لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [مشاهده تمام لینک ها]فایل استـور : قالب بسیار زیبا کافی نت

عنوان برنامه : قالب بسیار زیبای کافی نت
قیمت : 22,000 تومان
نوع فایل : کلیه فایل های قالب به همراه PSD طرح ها

توضیحات مختصر : قالب بسیار زیبا با آخرین تکنولوژی تحت وب به همراه اسلایدر زیبا ؛ مناسب برای سایت های قالب دهی ، اسکریپت ، فایل استور ، گرافیک و ابزارهای گرافیک ، بازی و سرگرمی و...ضرب‌المثل‌های رییس‌جمهور چین

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور با اشاره به جلسه مذاکرات هیات‌های عالیرتبه دو کشور ایران و چین به روایتی متفاوت از اظهارات مطرح شده در این جلسه پرداخت.

پرویز اسماعیلی نوشته است: رییس‌جمهوری خلق چین که روز شنبه سوم بهمن ۹۴ در تهران میهمان رییس‌جمهور کشورمان بود؛ در خلال مذاکرات هیات های عالیرتبه دو کشور از چهار ضرب المثل استفاده کرد.

* اول ؛آقای شی جین پینگ ضمن احترام به فرهنگ و تمدن ایران، از گلستان سعدی یاد کرد و این‌که 《هرچه نپاید دلبستگی را نشاید.》 وقتی این ضرب المثل را به کار برد که از روابط کهن ایران و چین سخن می‌گفت و این‌که در فراز و نشیب‌های تاریخ، بدلیل دلبستگی‌های عمیق دو ملت، چنین پایدار و استوار مانده است.

* دوم؛ این ضرب‌المثل چینی را بکار برد که 《زمان مناسب، از زمان زود بهتر است.》وقتی که دلایل تاخیر چند باره سفر خود به تهران را بر می‌شمرد؛ گفت که توافق‌های امروز دو کشور نشان می‌دهد که بعد از اجرای برجام و رفع تحریم‌های ایران، قطعا مناسب‌ترین زمان برای سفر وی به تهران بوده است.

* سوم؛ این ضرب‌المثل چینی که 《بهار فقط یک گل ندارد، در باغچه ات گل های زیادی نگهدار》را در برابر قرینه فارسی‌اش به کار برد که 《با یک گل بهار نمی‌شود.》 وقتی که اشاره داشت؛ ایران کشوری با سابقه تمدنی بزرگ و نقش موثر منطقه ای است؛ و ما خوشحالیم که در این بهار (پس از تحریم ها) قدرت انتخاب ایران برای همکاریهای بین المللی با طیف گسترده ای از کشورها افزایش یافته است.

در این سفر علاوه بر صدور مشترک بیانیه جامع همکاریهای راهبردی دو کشور، هفده سند نیز در حوزه های مختلف میان دو کشور به امضا رسید. روسای جمهور دو کشور نیز حجم روابط طی دهسال آینده را تا ۶۰۰ میلیارد دلار هدف گذاری کردند. دکتر حسن روحانی هم تاکید کرد که ایران دوستان دوران سختی و تحریم را فراموش نخواهد کرد.

اخبار  سیاست  خارجی  -  ایسنا

رمز فایل فشرده

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود