Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper
کسب درآمد بیت کوین

بهترین زمان برای چربی سوزی

بهترین زمان برای چربی سوزی

بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی

بهترین زمان برای چربی سوزی 

مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد بهترین زمان روز برای ورزش کردن با مقصود چربی سوزی و عضله سازی چه وقت است، ولی زمان تنها یکی از عواملی است که بر عملکرد تمرینی تان اثر می گذارد. عوامل دیگری مثل شدت و مدت زمان ورزش هم نقش بسیار مهمی دارند و نباید از آن ها غافل شد. در ادامه درباره بهترین زمان مناسب برای چربی سوزی بهتر صحبت خواهیم کرد.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

زمان مناسب و بهترین ساعت روز برای لاغری

لاغری با ورزش سریعتر اتفاق می افتد ولی برای این که نتیجه ی بهتری از حرکات ورزشی بگیرید باید بدانید که بدن در چه ساعاتی از روز بهتر کالری می سوزاند. بسياري از اشخاص اصرار دارند نخستین کاری که باید صبح هنگام انجام داد، ورزش کردن است زیرا اعتقاد دارند که ورزش صبحگاهی در کاهش وزن بسیار مؤثر است.برخی ديگر اعتقاد دارند که عرق حاصل از ورزش باید پیش از خواب باشد. بدین ترتیب نمی توان زمان دقیقی را برای این مسئله تعيين کرد.

بهترین زمان برای چربی سوزی 
بهترین زمان ورزش برای افزایش چربی سوزی و عضله سازی

بهترین زمان برای ورزش برای دستیابی به چربی سوزی و عضله سازی بیشتر، ساعتهای نخستین صبح است. دلیل اصلیِ آن هم، به موارد زیر برمیگردد :

بهترین زمان برای چربی سوزی 

در ساعتهای نخستین صبح، سطح قند خونِ بدن کم تر از حد طبیعی است؛ همین سبب می شود که بدنتان برای تأمین انرژی موقع انجام تمرین های ورزشی، به دنبال منبع های دیگری باشد. در همین زمان است که سلول های چربی تبدیل به سوخت برای تمرین های ورزشی خواهد شد.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

نکته ديگر این است که ابتدای صبح سطح کورتیزول خون( سرعت دهنده چربی سوزی) بیش از ساعتهای ديگر است؛ در نتیجه میتوانید توقع چربی سوزیِ بیشتری از بدنتان داشته باشید.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

بهترین ساعت چربی سوزی

بهترین زمان برای چربی سوزی 

فواید تمرین صبحگاهی

در یک تحقیق افرادی که در ورزش صبحگاهی شرکت نموده بودند با تمرکز و انرژی بیشتری کار روزانه خویش را انجام دادند.تحقيقات طولانی مدت نشان داده اند افرادیکه در ورزش صبحگاهی شرکت می کنند احتمال این که عادت به ورزش کردن را کنار بگذارند نسبت به افرادیکه در ساعتهای دیگری از روز ورزش می کنند، بسیار کم تر است.برای بسياري از اشخاص ورزش صبحگاهی بسیار مناسبتر است برای این که احتمال این که پس از پایان ساعت کاری خسته باشند و از ورزش کردن چشم پوشی کنند بسیار زیاد است.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

در یک تحقیق که به تازگی در روزنامه The New York Times به چاپ رسید، پیشنهاد می کند که ورزش در صبح پیش از خوردن صبحانه به سرعت کاهش وزن کمک می کند و سطح انرژی دردسترس بدن را در طول روز برای چربی سوزی ارتقاء می دهد.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

یکی از دلایلی که سبب می شود ورزش در صبح زود منجر به کاهش وزن یا حتی ثبات وزن شود این است که بدن را مجبور به استفاده از ذخایر چربی بعنوان منبع انرژی دردسترس می کند که این امر خود سبب سوزاندن انرژی به دست آمده از غذاهایی می شود که جدیدا مصرف نموده اید.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

در یک پژوهش که در سال ۲۰۱۰ انجام شد، ۲۸ مرد جوان ۶ هفته در یک برنامه رژیمی سنگین که شامل ۳۰ درصد کالری بیشتر و ۵۰ درصد چربی بیشتر نسبت به قبل بود، شرکت کردند. جمعی از آنان تنها رژیم غذایی را دریافت کردند و جمعی دیگر علاوه بر رژیم غذایی تمرین مرتب روزانه را هم انجام می داند.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

از این دسته تمرین روزانه که به دو دسته تقسيم شده بودند، نصف آنان نخستین کاری که هرروز صبح انجام می دادند ورزش کردن بود. نصف ديگر این دسته پس از صرف صبحانه پر کربوهیدرات ورزش می کردند. جمعی که صبح زود ورزش می کردند همین صبحانه را ولی پس از پایان تمرین مصرف می کردند.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

بعد از پایان دوره پژوهش، گروهی که فقط رژیم غذایی را دریافت نموده بودند، افزایش وزن قابل توجهی پیدا کردند. گروهی که بعد از صرف صبحانه ورزش می کردند، افزایش وزن ناچیزی پیدا کردند. در مقایسه با این دو گروه، گروهی که پیش از صرف صبحانه ورزش می کردند، هیچگونه افزایش وزنی پیدا نکردند. آنها حتی قادر بودند غذای بیشتری نسبت به دو گروه ديگر در روز مصرف کنند، بدون این که دچار افزایش وزن شوند.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

مطالعات و تئوری های مختلف موثر است و میتوانید برای کسب اگاهی در مورد بهترین زمان پیاده روی و تمرین از آن ها بهره ببرید ولی باید بدانید تشخیص بهترین زمان برای شما به عهده ی شخص شماست.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

در این بخش درباره ی نکته هایی صحبت می کنیم که در این تصمیم گیری به شما کمک می کنند:تلاش کنید صبح ها قدری ورزش هوازی انجام دهید( به طور مثال ۱۰ دقیقه پیاده روی ) و ببینید نتیجه چگونه است و چه حسی دارید. اگر فکر می کنید می توانید برای مدت طولانی انجامش دهید، تلاش کنید دوی آهسته را هم به مدت ۳ تا ۵ دقیقه به برنامه تان اضافه کنید. اگر با معده ی خالی ورزش کردید و حس خستگی یا ضعف داشتید، اول صبحانه بخورید و بعد ورزش کنید. تلاش کنید یاد بگیرید چه طور قند خون تان را با غذا کنترل کنید.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

ورزش کردن برای سلامتی و کاهش وزن اضافی اهمیت دارد و شما باید قسمتی از روزتان را به ورزش کردن اختصاص دهید، چه صبح و چه بعدازظهر. بعضی افراد صبح ها را ترجیح می دهند چون انگیزه ی بیدار شدن پیدا می کنند و در طول روز پرانرژی تر هستند اما برای همه اینگونه نیست. بررسی کنید ببینید ورزش کردن در چه زمانی از روز برای شما مناسبتر است و چند هفته به آن پایبند بمانید تا نتیجه اش را ببینید. در آخر فراموش نکنید که طبق توصیه ی دپارتمان سلامت ایالات متحده آمریکا ، بزرگ سالان باید در هفته ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی هوازی باشدت متوسط یا ۷۵ دقیقه ورزش باشدت بالا انجام بدهند.

بهترین زمان ورزش برای لاغری,

بهترین زمان برای چربی سوزی 

مقصود شما از ورزش کردن چیست؟

به این معنی که اگر به دنبال کاهش وزن و سوزاندن کالری هستید تحقیقات نشان می دهد که بهترین زمان برای این مسئله وجود ندارد و در هر ساعتی از روز میتوانید این کار را انجام دهید.

بهترین زمان برای لاغری و چربی سوزی دقیقاً هنگامی که است که شما انرژی لازم برای ورزش کردن را داشته باشید. شما باید به صدای بدن خویش گوش دهید و بهترین زمان برای ورزش کردن خود را متوجه شوید. تلاش کنید همیشه یک ساعت پیش از تمرین غذا یا بین وعده سبکی بخورید تا انرژی لازم برای فعالیت را داشته باشید.

بهترین زمان برای چربی سوزی 
بهترین زمان ورزش برای افزایش انرژی:

ولی چنانچه به دنبال کسب احساسات بهتر و انرژی های بیشتر برای طول روز خود هستید تأکید می کنیم که بهترین زمان انجام ورزش همان ساعتهای نخستین صبح است.ولی بطور کلی ورزش کردن در ساعات اولیه روز به شما کمک می کند که بیشتر به انجام آن تمایل پیدا نموده و راحت تر به یک روال دائمی در زندگی شما مبدل شود.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

بدین ترتیب باتوجه به نوع تمریناتی که میخواهید انجام دهید بایستی زمان مناسب را پیدا کنید. اگر فعالیت هایی مانند پیاده روی و یا دویدن را در نظر دارید بهتر است که همان ساعت های نخست صبح را به این کار اختصاص دهید.

بهترین زمان برای چربی سوزی 
بهترین زمان ورزش بدنسازی:

ولی اگر از آن دسته افرادی هستید که تمرین های حرفه ای بدنسازی مانند ورزش های قدرتی، تمرینات HIIT، تمرینات بوت کمپ و … را دنبال می کنید، پیشنهاد می کنیم بعد از بیدار شدن از خواب قدری صبر کنید. البته بسته به دیگر برنامه های روزانه شما امکان دارد که این زمان بندی امکان پذیر باشد یا نباشد. ولی چنانچه زمان کافی در اختیار دارید یک یا دو ساعت بعد از صرف صبحانه به انجام این تمرین های سنگین ورزشی بپردازید.

بهترین زمان برای چربی سوزی 

حتی این امکان وجود دارد که صبح هنگام بعد از بیدار شدن از خواب چند ورزش سبک هوازی انجام دهید و انجام تمرین های سنگین تر و حرفه ای تر را به ساعت پس از ناهار و یا پس از پایان کار روزانه اختصاص دهید.

بهترین زمان برای چربی سوزی 
بهترین زمان ورزش برای عضله سازی:

اگر تصمیم تقویت عضلات و فرم دهی به آنها را دارید میتوانید این تمرینات را به ساعتهای پایانی عصر موکول کنید. چرا‌که در این ساعات روز سطح هورمون های شما بالاتر است به ویژه تستوسترون و این هنگامی است که قدرت بدن میتواند به اوج خود برسد.

بهترین زمان برای چربی سوزی 


لطفا رای دهید !
+ -
+15

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود