Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper
نرم افزار تقویم 1400 با گرافیک بسیار زیبا

کاهش وزن در خواب، مگه میشه مگه داریم؟

کاهش وزن در خواب چگونه ممکن است
 تصور اینکه بتوان با خوابیدن لاغر شد و وزن کم کرد شاید در ابتدا موضوعی غیر قابل باور باشد اما گفتنی است که نتیجه ی تحقیقات علمی بر روی صدها فردبه منظور حذف اضافه وزن و چاقی روش کاهش وزن در خواب را با نتایجی قابل قبول ثابت کرده است.رژیم های لاغری پزشکان و متخصصان طب مدرن و طب سنتی ، ورزش های باشگاهی و خانگی حالا هم رسیدیم به کاهش وزن در خواب. شاید ساده ترین روش برای چربی سوزی و کم کردن وزن بدن.

روش و قوانین کاهش وزن در خواب
اگرچه این موضوع کمی عجیب به نظر می رسد اما بر اساس تحقیقات جدید دانشگاه هاروارد، خواب می تواند بر روی وزن شما تاثیر داشته باشد. برای انجام این مطالعه، محققان عادت خواب بیش از 133353 زن سالم را مورد بررسی قرار دادند. این تحقیق نشان داد زنانی که خواب بهتری داشتند 45 درصد نسبت به سایر افراد کمتر به بیماری دیابت نوع 2 مبتلا می شدند.
دیر خوابیدن ممکن است باعث ایجاد چاقی شود:

 زمانی که ریتم شبانه روزی شما آشفته می شود، بدن هورمون گرلین بیشتری ترشح خواهد کرد. این هورمون مسئول افزایش اشتها در افراد است و می تواند باعث ایجاد پرخوری و در نهایت افزایش وزن شود. با افزایش وزن، خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 افزایش پیدا می کند. همچنین نداشتن یک خواب آرام و خوب می تواند سطح هورمون لپتین که مسئول احساس سیری در بدن است را کاهش دهد. همچنین محرومیت از خواب نیز فاکتور دیگری است که می تواند باعث افزایش وزن در افراد گردد. مطالعات انجام شده در کلینیک مایو نشان می دهد زمانی که افراد 80 دقیقه از خواب شبانه روزی خود را کم می کنند، 549 کالری بیشتر از سایر افراد دریافت خواهند کرد. این موضوع نشان دهنده افزایش وزن است.

کاهش وزن در خواب، مگه میشه مگه داریم؟

مطالعات انجام شده در دانشگاه شیکاگو نشان می دهد افرادی که در شبانه روز 8.5 ساعت می خوابند دوبرابر بیشتر از افرادی که 5.5 ساعت می خوابند چربی خود را از دست می دهند. حتما از خودتان می پرسید چرا سه ساعت خواب اضافه می تواند باعث سوزاندن چربی بیشتر شود؟ مطالعات اخیر نشان می دهد که مشکلات خواب می تواند سطح هورمون استرس یعنی کورتیزول را افزایش دهد که همین امر می تواند منجربه ایجاد التهاب و مشکلات انسولینی شود. هردوی این موارد به افزایش وزن مرتبط هستند. در حقیت مطالعات منتشر شده نشان می دهد که تنها 4 روز محرومیت از خواب می تواند حساسیت بدن به انسولین را کاهش دهد و چربی بیشتری در بدن ذخیره گردد. با این وجود یک خواب شبانه راحت تنها چیزی نیست که شما برای کاهش وزن نیاز دارید هرچند موضوع بسیار مهمی است. زمانی که صحبت از کاهش وزن به میان می آید باید به این نکته توجه داشته باشید که فاکتورهایی همچون ورزش، رژیم غذایی و خواب به همراه یکدیگر موثر خواهند بود.
چگونه کاهش وزن درخواب و لاغری رخ می دهد؟

زمانی که می خواهید کاهش وزن داشته باشید، باید خواب مناسب و کافی را مدنظر قرار دهید. اما خواب بیش از حد نیز می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. قوانین زیر را دنبال کنید تا بتوانید وزن بیشتری کم نمایید:

در شبانه روز 6.5 تا 8.5 ساعت خواب مناسب داشته باشید: در یک مطالعه انجام شده، زنانی که بین 6.5 تا 8.5 ساعت خواب داشتند؛ خطر افزایش وزن کمتری نیز آن ها را تهدید می کرد.
در یک زمان مشخص بخوابید: زمانی که می خواهید بدن خود را برای کاهش وزن آماده کنید، بهتر است یک برنامه منظم برای خواب خود داشته باشید. سعی کنید همیشه در یک زمان مشخص بخوابید.
دمای اتاق را کم کنید: خوابیدن در یک اتاق خنک تر، باعث می شود بدن چربی بیشتری بسوزاند. اینکار همچنین باعث بهبود حساسیت به انسولین نیز می گردد.
سعی کنید اتاق را تاریک تر نگه دارید: زنانی که در اتاق تاریک می خوابند 21 درصد کمتر از سایر افراد به چاقی مبتلا می شوند.


تمامی ابزارهای هوشمند خود را کنار بگذارید: حتما شما هم شنیده اید که استفاده از دستگاه های هوشمندی همچون موبایل و تبلت می تواند خواب شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. نور حاصل از این دستگاه های هوشمند می تواند سطح ملاتونین را تحت تاثیر قرار دهد. مطالعات انجام شده در دانشگاه گرانادای اسپانیا نشان می دهد که کاهش سطح ملاتونین می تواند باعث افزایش وزن در افراد گردد. حداقل سی دقیقه قبل از خواب دستگاه های هوشمند خود را خاموش کنید.
سایر فاکتورها را فراموش نکنید: مصرف غذاهای سالم و حرکات بدنی مختلف می تواند به کاهش وزن کمک کند.

کاهش وزن در خواب ، 6 روش کاهش وزن در خواب و لاغری سریع


لطفا رای دهید !
(1 رای 4 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود