Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper

راه های داشتن زندگی سالم

سبک زندگی سالم

در این مقاله شما را با روشهایی آشنا می کنیم که به شما در داشتن بدنی سالم کمک می کنند، با ما همراه باشید.

شما باید مقدار زیادی آب بنوشید: گام آسان برای تعیین مقدار آبی که باید بنوشید این است که مقدار کالری که می خورید تبدیل به میلی لیتر کنید. از چقدر شروع کنید:

برای مثال، فرد معمولی که حدود 1500-2000 کالری مصرف می کند باید در حدود 1.5-2 لیتر آب در روز مصرف کند.

روغن ماهی بیشتری مصرف کنید: شما باید حداقل یک گرم (0.035 اونس) روغن ماهی روزانه مصرف کنید. این نباید از مقدار مشخص شده در جلوی ظرف محاسبه شود (شرکت ها معمولا یک کپسول را به عنوان 1000 میلیگرم قرار می دهند) . مقدار EPA و DHA باید به 1 گرم (0.035 اونس) اضافه شود. به عنوان مثال یک کپسول "1000mg" ممکن است شامل تنها 180mg EPA و 120mg DHA باشد، بنابراین مقدار واقعی برابر با 300mg است. یک فرد می خواهد در حدود 3-4 عدد را مصرف کند یا ماهی های چرب سالم مانند ساردین یا ماهی آزاد را در دوز توصیه شده از چربی های سالم مصرف کند.

خوردن سبزیجات: سبز ، بنفش و نارنجی انواع سبزیجات مختلف با رنگ های مختلف بخورید. سبزیجات مختلف رنگی دارای مزایای متفاوت هستند، برای مثال سبزیجات برگ سبز تیره ویتامین A، C، E و K دارد در حالی که سبزیجات بنفش مانند بادمجان می توانند به عنوان ضد سرطان عمل کنند (باعث کاهش سرطان می شوند). برای اطمینان از بدست آوردن همه ویتامین ها سعی کنید در روز از تمام انواع سبزیجات استفاده کنید.

کاکائو تیره : شکلات تیره یا پودر کاکائو برای شما مفید است. شکلات که در مغازه ها دیده می شود یا به طور مرتب فروخته می شود، کاکائو بسیار کمتری دارد و به عنوان اولین عنصر ،شکر بیشتر است. شکلات معمولی خود را با نوع تیره تر (حداقل 70٪) یا پودر کاکائو عوض کنید. کاکائو تلخ به شما مقدار عظیمی از آنتی اکسیدان ها و سایر مزایا را می دهد.

سعی کنید لاغر بشوید: بدست آوردن وزن مناسب به معنی تمرین در تمام ساعات نیست. آن را به آرامی، با یک برنامه 3 روز در هفته 30 -45 دقیقه تمرین کنید که می تواند شامل پیاده روی یا دویدن باشد و سپس آن را کمی افزایش دهید و جلسات قدرت / وزنه را درج کنید.  


لطفا رای دهید !
(1 رای 5 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود