Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper
نرم افزار تقویم 1400 با گرافیک بسیار زیبا

عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر

این روش جراحی بینی (لیزری)  مورد تایید آقای دکتر اکبری نیست و فقط برای اطلاعات عمومی آورده شده است .
عمل جراحی بینی با لیزر یکی از جدیدترین روش های جراحی پلاستیک بینی به شمار می رود. در روش عمل بینی با لیزر می توان برخی از مشکلات مانند رفع بینی گوشتی استفاده کرد و در واقع همه ی تغییراتی که در رینوپلاستی می توانستید به وجود بیاورید مانند اصلاح انحراف بینی را در بر ندارد. عمل زیبایی بینی با لیزر کربن دی اکسید یا لیزر IVS انجام می گیرد و بیشتر به اصلاح پوست بینی می پردازد.

عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر
عمل جراحی زیبایی بینی یک اصطلاح پزشکی است که برای یک نوع خاص از عمل جراحی استفاده می شود که در آن ظاهر بینی بیمار اصلاح می شود. با وجودی که اکثر موارد عمل جراحی بینی برای اهداف زیبایی انجام می شود، گاهی اوقات این نوع عمل برای اصلاح ساختار بینی در حالت هایی که بینی دچار شکستگی شده یا فرد به سرطان یا سایر مشکلات ساختاری در ناحیه بینی مواجه است نیز ضروری می باشد. عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر یک تکنیک جدید است که می تواند به عنوان یک روش درمانی دارای سرعت بهبود بیشتر نسبت به سایر انواع عمل جراحی بینی، در برخی موارد خاص مورد استفاده قرار گیرد.
جراحی زیبایی بینی یک انتخاب معمول و متداول برای مواقعی است که ظاهر نامناسب بینی به خاطر پوست ضخیم ایجاد شده باشد. از این تکنیک می توان به همراه عمل جراحی زیبایی استاندارد بینی در مواردی استفاده کرد که سر بینی یا پیاز آن به خاطر پوست ضخیم بسیار ضخیم باشد. در اغلب مواقع از این روش برای درمان مشکلات بینی به خاطر ایجاد آکنه روزاسه استفاده می شود. آکنه روزاسه یک عامل باکتریایی است که باعث ایجاد منافذ در پوست فرد می شود و در نتیجه آن تعداد زیادی جوش قرمز بر روی پوست فرد بیمار ایجاد می شود. در این شرایط روش درمانی ایده آل استفاده از عمل جراحی بینی با لیزر است.


چه کسانی واجد شرایط استفاده از این روش درمانی هستند؟
عمل جراحی بینی با لیزر برای همه افراد قابل استفاده نیست. افرادی که دارای مشکلات لخته شدن خون یا دیابت وابسته به انسولین هستند و نیز کسانی که اخیراً پوست خود را از طریق آفتاب برنزه کرده اند، معمولاً برای انتخاب روش جراحی بینی با لیزر مناسب نیستند. نوع پوست فرد نیز از عامل های تاثیرگذار در اثربخشی این نوع عمل جراحی است. شما باید با دکتر درباره مناسب بودن استفاده از عمل جراحی زیبایی بینی برای درمان مشکل خود صحبت کنید.


نحوه آماده شدن برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر چگونه است؟
 قبل از اینکه فرد عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر را انجام دهد، باید مطمئن شود که این فرآیند درمانی برای وی لازم و ضروری است. برای اطمینان از این موضوع می توان از راهنمایی های افراد متخصص استفاده کرد. مشاوره انجام شده در این رابطه به منظور ارزیابی انگیزه های فرد برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر لازم و ضروری است.معاینه فیزیکی و بررسی های آزمایشگاهی برای انتخاب این روش درمانی ضروری است. با استفاده از این بررسی ها می توان مطمئن شد این روش درمانی برای فرد بیمار عوارض خاصی را پس از عمل جراحی به همراه ندارد.


کسانی که قصد انجام عمل جراحی را دارند، بهتر است مطمئن شوند زندگی آنها خالی از مواد مضری است که می توانند عوارض خاص پس از عمل برای بیمار به همراه داشته باشند. به همین خاطر معمولاً به افراد توصیه می شود از سیگار کشیدن، مصرف نوشیدنی های الکلی و حتی کافئین اجتناب کنند زیرا استفاده از آنها می تواند باعث ایجاد مشکلات بالقوه احتمالی برای فرد پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی شود.


در زمان تصمیم گیری برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر، فرد بیمار باید سعی کند از خدمات یک جراح با تجربه و معتبر برای این کار استفاده کند. در انتخاب این افراد، فرد باید مطمئن شود جراحی که انتخاب کرده کسی است که می تواند بطور کامل به وی اعتماد کند. علاوه براین، فرد باید از مشاوره های منظم با جراح خود قبل از انجام عمل جراحی استفاده کند. در این حالت مهم است که بیمار به نحو صحیح راهنمایی شود تا به این ترتیب بتوان درک مناسبی از نتایج حاصل از عمل جراحی، چگونگی انجام آن، خطرات احتمالی، و فرآیند درمانی به دست آورد.


نحوه انجام جراحی زیبایی بینی با لیزر
عمل جراحی بینی با لیزر برای برداشتن پوست ضخیم با استفاده از لیزر دی اکسید کربن انجام می شود. در این حالت پرتو لیزر یک احساس گرما و یک سوزش اندک ایجاد می کند و به همین خاطر دکتر معمولاً از برخی انواع بی حسی برای انجام این عمل جراحی استفاده می کند. در واقع پرتو لیزر پوست را گرم می کند و به این ترتیب به لایه رویی پوست آسیب می رساند. پس از وارد شدن آسیب به لایه رویی پوست فرآیند درمانی شروع می شود و بدن پوست آسیب دیده را بازسازی و ترمیم می کند. مراقبت های لازم پس از استفاده این روش درمانی مشابه مراقبت هایی است که در حالت ایجاد سوختگی شدید به خاطر نور خورشید لازم و ضروری است. در این حالت لازم است فرد پوست خود را با شوینده های ملایم شسته و سپس خشک کند. از ایجاد سایش یا اصطکاک بر روی پوست صورت در زمان شستشوی آن باید خودداری شود، زیرا ضررهای انجام این کار بیشتر از منافع حاصل از آن است.


ریکاوری و مراقبت های پس از عمل جراحی
همانطور که قبلاً گفته شد، مراقبت های لازم پس از عمل جراحی بینی با لیزر مشابه مراقبت هایی است که در حالت ایجاد سوختگی شدید به خاطر نور خورشید توصیه می شود. در این حالت لازم است فرد پوست خود را با شوینده های ملایم شسته و سپس خشک کند. در این نوع عمل درد در سطح حداقل و بهبود بیمار سریع است. هر چند استفاده از عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر در زمان حاضر به صورت محدود انجام می شود، شاید روزی برسد که شما بتوانید با استفاده از این روش یک صورت کاملاً جدید داشته باشید، بدون اینکه نیازی به استفاده از چاقوی جراحی وجود داشته باشد.
بطور خاص خون ریزی و زخم ناشی از این عمل در سطح حداقل بوده و به سرعت بر طرف می شود. شاید سخت باشد که به یاد آوریم زمانی که کودک بودیم، ما از فیلم هایی تعجب می کردیم که در آنها افراد در حالی که روی صندلی نشسته بودند، با پرتو لیزر بمباران می شدند و بطور معجزه آسا به یک شخص کامل و اسطوره مانند تبدیل می شدند. آینده این فیلم ها زمان حاضر است که هم اکنون عمل جراحی زیبایی بینی فقط شروع چیزی است که می تواند کامل کننده این تصویر باشد.


مزایای جراحی زیبایی بینی با لیزر
• نیاز کمتر به رویه های جراحی
در عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر، به رویه های کمتر جراحی در مقایسه با روش جراحی سنتی نیاز است. در این حالت لیزر لایه بالای پوست و بافت آن را سوزانده و بر می دارد و به این ترتیب شکل بینی از طرف خارج به جای داخل تغییر شکل می دهد. استفاده از این روش می تواند باعث ایجاد تغییرات اساسی در ظاهر بینی، مسطح شدن پوست و کوچک شدن بینی شود. برای برخی بیماران این موضوع یک عیب محسوب می شود، زیرا در عمل جراحی بینی با لیزر استخوان بینی شکسته نمی شود، ظاهر بینی بسیار زیاد تغییر نمی کند و نمی توان تغییرات اساسی در بینی فرد بیمار ایجاد کرد.


• دوره درمان بسیار سریع تر
هنگام استفاده از عمل جراحی زیبایی بینی فعالیت کمتری در واقع بر روی بینی فرد انجام می شود و به همین دلیل دوره درمان کوتاه تری در این روش وجود دارد. در عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر استخوان بینی شکسته نمی شود و آسیب کمتری به بافت زیربنایی بینی وارد می شود. در برخی موارد، بینی فرد حتی زیاد بانداژ یا پانسمان نمی شود و به همین خاطر فرآیند درمان و بهبود بیمار بسیار سریع تر است.


• اصلاح مشکلات بافت بینی
عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر یک انتخاب مناسب برای افرادی است که دارای مشکلات پوستی در بینی خود به جای مشکلات زیربنایی هستند. عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر می تواند به برداشتن پوست آسیب بدیده یا بافتی که بیش از حد رشد کرده یا ضخیم شده کمک کند و علاوه بر این جراحت های غیر عادی که می توانند در نتیجه روش های درمان سرطان پوست در بینی یا بافت اطراف آن ایجاد شود را بر طرف کند.
از طریق نازک کردن و بر داشتن پوست، جراحی زیبایی بینی با لیزر می تواند تفاوت زیادی در ظاهر بینی،
روشن شدن پوست و ایجاد تغییرات کوچک اما مهم ایجاد کند. اما از این روش نمی توان مشکلات اساسی و زیربنایی بینی را اصلاح کرد.


هزینه عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر
یکی دیگر از ملاحظات با اهمیت جراحی زیبایی بینی با لیزر هزینه درمان آن است. در این حالت بسیاری از شرکت های خدمات درمانی هزینه های استفاده از این روش درمانی را تحت پوشش خود قرار نمی دهند و به همین خاطر بیمار باید قبل از عمل جراحی از این موضوع مطمئن شود.
عمل جراحی بینی با لیزر یک روش غیر جراحی عالی برای درمان برخی از انواع مشکلات بینی است. این روش در اکثر مواقع برای نازک کردن پوست ضخیم یا کوچک کردن سر پهن بینی استفاده می شود. این روش یک راهکار درمانی ایده آل برای پوست های ضخیم و پوست هایی است که به خاطر آکنه قرمز شده اند. در این موارد، جراحی زیبایی بینی با لیزر می تواند در اغلب مواقع بهبود زیادی را در ظاهر بیمار با حداقل درد و دوره درمان بسیار سریع ایجاد کند.

استفاده از عمل جراحی لیزر بینی در جراحی پلاستیک بینی بسیار آسان سریع، ارزان ومقرون به صرفه است. این عمل بیهوشی نیاز ندارد و معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد. تکنیک های جدید لیزر به سرعت در حال پیشرفت است و در آینده ای نه چندان دور احتمالاً منجر به حذف تیغ جراحی خواهد شد. برای اطلاع از هزینه و قیمت عمل جراحی به یک متخصص مراجعه کنید تا ضمن معاینه ی شکل بینی شما، این اطلاعات را در اختیارتان بگذارد.


لطفا رای دهید !
(3 رای 5 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود