Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper

پخت نان تست خانگی

پخت نان تست خانگی

طرز تهیه نان تست خانگی

پخت نان تست خانگی

در این مطلب طرز تهیه نان تست خانگی را قرار داده ایم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

پخت نان تست خانگی

مواد لازم برای تهیه ی نان تست :

پخت نان تست خانگی

طرز تهیه نان تست :

ابتدا مواد خشک را داخل یک کاسه ترکیب کنید و آب را کم کم اضافه کنید مراقب باشید آب را یک دفعه اضافه نکنید. زیرا آب خور آردها با هم متفاوت است.

پخت نان تست خانگی

سپس آن را ورز بدهید بعد از کمی ورز دادن کره را اضافه کنید و باز ورز بدهید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید ظرفی را چرب کنید و خمیر را داخل آن به مدت 1 ساعت قرار بدهید.

پخت نان تست خانگی

روی ظرف را سلفون بکشید تا روی خمیر خشک نشود بعد از استراحت پف خمیر را بگیرید و یک ورز کوچک بدهید و نیم ساعت دیگر استراحت بدهید و برای بار آخر بعد از استراحت با کف دست خمیر را باز کنید و تا بزنید و داخل قالب مخصوص نان تست یا قالب لوف قرار بدهید و روی خمیر را بپوشانید تا کاملا خمیر 2 تا 3 برابر شود و فر را از قبل روشن کنید تا کمی گرم شود.

پخت نان تست خانگی

بعد از اینکه خمیرتان داخل قالب کامل پف کرد با آب پاش کمی آب روی خمیرتان بپاشید و اگر دوست داشتید کنجد بپاشید و داخل فر یک ظرف آب قرار بدهید داخل فر از قبل گرم شده با دمای 220 درجه ی سانتیگراد به مدت 35 تا 45 دقیقه قرار بدهید.

پخت نان تست خانگی

نکاتی برای تهیه ی نان تست :

• بهبود کننده حتما بزنید زیرا باعث کیفیت نان و ماندگاری بالا می شود و به ور آمدن خمیر کمک می کند و ‌یاعث می شود بعد از پخت پف نخوابد.

پخت نان تست خانگی


لطفا رای دهید !
(6 رای 5 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود