Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper
نرم افزار تقویم 1400 با گرافیک بسیار زیبا

تزریق ژل و چربی در صورت و بدن: کاربرد و مزایای آن

تزریق ژل و چربی در صورت و بدن: کاربرد و مزایای آن

با استفاده از روش‌های غیر جراحی زیبایی، مانند تزریق ژل و تزریق چربی (مانند تزریق چربی به صورت)، می‌توان ظاهر خود را بدون نیاز به عمل جراحی تغییر داد. این روش‌ها جایگزین خوبی برای تکنیک‌های جراحی هستند. شما باید از مراحل این روش‌ها، عوارض احتمالی و اثرات جانبی آن‌ها اطمینان یابید. همچنین شما باید مطمئن شوید که شخص ارائه کننده درمان به اندازه کافی آموزش دیده و با تجربه است، تا حدی که می‌تواند با توانایی کامل و بدون به خطر انداختن شما درمان مورد نظر را انجام دهد. در این مقاله به بحث کاربرد، دلایل و قیمت تزریق چربی و ژل می پردازیم.

تزریق ژل
ژل‌های تزریقی، محصولات حجم دهنده‌ای هستند که برای بازگرداندن حجم از دست رفته، کاهش عمق خطوط و چین‌های عمیق و به منظور بزرگ کردن لب و یا حالت‌دهی به لب‌ها و بهبود خطوط کانتور چهره، به لایه درم پوست شما تزریق می‌شوند. این ژل‌ها گزینه‌های غیر جراحی رایجی هستند که عمدتاً برای مقاصد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرند:

پر کردن خطوط و چین و چروک صورت
تزریق ژل در لب به منظور شکل دهی و حجیم کردن لب
حالت دهی خطوط صورت
بازگرداندن حجم از دست رفته گونه‌ها (گونه گذاری)
بهبود کیفیت پوست
رفع سیاهی زیر چشم و گودی آن

در سال‌های اخیر تکنیک تزریق ژل تکامل یافته است. قبلاً تمرکز متخصصان صرفاً روی تزریق ژل صورت برای رفع خطوط و چین و چروک آن بود. اما در حال حاضر متخصصان در وهله اول عواملی که موجب خطوط و چین و چروک می‌شود را برطرف می‌سازند. به عنوان مثال، چین‌های عمیق و فرورفتگی گونه‌ها اغلب ناشی از کاهش حجم در قسمت میانی صورت و ناحیه گونه است. بازگرداندن حجم به این مناطق، موجب لیفت گونه‌ها و صاف‌تر شدن چین‌های عمیق می‌شود.


چه مناطقی را می‌توان با تزریق ژل درمان کرد؟
شایع‌ترین مناطق تزریق ژل توسط متخصصان عبارتند از:
    خطوط در اطراف دهان موسوم به "خطوط سیگاری‌ها"
    خطوط نازولابیال (اطراف دهان و بینی)
    خطوط پیشانی (خطوط نگرانی)
    گونه‌ها و چاق شدن صورت
    تزریق ژل در چانه
    خط فک و آرواره‌ها
    گودی چشم و سیاهی دور چشم
    خطوط لبخند
    چروک‌ و کاهش حجم منطقه اطراف چشم (خطوط پا کلاغی)
    شخصیت دادن به ابروها و شکل دادن و  لیفت ابرو
    مرز دور لب
    حجم لب
    خطوط گردن
    خطوط نواحی سینه و دکولته
    دست‌ها
    اسکار و جای زخم

ژل‌های تزریقی از چه چیزی ساخته شده‌اند؟
ماده تشکیل دهنده اصلی این ژل‌ها از جمله ژل در تزریق ژل به چانه  یک مولکول قند ساده مشتق از یک گیاه است که ماده‌ای ژل مانند می‌باشد. به طور طبیعی این ماده در بدن خود ما تولید می‌شود و همان چیزی است که به پوست ما حجم و حالت پری می‌دهد. این ماده (بسیار شبیه یک اسفنج) با جذب و اتصال به ملکول‌های آب باعث افزایش حجم می‌شود.تزریق ژل صورت با یک روش طبیعی، ما را قادر به بازگرداندن حجم از دست رفته می‌کند و ظاهری شاداب و جوان به ما می‌بخشد.با افزایش سن، میزان سطح این مولکول در بدن کاهش یافته و پوست ما توانایی کمتری برای حفظ آب در خود می‌یابد که در نهایت منجر به:
    خطوط و چین و چروک صورت
    کاهش حجم
    پوست خشک و دهیدراته
    ظاهر پیر و خسته


دلایل نیاز به تزریق ژل چیست؟
با بالا رفتن سن، عوارضی برای بدن ما رخ می‌دهد، از جمله اینکه:
ما به تدریج حجم چربی‌های زیر پوست خود را از دست می‌دهیم، که این باعث از دست رفتن شکل و خطوط طبیعی چهره ما می‌گردد.پوست ما شل و آویزان می‌شود.در پوست ما به تدریج چین و چروک‌های عمیق ظاهر می‌شود.افزایش سن و نیروی گرانش باعث می‌شود که پوست شاداب و جوان ما دچار افتادگی شده و در نتیجه، به چهره ما ظاهری پیر و خسته بدهد.

این اثرات به ویژه در مناطق زیر قابل توجه است:
    زیر چشم
    گونه
    در اطراف دهان و لب
    در امتداد خط فک


همچنین استخوان‌های ما نیز دچار پیری شده و به تدریج نازک‌تر و کوچکتر می‌شوند. برای درک بهتر، یک میز چوبی را با یک سفره قرص و محکم تجسم کنید. سپس، تصور کنید که میز چوبی کوچک‌تر شده است، اما رومیزی به همان اندازه باقی مانده است. آنچه که خواهید دید، یک سفره شل و آویزان است که جز به سمت پایین، جایی برای رفتن ندارد!برای چهره ما هم اتفاق مشابهی می‌افتد، ساختار استخوان ما همان میز است و پوست ما نیز همان سفره!

  جایگزینی و جبران حجم از دست رفته
  بازگرداندن خطوط طبیعی صورت
  تازگی و جوان سازی پوست‌های خسته
  صاف‌تر کردن خطوط و چین و چروک
  دستیابی به نتایج دراز مدت با روش غیر جراحی تزریق ژل در صورت

تزریق چربی
تزریق چربی، که به عنوان پیوند چربی نیز شناخته شده است، به عملیات انتقال سلول‌های چربی از خود بیمار به منظور بهبود و جوان‌سازی بخش‌های دیگر بدن گفته می‌شود.برای این منظور، چربی می‌تواند از بسیاری از قسمت‌های بدن که در آن سلول چربی به وفور وجود دارد، گرفته شود.


عمل جراحی تزریق چربی می‌تواند:
    اسکار صورت (مانند اسکار ناشی از آکنه) را به حداقل برساند.
    به رفع ضایعات و ناهنجاری‌های صورت مانند آتروفی همیفاشیا کمک کند.
    برای پر کردن گونه‌های فرو رفته و چین و چروک‌های صورت استفاده شود.
    خطوط کانتور بدن را بهبود بخشد.
    برای حجم دادن به مناطقی مانند سینه و باسن انجام شود.

مزایای تزریق چربی
بسیاری از متقاضیان، روش تزریق چربی را به پروتز یا ژل‌های مصنوعی ترجیح می‌دهند. زیرا چربی یک جایگزین طبیعی است و با خطر پس زدن سیستم ایمنی بدن، همراه نیست. از مزایای تقبل هزینه تزریق چربی می توان گفت که از آنجا که در این فرایند، از سلول‌های چربی خود بدن استفاده می‌شود، خطر واکنش‌های آلرژیک نیز از بین می‌رود. به این دلیل، برخی از افراد این روش را ایمن‌تر می‌دانند. پس از تزریق چربی به بدن، نتایج طولانی مدت و افزایش گردش خون در آن بخش از بدن بوجود می‌آید.


مراحل تزریق چربی
ابتدا با استفاده از سرنگ، سلول‌های چربی اضافی از مناطق تعیین شده بدن خارج می‌شوند. سپس این چربی کاملاً پاکسازی می‌شود و تمام ناخالصی‌های آن قبل از تزریق به منطقه‌ تحت درمان، برطرف می‌شود.این فرایند با استفاده از بی حسی موضعی یا عمومی انجام می‌شود. این انتخاب به طور کامل وابسته به شرایط فردی و نیازهای شخص متقاضی است. پزشک مشاور بهترین اقدامات را برای درمان شما توصیه خواهد کرد. با این حال، بسیاری از متقاضیان در همان روز تزریق چربی به لب ، قادر به ترک کیلینک هستند.برای کسب نتایج مورد انتظار ازاین عمل، اغلب تزریق چربی در صورت می‌تواند چندین جلسه طول بکشد. دلیلش این است که برای مقدار چربی تزریقی در یک جلسه، محدودیت وجود دارد.


مراحل بعد از عمل تزریق چربی
انتظار می‌رود مقداری قرمزی، درد و احتمالاً کمی تورم و کبودی در مناطق تحت درمان ایجاد شود. عوارض تزریق ژل و چربی به ندرت بیشتر از یک هفته طول می‌کشد. اما اجتناب از فعالیت فیزیکی برای چند هفته اول بعد از عمل، از اهمیت برخوردار است.هر اسکاری که ممکن است از این فرایند بجا بماند، بسیار کوچک بوده و در مناطقی (مانند چین طبیعی در پوست) خواهد بود که به راحتی پوشیده و پنهان خواهد شد.


نکات ایمنی
خطرات این عمل شامل ایجاد بافت ناهموار پوست، زخم و عفونت است. سلول‌های چربی تزریق شده نیاز به یک منبع خون در محل جدید خود دارند. در نتیجه، مرگ برخی از سلول‌های چربی در مدت کوتاهی پس از عمل را می‌توان انتظار داشت. به این دلیل، نتایج حاصل از این درمان نسبت به سایر ژل‌های تزریقی صورت، کمتر قابل پیش بینی است. ناحیه تحت درمان ممکن است بیش از حد خالی و یا بیش از حد پر به نظر برسد. این بستگی دارد به اینکه چه تعداد از سلول‌های چربی در منطقه هدف باقی می‌ماند.


لطفا رای دهید !
(1 رای 4 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود