Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1398 Calendar Wallpaper

پرواز شگفت انگیز حیوانات بدون بال! + تصاویر

اگر تصور می کنید که تنها پرندگان توانایی پرواز دارند باید بگوییم که اشتباه فکر می کنید. برای پی بردن به اشتباه خود در مورد پرواز حیوانات این مطلب را مطالعه کنید.آیا تا به حال درباره توانمندی های ویژه حیوانات اندیشیده اید؟حیواناتی که در دنیا قادر به پرواز هستند کم نیستد. در بین این حیوانات بعضاً به حیواتاتی بر میخوریم که دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند که در اینجا به تعدادی از اینها اشاره می کنیم.

 

سفره ماهی شیطان، مانتا رای
سفره ماهی شیطان یا مانتا رای موجود عظیم دریایی و سرگردان در اقیانوس های سراسر جهان است. این سفره ماهی های اسرارآمیز با جثه ی بزرگ خود می توانند بیش از 3 متر در هوا بپرند و پرواز کنند.

مورچه پرنده
مورچه پرنده بال ندارد و نباید آن را با مورچه های بالدار اشتباه گرفت. در جستجوی غذا از درختی به درخت دیگر پرواز می کند، نکته ی عجیب و ترسناک مورچه های پرنده این است که اغلب در گروه های بزرگ و متراکم از درختی به درخت دیگر پرواز می کنند.

قورباغه پرنده
قورباغه های پرنده بال ندارند، در عوض دست و پاهای پهنی دارند که به آنها امکان پرواز می دهد.

پرنده ماهی
پرنده ماهیان بیش از پنجاه گونه را شامل می شوند. در آب های مناطق حاره ای اقیانوس آرام، اطلس و اقیانوس هند یافت می شوند. بر خلاف معمول 4 بال دارند و می توانند بیش از 200 متر پرواز کنند.

سنجاب پرنده
سنجاب پرنده به طور کامل نمی تواند پرواز کند و تنها از درختی به درخت دیگر و تا ارتفاع 90 متری می پرد. قدمت این گونه ی حیوانی به 18 تا 20 میلیون سال پیش باز می گردد.

سرپاور پرنده ژاپنی
بر فراز اقیانوس ها پرواز می کند و باله های خود را مثل بال های یک پرنده باز می کند. و فقط در مدت زمان یک ثانیه قدرت پرواز تا 11 متر را دارد.

 پرواز شگفت انگیز حیوانات بدون بال! + تصاویر


لطفا رای دهید !
(1 رای 4 از 5)

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود