طرز تهیه پودینگ شکلات نعنا

طرز تهیه پودینگ شکلات نعنا

طرز تهیه پودینگ شکلات نعنا

 

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که هنگام کاهش وزن انجام می دهیم این است که فکر می کنیم باید قید بیشتر غذاهای مورد علاقه خود را بزنیم. این یک اشتباه بزرگ است چون به مرور باعث می شود احساس محرومیت از این غذاها را پیدا کنیم و حرصمان برای خوردنشان بیشتر شود. امروز می خواهیم پودینگی را به شما آموزش دهیم که مطمئنم عاشقش می شوید. پودینگ شکلات و نعنا طعمی متفاوت دارد و می تواند هوس خوردن چنین غذاهایی را تا مدت ها کاهش دهد. البته این پودینگ برای کسانی که به دنبال افزایش وزن هستند نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

 

 

مواد لازم برای پودینگ شکلات نعنا :

طرز تهیه پودینگ شکلات نعنا :
شیر را در یک ماهی تابه گود کوچک و روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. دقت کنید که شیر را نجوشانید فقط تا اندازه ای گرم کنید که حباب های کوچک اطراف لبه های ماهی تابه پیدا شوند. سپس شیر را از روی حرارت بردارید و نعنا را به آن اضافه کنید، اجازه دهید 15 دقیقه بماند. میکس شیر را از صافی عبور دهید و به داخل یک کاسه بریزید. شیر را کنار بگذارید. باقی مانده نعنا را دور بریزید. شیر را به ماهی تابه بازگردانید، شکر، نشاسته ذرت، کاکائو و نمک را اضافه کنید. ماهی تابه را روی دمای متوسط بازگردانید. آن را به جوش بیاورید. مرتب ترکیب را بهم بزنید تا حالتی غلیظ به خود بگیرد.


زرده های تخم مرغ را داخل یک کاسه متوسط قرار دهید. به تدریج نیمی از شیر داغ را به آن اضافه کنید، ترکیب را مرتب با یک قاشق بهم بزنید. ترکیب تخم مرغ را به ماهی تابه اضافه کنید، آن را به جوش بیاورید و مرتب آن را بهم بزنید. به مدت یک دقیقه و یا تا زمانی که ضخیم شود به پختن ادامه دهید. از روی حرارت بردارید، وانیل و شکلات را اضافه کنید، بهم بزنید تا شکلات آب شود. پودینگ را به داخل یک کاسه بریزید. با یک سلفون روی کاسه را بپوشانید. اجازه دهید خنک شود. اگر دوست داشتید، هنگام سرو می توانید با شاخه های نعنا آن را تزئین کنید.


اطلاعات تغذیه ای:
موادی که در این دستور پخت گفته شد برای 6 وعده بود. هر وعده شامل دو سوم فنجان پودینگ می شود.اطلاعاتی که در ادامه خواهد آمد مربوط به یک وعده از این غذا است.

کالری: 227
کالری از چربی در یک وعده: 25 درصد
چربی در یک وعده: 6.4 گرم
چربی اشباع در یک وعده: 3.2 گرم
چربی غیر اشباع در یک وعده: 2.5 گرم
چربی دارای حلقه های غیر اشباع در یک وعده: 0.4 گرم
پروتئین در یک وعده: 6.7 گرم
کربوهیدرات در یک وعده: 39.4 گرم
فیبر در یک وعده: 1.2 گرم
کلسترول در یک وعده: 105 میلی گرم
آهن در یک وعده: 1.1 میلی گرم
سدیم در یک وعده: 106 میلی گرم
کلسیم در یک وعده: 173 میلی گرمنام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود

طرز تهیه پودینگ شکلات نعنا طرز تهیه شکلات با قالب سیلیکونی طرز تهیه شکلات شیری طرز تهیه شکلات صبحانه خانگی طرز تهیه شکلات تلخ در منزل طرز تهیه انواع شکلات طرز تهیه شکلات مغزدار طرز تهیه شکلات قالبی طرز تهیه پودینگ شکلاتی آماده طرز تهیه پودینگ شکلاتی با بیسکویت پودینگ شکلاتی قالبی پودینگ ساده تزیین پودینگ شکلاتی طرز تهیه پودینگ زعفرانی پودینگ شکلاتی شف طیبه پودينگ چيست طرز تهیه کاکائو روی کیک