Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper

آشنایی با حیوانات خانگی مناسب کودکان

آشنایی با حیوانات خانگی مناسب کودکان

پیش از خرید یک حیوان خانگی باید شرایط تان را بررسی کنید و ببینید که بهترین حیوان خانگی برای شما چیست؟

انسان ها و حیوانات خانگی از زمان های باستان رابطه محکمی داشته اند. حیوانات خانگی نیازمند محبت و مراقبت هستند و انسان ها به همدم نیاز دارند. این نیاز دوطرفه رابطه زیبایی را بین حیوانات خانگی و صاحبش ایجاد می کند که خالی از هرگونه توقع و اعتراض است. نگهداری از حیوانات خانگی یک تعهد طولانی مدت و مسئولیت دلپذیر است. اما برخلاف باور عمومی همه حیوانات خانگی به مراقبت‌ شدید نیاز ندارند.


اگر شما کودکی دارید و با دقت تصمیم گرفته اید که یک حیوان خانگی خاص، می تواند انتخاب مناسبی باشد سعی کنید حیوانی را انتخاب کنید که آرام بوده و نگهداری از آن نیز کار آسانی باشد. نگهداری حیوانی در خانه برای کودک مناسب است که بتواند طبع پر سر و صدا و غیر قابل کنترل کودک را نیز به نحوی تحمل کند.

مانند هر حیوان خانگی دیگری، افراد بزرگتر خانواده باید روابط و رفتارهای کودک با حیوان را تحت نظر داشته و در صورت لزوم موقعیت را تحت کنترل بگیرند. نکته مهم دیگر این است که به کودکان آموزش دهید حتما پس از بازی با هر نوع حیوانی، دستانشان را با دقت بشویند تا از بیماری های احتمالی جلوگیری کنند.در این مطلب به چند نمونه از حیوانات خانگی اشاره می‌کنیم که برای کودکان و بزرگسالان مناسب هستند.

گربه ها در جهان محبوب ترین حیوان خانگی آپارتمانی به شمار می آیند.سگ ها گرچه چندان برای زندگی در آپارتمان ها مناسب نیستند، اما اگر حوصله‌ و وقت نگهداری از آن ها را داشته باشید می توانید از برخی نژاد‌هایشان در آپارتمانتان نگهداری کنید.

 
سنجاب
سنجاب ها از حیوانات خانگی بامزه و دوست داشتنی است. اگر در مورد نگهداری این دسته از حیوانات خانگی تحقیق کنید با نظرات متفاوتی روبه‌رو خواهید شد، چرا که افراد تجربه متفاوتی از این نوع حیوانات خانگی دارند.

بهتر است از بدو تولد نگهداری یک سنجاب را به عهده بگیرید چون اگر آن را به خوبی تربیت کنید از داشتن چنین حیوان خانگی فعالی بسیار خرسند خواهید شد، در ضمن باید مراقب دندان ها و چنگال های تیز این نوع حیوانات خانگی باشید.

سنجاب های بالغ مستلزم مراقبت ویژه و حوصله بیشتری هستند زیرا ممکن است در فصل جفتگیری رفتارهای تهاجمی داشته باشند. در این شرایط سنجاب می تواند انسان را گاز بگیرد و یا روی پوست او خراش بیاندازد و باید تربیت صحیح آن ها را از کودکی آغاز کرد.سنجاب ها را داخل یک قفس یا آزاد برای گردش و بازی در خانه نگهداری کنید. برای تغذیه سنجاب ها از آجیل و تنقلات استفاده کنید.طول عمرسنجاب ها از 4 تا 7 سال است بستگی به شرایط نگهداری از سنجاب ها دارد.

سنجاب ها از حیوانات خانگی بی نهایت بامزه و دوست داشتنی است

 

لاک پشت
لاک پشت گزینه خوبی به عنوان حیوانات خانگی بی دردسر هستند. نسبت به سایر حیوانات خانگی عمر بیشتری دارند و نگهداری از آن ها آسان تر است. از جمله حیوانات خانگی آرام و ساکت که کودکان می توانند از تماشا و غذا دادن به آن ها لذت ببرند.

باید به هنگام بازی کودکان، مراقب این حیوانات خانگی باشیم زیرا برخلاف ظاهر سخت و سنگی، اندام های داخلی آسیب پذیری دارند. انتخاب خانه و غذای مناسب با توجه به اندازه و نژاد لاک پشت متغییر است، طول عمر لاک پشت 30 تا 40 سال و لاک پشت های دریایی بیش از 80 سال است.

نگهداری از لاک پشت ها آسان تر است

 

طوطی
پرنده ها فوق العاده باهوش هستند و اگر بتوانید پرنده ای کم سر و صدا پیدا کنید، یکی از گزینه های مناسب برای نگهداری در آپارتمان محسوب می شوند.

طوطی ها پرحرف، رنگارنگ و شاد هستند. آن ها حیوانات خانگی احساساتی و با شخص مورد اعتماد خود مهربان هستند. صدها گونه طوطی در جهان وجود دارد.طوطی ها برخلاف سایر حیوانات خانگی دو پا دارند بنابراین شما برای درک زبان بدن آن ها نیاز به تلاش بیشتری دارید. حواس تان باشد که یادگیری زبان طوطی کار مشکلی است.

نکته
رعایت رژیم غذایی طوطی آسان و ضروری است که می توان برای آن برنامه ریزی کرد.توانایی در تکلم، سر و صدا و خلق و خوی طوطی به نژاد آن بستگی دارد.
نظافت و مرتب کردن قفس، یادگیری صحیح زبان بدن طوطی به طول عمر طوطی می افزاید.طول عمر طوطی متغیر است، برحسب نژاد طوطی از 5 تا 100‌ سال طول عمر دارد.

برحسب نژاد طوطی از 5 تا 100‌ سال عمر می کند

 

ماهی
اگر هزینه و زمان زیادی برای نگهداری از حیوانات خانگی ندارید، ماهی انتخاب خوبی برای شما است. ماهی یکی از بهترین‌ گزینه ها برای کودکان می باشد و نگهداری از آن آسان است. قطعا کودکان شما از تماشای فعالیت و حرکت ماهی های رنگارنگ خوشحال می شوند.ماهی ها متفاوت ترین حیوان خانگی به شمار می آیند. آن ها رابطه‌ عاطفی با شما برقرار نمی کنند، اما تماشای شنا کردن آن ها فوق العاده آرامش بخش است.

برای نگهداری از ماهی ابتدا یک آکواریوم به همراه گیاهان آبی، دستگاه تصفیه آب و برنامه غذایی تهیه کنید. بعد از این کار می توانید روزانه یک یا دو مرتبه به آن ها غذا بدهید و اگر برای چندین روز قصد مسافرت دارید می توانید آن ها را در خانه رها کنید.

 آکواریوم را نظافت و پاکسازی کنید. تغذیه مرتب و با برنامه برای ماهی ها داشته باشید. طول عمر ماهی ها برحسب نوع ماهی متغیر است. 

 

 تماشای شنا کردن ماهی ها فوق العاده آرامش بخش است


لطفا رای دهید !
(1 رای 5 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود