لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [مشاهده تمام لینک ها]

Firefox Quantum
Pot Player Download


فایل استـور : دانلود پروژه آماده افترافکت PhotoLogo

پروژه آماده افتر افکت فتو لوگو

دانلود پروژه افترافکت فتولوگو در این مطلب پروژه بسیار زیبا و سه بعدیPhoto Logo رو برای شما عزیزان آماده کردیم که از چند بخش تشکیل شده و هر بخش تصاویر شما را به زیباترین شکل ممکن و سه بعدی نمایش و در آخر لوگو شما ظاهر می گردد. همانند سایر پروژه ها به پلاگین خاصی نیاز ندارد و با افترافکت نسخه های After Effects Version CS5, CS5.5, CS6, CC سازگار است. کیفیت خروجی FHD با تفکیک پذیری 1920×1080 پیکسل و حجم پروژه 15 مگابایت با رندرینگ سریع می باشد. لازم به ذکر است این پروژه نیز در مارکت شرکت سازنده به قیمت 24 دلار به فروش میرسد.


آداب و رسوم عروسی در ملامحله / گیلان

برخی از آداب و رسوم عروسی در ملامحله قدیم و روستاهای جوار :
* انتخاب دختر بعنوان عروس یا همان نشان کردن
* نامزدی و قند شکنی
* عروسی کوچک یا شیرینی خوران
* عروسی بزرگ
که البته چند برنامه کوچک و ساده ای هم از عروسی کوچک تا عروسی بزرگ برگزار می شده که می توان به جهیزیه سیاهه کردن و رونمادهی و خرده بار ، اشاره نمود.

مراسم شتی بران یکی از عروسی های قدیم ملامحله  گیلان
هنگامی که دختر مورد نظر پیدا شد مادر داماد بهمراه چند نفر از خویشان ، پارچه و یا چیزی را بعنوان نشان کردن به خانه دختر می برند و عروس خود را نشان می کنند و از این پس نامزدی شروع می شود تا اینکه یک شب پدرداماد بهمراه چند ریش سفید با کله قندی به خانه عروس می روند تا از عروس رسما خواستگاری کنند و آن شب کله قند را می شکنند و جواب بله را از خانواده عروس می گیرند. و بدینصورت مراسم قندشکنی انجام می شود. کم کم خانواده عروس، خود را برای برپایی مراسم عروسی کوچک یا همان عقدکنان آماده می کنند مراسم عقد شرعی در خانه عروس برگزار شده و داماد با خویشان و خانواده به منزل عروس آمده و پای سفره عقد می نشینند. و بدینصورت مراسم عقد  هم به پایان می رسد.

مراسم خرده بار بران (ملامحله قدیم)
درگذشته رسم براین بوده که دوسال، عروس در منزل پدری بماند تا عروسی بزرگ برگزار شود در این دوسال پدر و مادر عروس جهیزیه دختر را فراهم می نمودند و داماد هم دراین مدت امکانات و منزلی برای زندگی تهیه می کرد. در این دو سال ، داماد می توانست به منزل عروس رفت و آمد داشته باشد اما نمی توانست آنجا بماند و برای همین نامزد بازی می کرد یعنی شب ها بدور از چشم دیگران به منزل عروس می رفت و تا پاسی از شب آنجا می ماند و سپس بدون اینکه کسی متوجه شود از منزل عروس خارج می شد. حال در این میان جوانان که میدانستند به اذیت و آزار داماد بیچاره می پرداختند.

مراسم شتی بران
وقتی بساط عروسی بزرگ مهیا می شد از طرف خانواده داماد به خانواده عروس پیغام می دادند که ما آمادگی برگزاری عروسی را داریم ومی خواهیم عروسمان به خانه ببریم. بهرحال زمان برگزاری عروسی با توافق طرفین معین می شد. عروسی دارای چند مرحله بود مثلا چند روز قبل از عروسی خانواده عروس خیاط می گرفتند تا در منزلشان لباسهای داماد و... را آماده کند در این چند روزی که خیاط در منزل عروس بود مراسم خیاط سران برگزار می شد که از مهمانان با شیرینی محلی و چای پذیرایی می گردید .


یک روز قبل از عروسی خانواده عروس جهیزیه عروس را آماده تحویل به خانواده داماد می کردند از طرف خانواده داماد چند نفر با اسب و قاطر به منزل عروس می رفتند و جهیزیه را بار اسب ها و قاطرها می کردند و به منزل داماد می بردند مادر داماد به یک از افرادی که جهیزیه می آوردند یه هدیه (جوراب ) می داد . این مراسم با پذیرایی از طرف خانواده داماد به پایان می رسید. و فردای آن روز مراسم عروسی بزرگ برگزار می شد.

عروسی بزرگ در منزل داماد و پذیرایی از مهمانان هم بعهده خانواده داماد بود داماد صبح زود به آرایشگاه می رفت و عروس هم همینطور، نزدیک های ظهر اطرافیان عروس، عروس خانم را سوار اسب یا قاطر کرده و با درویشی خوانی درویشان ملامحله بطرف خانه داماد حرکت می دادند . داماد هم با اطرافیانش سوار بر اسب و قاطر یا پیاده به پیشواز عروس می رفتند وقتی به نزدیکی عروس می رسیدند ، داماد یک نارنج، پرتقال و سیب یا یک تکه قند به طرف عروس پرتاب می‌کند که مفهوم برکت خواهی و طلب نیک بختی درآن نهفته‌است.

سپس داماد در کنار عروس قرار گرفته و به اتفاق هم به منزل خانواده داماد می رفتند. ورسما عروس خانم وارد منزل همسرش می شد. و زندگی تازه آغاز می گردید. از مهمانان پذیرایی می شد و بعد از ناهار هرکس مبلغی را می پرداخت بعنوان رونمای عروسی، دو نفر ورونماها را جمع کرده و اسامی افراد را در دفتری می نوشتند. و بدینصورت مراسم عروسی بزرگ هم به پایان می رسید و بعد از آن مراسم پاگشایی عروس خانم به منزل خویشان آغاز می شدو...
منبع:molamahaleh.blogfa.com

5 ستاره
لطفا رای دهید!

رمز فایل فشرده

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود