Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper
کسب درآمد بیت کوین

طرز تهیه کوکو سبزی

طرز تهیه کوکو سبزی

طرز تهیه کوکو سبزی

طرز تهیه کوکو سبزی

کوکو سبزی یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین کوکوهای ایرانی است. این کوکوی خوشمزه همانطور که از نامش مشخص است از سبزیجات معطر تهیه می شود.برای درست کردن یک کوکو سبزی بسیار خوشمزه نیاز است که موادی را آماده کنیم که مشتکل از سبزی ها تازه باشند ، کافی نت را همراهی کنید تا برای شما از طرز تهیه این غذای سریع و خوشمزه صحبت کنیم.

طرز تهیه کوکو سبزی

مواد لازم برای 4 نفر

طرز تهیه کوکو سبزی

طرز تهیه کوکو سبزی :

سبزی کوکو را پس از شستن و خرد کردن با تخم مرغ ، گردوی خرد شده و نمک و ادویه های دیگر مخلوط کنید.خوب هم بزنید تا کاملا یکدست شوند و غلظت آن مانند ماست شود.سپس ماهیتابه ای را انتخاب کنید که مناسب حجم مایه کوکو باشد.

طرز تهیه کوکو سبزی

آن را روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن کف آن بریزید تا تابه چرب شود.ترجیحا سعی کنید جنس تابه تان از تفلون و یا تابه رژیمی باشد .بعد از داغ شدن روغن ،مایه کوکو را درون تابه بریزید و با پشت قاشق سطح آن را صاف کنید به طوری که ضخامت کوکو در همه جای تابه یکسان باشد و همچنین می توانید از قالب های آماده برای شکل دار کوکوی سبزی خود نیز همانند تصویر استفاده نمایید.

طرز تهیه کوکو سبزی

سپس در تابه را ببندید تا کوکو با حرارت ملایم مغز پخت شود .بهتر است از شعله پخش کن در زیر تابه استفاده کنید تا حرارت در همه جا یکسان باشد.وقتی مایه کوکو خودش را گرفت و یک طرف آن سرخ شد برای راحتی کار آن را برش بزنید و به آرامی برگردانید تا طرف دیگر آن هم سرخ شود.

طرز تهیه کوکو سبزی

اگر هم دوست داشتید به مدل های دیگری کوکو را برش بزنید از بشقاب یا سینی شبیه به شکل تابه استفاده کنید تا برگرداندن کوکو ساده تر شود و کوکو را به همان شکل کامل برگردانید.

بعد از برگرداندن کوکو لازم نیست که درب تابه را بگذارید و بعد از چند دقیقه که طرف دیگر کوکو سرخ شد ، حرارت زیر آن را خاموش کنید و در ظرف مورد نظر تان سرو کنید و به اندازه های دلخواه برش بریزید.

طرز تهیه کوکو سبزی
نکات کلیدی در مورد کوکو سبزی :

برای اینکه کوکو سبزی شما خوشمزه تر شود از زرشک و گردوی خرد شده داخل آن استفاده کنید.برای این کار گردو ها را طوری خرد کنید که پودر نشوند و زرشک ها را هم از قبل بشویید تا آبی نداشته باشند.

طرز تهیه کوکو سبزی
در هنگام ریختن مایه کوکو ، روغن داخل ماهی تابه باید کاملا داغ شده باشد تا هنگام پشت و روکردن خرد نشوند .برای خوش طعم تر کردن کوکو از ماست استفاده کنید تا بافت کوکو لطیف شود ،آب ماست را حتما بگیرید و یا از ماست چکیده استفاده کنید. همچنین میتوانید از یک قاشق غذا خوری شیر هم استفاده کنید.

طرز تهیه کوکو سبزی
اضافه کردن مقداری بیکینگ پودر باعث یکدست تر شدن بافت کوکو میشود .سعی کنید سبزی کوکو را از قبل تفت دهید چون هنگام پخت فقط دو روی کوکو سرخ میشود و مواد داخل خام میماند.سبزی کوکو را با کره تفت دهید تا طعم و عطر متفاوتی داشته باشید.

طرز تهیه کوکو سبزی
سبزی کوکو را خیلی ریز خرد نکنید چون در طعم آن تاثیر خواهد گذاشت و طعم خوبی نخواهد داشت.و حتما از سبزی تازه استفاده کنید.سبزی کوکو شامل گشنیز ، تره ، جعفری و شوید است و اندازه این سبزی ها با هم متفاوت است و بیشترین قسمت سبزی کوکو را تره تشکیل می دهد و بعد به ترتیب جعفری و گشنیز و شوید .
دقت کنید بیشتر از حد از گشنیز استفاده نکنید چون باعث تلخی کوکو میشود.


لطفا رای دهید !
+ -
+85

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود