لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [مشاهده تمام لینک ها]

Pot Player Download
Schwan Talghi Umbrella

واقعیت های جالب و خواندنی از کره شمالی

واقعیت های جالب و خواندنی از کره شمالی

واقعیت های جالب و خواندنی از کره شمالی

 

در ادامه مطالب مربوط به دانستنی ها و حقایق جالب از همه چیز و همه جای بخش سرگرمی به کشور کره شمالی خواهیم رفت ، کشوری با قوانین و رسوم بسیار متفاوت با کشورمان .

 

دانستنی های جالب در مورد کره شمالی
1. کره ی شمالی در رتبه ی دوم شاخص جهانی عدم آزادی مطبوعات قرار دارد. ( آخرین کشور اریتره است.)
2. کلمه ی کره، که بسیاری معتقدند مارکوپولو این اسم را با خود به اروپا برد، به معنی " سرزمین کوه های بلند و نهر های جاری " است.
3. دولتمردان کره شمالی به شدت تمام سطوح تحصیلی را تحت کنترل دارند. نرخ سواد آموزی در میان افراد بالای 15 سال این کشور ، 99 در صد است.

 طراحی منحصر به فرد ساختمان های کشور کره شمالی

 

4. کیم جونگ ایل کلکسیونی از 20،000 فیلم ، از جمله تمام فیلم های جیمز باند را دارد.
5. میانگین امید به زندگی در این کشور ، برای زنان 66 و برای مردان 61 سال می باشد.

 30 واقعیت بسیار جالب کشور مقرراتی کره شمالی

 

6. کره شمالی دارای بزرگترین پرچم جهان است که وزنی برابر با 600 پوند دارد.
7. کره ی شمالی دارای بزرگترین ارتش جهان است که بیش از 10 میلیون عضو فعال دارد. از هر 25 شهروند ، یکی بعنوان سرباز ثبت نام می شود. کره شمالی دارای بزرگترین در صد پرسنل نظامی در سراسر جهان می باشد. در سال 2001 ، این کشور بالغ بر 5 میلیارد دلار برای تجهیز ارتش صرف کرد این یعنی بیش از 30 درصد از تولید ناخالصی کشور.

 بانوان ارتش کشور کره شمالی 

 

8. طبق آمار جامعه ی اطلاعاتی ایالات متحده ، کره ی شمالی قادر است موشکی را شلیک کند که هاوایی ، آلاسکا و ساحل غربی آمریکا را میتواند بزند.
9. مردم کره شمالی بصورت ایستاده الاکلنگ بازی میکنند.
10. میدان ایل سونگ در پیونگ یانگ واقع در پایتخت این کشور ، بزرگتر از میدان سرخ روسیه است.
11. برج جوچه 558 متر ارتفاع دارد و برای جشن هفتاد سالگی کیم ایل سونگ آماده شد. برج ، از 25،550 قطعه سنگ تشکیل شده که به تعداد روزهای زندگی کیم ایل سونگ است.
12. زوج ها در کره شمالی به کیم ایل سونگ و کیم جونگ قول وفاداری میدهند و هدیه ای را در پای مجسمه ی کیم ایل سونگ میگذارند.

قوانین مهم کشور زیبای کره شمالی 

 

13. در سال 1948 پرچم کره شمالی به تصویب رسید ، ستاره قرمز در یک نوار قرمز بزرگ و دو نوار نازک سفید و آبی در بالاو پایین پرچم قرار دارد. ستاره قرمز نشان دهنده ی سوسیالیسم و نوار قرمز نماد انقلاب است، نوار های سفید بیانگر خلوص ، قدرت و حرمت و رنگ آبی نشانگر حاکمیت ، صلح و دوستی می باشد.
14. از سال 1972 ، ورزشکاران کره شمالی در المپیک 9 طلا ، 12 نقره و 17 مدال برنز کسب کردند. آن ها در بوکس ، جودو و کشتی برتری داشتند. یکی از بهترین ورزشکاران المپیک کیه سان هوی است که در سال 1996 و در سن 17 سالگی جوانترین فرد ی بود که مدال المپیک را ازآن خود کرد.
15. متوسط فرزند آوری در کره شمالی 2 فرزند برای هر خانواده است.
16. در کره شمالی به ازای هر 700 نفر یک پزشک و به ازای هر 350 نفر یک بیمارستان وجود دارد. 

1 ستاره
لطفا رای دهید!

در صورتی که با استخراج فایل فشرده با مشکل مواجه شدید جدیدترین نسخه برنامه WinRAR را نصب کنید. لازم به ذکر است پسورد کلیه فایل های فشرده شده www.coffe-net.ir با حروف کوچک می باشد.

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود