Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper

طرز تهیه کباب ترکی خانگی خوشمزه و لذیذ

طرز تهیه کباب ترکی خانگی خوشمزه و لذیذ

طرز تهیه کباب ترکی خانگی

طرز تهیه کباب ترکی خانگی

دونر کباب نام دیگر کباب ترکی است. دونر به معنای چرخان یا چرخنده است و چون کباب ترکی به این صورت درست می‌شود به آن دونر کباب هم می گویند.کباب ترکی یا دونر کباب یکی از غذاهای معروف ترکیه است. مدتی است که این غذا محبوبیت زیادی در کشورمان پیدا کرده است و طرفداران بسیاری دارد. این غذا در فست فودی ها به فروش می رسند. کباب ترکی با گوشت مرغ یا گوشت گوساله و یا ترکیبی از هر دو پخته می شود.

طرز تهیه کباب ترکی خانگی

مواد لازم برای کباب ترکی ترکیبی :

طرز تهیه کباب ترکی خانگی

کباب ترکی به این صورت پخته می شود که فیله ‌های گوشت یا مرغ را به صورت ورقه ورقه روی هم روی یک سیخ گذاشته و سپس سیخ را به صورت عمودی (گاهی هم افقی) در مجاورت آتش قرار می ‌دهند تا با حرارت حاصل از شعله آتش پخته شود. لایه ‌های بیرونی که در نزدیک ‌ترین فاصله با آتش قرار دارند به ‌صورت کامل پخته شده و سپس با استفاده از ابزار مخصوص که معمولاً چاقوی مخصوص برش کباب ترکی است، بریده می شوند.

طرز تهیه کباب ترکی خانگی

لایه های کمتر پخته شده زیرین در مجاورت آتش قرار گرفته و به ‌صورت قبلی برش می خورد. بخشی از خوشمزگی کباب ترکی به خاطر همین روش پخت لایه لایه ای آن است که در این روش چون گوشت در حجم و ابعاد کوچکی برش می خورد تمامی قسمت های آن به خوبی پخته می شوند. 


لطفا رای دهید !
(3 رای 5 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود