Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper

دانلود مرورگر فوق پیشرفته Microsoft Edge 2015

Microsoft Edge

دانلود مرورگر فوق پیشرفته Microsoft Edge 2015 مرورگر جدید و منحصر به فرد مایکروسافت به نا‎م Edge یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های موجود در ویندوز ۱۰ به شمار می‌رود که به معنای پلی جهت حرکت از گذشته به سمت جلو است. مایکروسافت اج نام مرورگر وب جدید ویندوز ۱۰ هست ، که قبلا به عنوان “پروژه اسپارتان” شناخته شده بود است. این شرکت در آخرین کنفرانس بیلد در سان فرانسیسکو نام جدید آن را اعلام  کرد. با رونمایی این مرورگر مدرن ، بالاخره مرورگر Internet Explorer پس از حدود 20 سال بازنشسته شد! مایکروسافت همزمان با جایگزینی اینترنت اکسپلورر با اج در ویندوز ۱۰ ، تغییرات و بهبود های را نیز با این جایگزینی همرا کرد که به آرامی در حال اوج گیری در مایکروسافت اج است. در ادامه امکاناتی که شما در مایکروسافت اج می توانید بکار گیرید و همچنین ویژگی های جدید آن را معرفی می کنیم.

زیبا و جذاب ( Look and feel )
مرورگر اج دارای طراحی مینیمالیستی همانند Chrome و Firefox هست . اما با قابلیت تاچ مدرن مایکروسافت ، براحتی می توان از نوار عنوان برای قرار دادن زبانه ها استفده کرد. در قسمت پایین تب ها ، منوی تنظیمات و نوار آدرس وجود دارد که بیشتر شبیه نوار عنوان یک سایت بنظر می رسد تا  بخشی از از مرورگر . بعد یک سری طراحی های مشابه با رقیبان همچون بخش علاقه مندی ها و منوی پاپ آپ تنظیمات در سمت راست را مشاهده می کنید.

زبانه ها ( Tabs )
یک مورد به خصوص که در اج متوجه خواهید شد عدم توانایی کاربران برای کشیدن یک تب جدید در خارج از مرورگر و تبدیل آن به یک پنجره جدید است. برای مشاهده دو زبانه در کنار هم، شما باید راست کلیک کنید بر روی زبانه و از گزینه های منو انتقال به پنجره جدید را انتخاب کنید.. متناوبا، شما می توانید روی یک لینک در یک صفحه وب راست کلیک کرده و از گزینه باز کردن در پنجره جدید استفاده کنید. علاوه بر این، شما نمی توانید صفحات وب را به نوار وظیفه پین کنید ، همان که در  اینترنت اکسپلورر قابل انجام بود.

حالت مطالعه ( Reading View )
حالت مطالعه  یکی دیگر از ویژگیهاست ، که برای اولین بار در اینترنت اکسپلورر معرفی شد و در حال حاضر بخشی از مایکروسافت اج نیز است. ایده ساده است. کاربر فقط با کلیک بر روی آیکون کتاب واقع در سمت راست نوار آدرس می تواند نسخه مشابه به PDF مطلب را بدون هیچ گونه قالب بندی اصلی ، نوار کناری، یا تبلیغات برای خواندن دریافت کند. مایکروسافت معتقد است که این یک راه برای جدا شدن از درهم و برهمی صفحات وب و حفظ تمرکز در مطالعه است.

کمپانی سازنده‌ی ویندوز کم‌کم در حال تغییر دادن رویه‌ی خود بوده و نسبت به گذشته به یک چیز کاملاً متفاوت تبدیل شده است. مایکروسافت از تکنولوژی‌های چند‌سکویی و همچنین مدل متن باز استقبال کرده و تعدادی از محصولات خود را با این روش ارائه کرده است؛ اما بر خلاف این رویکرد جدید و باز، مرورگر Edge همچنان پشت درهای بسته‌ی این کمپانی توسعه داده خواهد شد.
با توجه به این تمایل مایکروسافت جهت به اشتراک گذاری برخی از محصولاتش با دنیای خارج، خیلی‌ها انتظار داشتند که مرورگر اج یک کاندید اصلی برای پیشبرد چنین رویکردی باشد؛ حتی انتظار می‌رفت که این مرورگر بر روی پلتفرم‌های مختلف ارائه شود، اما مایکروسافت باری دیگر به صورت عمومی اعلام کرد که برنامه‌ای جهت اشتراک کد‌های منبع این مرورگر با دنیای بیرون از این کمپانی ندارد.

 

فعلا برای استفاده از این مرورگر باید ویندوز 10 را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. برای دانلود ویندوز 10 به این مطلب مراجعه کنید.


لطفا رای دهید !
(6 رای 5 از 5)
نقل قول [مهدی]

ای microsoft edge صورت زیبا کیلو چنده! سیرت زیبا بیار

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود