لطفا رای دهید !
   
+40

آموزش حل مشکل شارژ نشدن لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

این مطلب به شما می آموزد چگونه بفهمید چرا لپ تاپ شما شارژ نمی شود. مسائل مربوط به شارژ بیشتر نتیجه آداپتورهای برق معیوب ، پریز برقهای مشکل دار یا باتری های بد است. اگر همه چیز از نظر سخت افزاری خوب است ، معمولاً می توانید با به روزرسانی تنظیمات پاور یا باتری لپ تاپ ، مشکلات مربوط به برق را برطرف کنید.

علت شارژ نشدن لپ تاپ

روش 1 : عیب یابی سخت افزار

مشکل شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

لپ تاپ را به یک پریز برق متصل کنید: لپ تاپ را از برق جدا کنید ، چند دقیقه صبر کنید و سپس آن را به یک پریز برق در جای دیگر یا اتاق دیگر وصل کنید. اگر لپ تاپ هنگام اتصال به جای دیگر شارژ شود ، مشکل رایانه یا شارژر شما نیست.


• برای تأیید شارژ لپ تاپ چراغ ها را بررسی کنید. بسیاری از لپ تاپ ها در جایی از دستگاه دارای چراغی هستند که نشان دهنده شارژ شدن آن است. بعضی اوقات بالای صفحه کلید است ، در بعضی مواقع در کنار یا پشت دستگاه قرار می گیرد. اگر از لپ تاپ مک با کابل شارژ مغناطیسی استفاده می کنید ، در انتهای کابل جایی که به رایانه شما وصل می شود ، یک چراغ مشاهده می کنید (نارنجی = در حال شارژ ، سبز = کاملاً شارژ).


• اگر آداپتور برق برای مدتی کار کند اما خاموش شود ، ممکن است در پریز برق تداخلی ایجاد کند. آداپتور برق را برای حدود 30 ثانیه از برق جدا کرده و دوباره امتحان کنید.


• اگر در آداپتور یا خود رایانه متوجه گرمای غیرمعمول شدید ، صبر کنید تا قبل از وصل شدن آن به منبع تغذیه سطح کاملاً خنک شود .

روش صحیح شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

2 - آداپتور برق را بررسی کنید: طول سیم برق را برای پارگی ، زخمی شدن و عایق فرسوده بررسی کنید. اگر متوجه نقصی شدید یا بوی پلاستیک سوخته می دهد ، سیم احتمالاً معیوب است. سعی کنید لپ تاپ را نزد یک تعمیرکار محلی ببرید و بخواهید یکی از آداپتورهای آنها را امتحان کنید. اگر یک آداپتور دیگر لپ تاپ شما را شارژ می کند ، یک آداپتور جایگزین سفارش دهید.


• اگر از یک مدل PC جدید استفاده می کنید که از شارژ USB-C پشتیبانی می کند، مطمئن شوید که آداپتور برق شما به درگاه صحیح لپ تاپ وصل شده باشد. معمولاً فقط یکی از درگاه های USB-C در چنین مدل هایی از شارژ پشتیبانی می کند ، در حالی که دیگری فقط برای انتقال داده ها استفاده می شود.


• قبل از تعویض هر قسمت ، گارانتی خود را بررسی کنید ، زیرا ممکن است هزینه آداپتور تحت پوشش باشد.

علت شارژ نشدن لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

3- جک پاور را روی لپ تاپ بررسی کنید: هنگامی که آداپتور به درستی به لپ تاپ شما وصل شود ، نباید از جک خارج شود. اگر در اتصال احساس شل بودن کردید، می توانید یک پین خم شده در جک پاور داشته باشید. همچنین ممکن است که کل جک از مادربرد جدا شود. برای تشخیص مناسب ، لپ تاپ را به یک تعمیرگاه ببرید.

علت شارژ نشدن لپ تاپ

شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

4 - لپ تاپ خود را بدون باتری راه اندازی کنید: رایانه را خاموش کنید ، باتری را بردارید و آداپتور را به آن وصل کنید. اگر قبلاً لپ تاپ روشن نبود اما بدون باتری کار می کند ، ممکن است به یک باتری جدید احتیاج داشته باشید. یک روش دیگر ممکن است مشکل را برطرف کند یا ممکن است باتری شما مرده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

اگر باتری لپ تاپ شما قابل جدا شدن نیست ، این مرحله را رد کنید و روش های زیر را قبل از انتقال لپ تاپ خود به یک تعمیرگاه رایانه امتحان کنید.


روش 2 : تنظیمات Power Windows را بررسی می کنید.

نحوه مناسب شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

تنظیمات Windows خود را باز کنید. می توانید با کلیک راست بر روی منوی استارت و انتخاب Settings ، به آنجا بروید .

مشکل در شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

در پنل سمت چپ روی Power and Sleep کلیک کنید. ویندوز به شما امکان می دهد تنظیمات برق و باتری خاصی را در لپ تاپ خود تنظیم کنید. ممکن است یک هشدار سطح باتری کم باشد که بسیار حساس باشد و باعث خاموش شدن کامپیوتر شما هنگام کم شدن باتری می شود.

مشکل در شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

مقادیر موجود در منوهای "Screen" و "Sleep" را بررسی کنید. به طور خاص ، اطمینان حاصل کنید که مقادیر منوهای "When plugged in" خیلی کم تنظیم نشده اند.

به عنوان مثال ، در زیر عنوان Sleep ، اگر 10 دقیقه از منوی "When in pluged in" انتخاب شود ، رایانه شخصی پس از 10 دقیقه عدم فعالیت هنگام وصل شدن خاموش می شود. برای جلوگیری از خاموش شدن غیر منتظره ، این مقدار را بالا ببرید.

شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

به پایین بروید و روی Additional power settings کلیک کنید. لیستی از برنامه های نیرو شما ظاهر می شود.

شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

روی Change plan settings در برنامه فعلی خود کلیک کنید. دقیقاً همانطور که در قسمت گذشته انجام دادید ، اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از تنظیمات شما پیکربندی نشده است که کامپیوتر شما را بطور غیر منتظره خاموش کنید.

مشکل شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

روی Change advanced power settings کلیک کنید . نزدیک آخر برنامه نیرو است.

یک راه سریع برای رفع هرگونه خطای اشتباه در این بخش ، کلیک بر روی Restore plan defaults در گوشه پایین سمت راست گفتگو است ، اما این کار باعث می شود هرگونه سفارشی سازی نیرو اضافه شده پاک شود.

مشکل شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

مقادیر بخش "Battery" را بررسی کنید. اگر در مرحله قبل روی گزینه Restore پیش فرض برنامه کلیک کرده اید ، فقط به مرحله بعدی بروید. در غیر این صورت ، صحت تنظیمات زیر را تأیید کنید:

در زیر "Critical Battery Action" ، اطمینان حاصل کنید که Do nothing برای "Plugged in" انتخاب نشده باشد. در غیر این صورت ، اگر به منبع تغذیه وصل شده باشد ، کامپیوتر شما در سطح باتری خاصی خاموش می شود.

در زیر "Low battery action," نیز کاری برای "Plugged in" انجام دهید.

مشکل در شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

روی OK کلیک کنید تغییرات را ذخیره کنید. اکنون که تنظیمات برق خود را به روز کرده اید ، دوباره رایانه شخصی خود را راه اندازی مجدد کنید تا ببینید که آیا این مشکل برطرف شده است. اگر هنوز مشکل دارید ، به مرحله بعدی بروید.

شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

Device Manager را باز کنید. می توانید با کلیک راست بر روی دکمه Start و انتخاب Device Manager از منو این کار را انجام دهید.

علت شارژ نشدن لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

روی Batteries کلیک کنید. لیستی از کلیه درایورهای مربوط به باتری ظاهر می شود. معمولاً یک ورودی برای آداپتور برق خود و دیگری برای باتری خود را مشاهده می کنید.

شارژ کردن لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

روی درایور راست کلیک کرده و Update driver را انتخاب کنید. اگر دو ورودی مختلف را در باتری مشاهده می کنید ، یکی پس از دیگری را انجام دهید. دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

مشکل شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

کامپیوتر را مجدداً راه اندازی کنید. رایانه را خاموش کرده و دوباره آن را راه اندازی کنید تا درایور به مرحله اجرا درآید.

مشکل شارژ لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ

درایور را Uninstall و reinstall کنید. اگر هنوز نمی توانید لپ تاپ خود را شارژ کنید ، به بخش Batteries در Device Manager بازگردید ، با کلیک راست بر روی باتری مایکروسافت ACPI Control Method Battery کلیک کنید ، و سپس Uninstall را انتخاب کنید. پس از اتمام مراحل ، روی منوی Action کلیک کرده و Scan for hardware changes انتخاب کنید. پس از نصب مجدد درایور ، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید.

این مرحله به لپ تاپ شما نیاز به اتصال اینترنتی دارد.

 

به این مطلب علاقه دارید ؟ برای دوستان خود در تلگرام یا اینستاگرام ارسال کنید :  
 ارسال مطلب در تلگرام     ارسال مطلب در اینستاگرام

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود