحت‌نظر داشته و در مواقع لزوم، هدایت آن را به‌دست گیرد.

این سرویس تاکسی که اولین سرویس از نوع خود در جهان محسوبب می‌شود، در قالب یک مرحله آزمایشی به نیوتنمی کمک می‌کند که تکنولوژی‌های مرتبط با آن را برای استفاده در برنامه‌های بزرگتر در سال‌های آینده، بهبود بخشد. نیوتنمی برای سال ۲۰۱۸ میلادی برنامه دارد که یک سرویس تاکسی خودران کاملاً مستقل در خیابان‌های سنگاپور راه‌اندازی کند.

این در حالی است که «اوبر» نیز به دنبال جابجایی مسافر در خودران‌هاست. این کمپانی بزرگ تاکسی به‌زودی اجازه استفاده از خودران‌ها را در «پیتسبورگ» کالیفرنیا خواهد داد. مشتریان اوبر می‌توانند از طریق برنامه مخصوص گوشی‌های هوشمند، این موضوع را درخواست دهند.

تست تکنولوژی خودران نیوتنمی، البته تنها به سنگاپور محدود نبوده و این شرکت در میشیگان و بریتانیا نیز نرم‌افزار خود را بر روی مدل‌هایی از جگوار لندروور آزمایش کرده است. با این حال، هنوز اخبار خاصی مبنی بر حضور تاکسی‌های خودران نیوتنمی در خارج از سنگاپور منتشر نشده است.

ستاره (1)
لطفا رای دهید!

رمز فایل فشرده

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود