Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper
کسب درآمد بیت کوین

همه چیز درباره داروی کوآموکسی کلاو

همه چیز درباره داروی کوآموکسی کلاو

کوآموکسیکلاو یک نوع از پنی سیلین است

داروی کوآموکسی کلاو

اگر به پنی سیلین حساسیت دارید حتماً به پزشک خود بگویید. کوآموکسیکلاو یک نوع از پنی سیلین است. اگر به پنی سیلین حساسیت دارید، آن را مصرف نکنید. دوزهای خود را به طور مساوی در طول روز مصرف کنید و دوره آنتی بیوتیک را کامل کنید، حتی اگر احساس می کنید عفونت شما رفع شده است. می توانید قبل یا بعد از غذا از آموکسیکلاو استفاده کنید.

داروی کوآموکسی کلاو

کوآموکسی کلاو برای درمان عفونت های باکتریایی داده می شود. این دارو برای عفونت های سینوسی ، عفونت های ادراری ، عفونت های پوستی ، عفونت های مفاصل و برخی عفونت های دندانی تجویز می شود. همچنین قبل از انجام برخی عمل های جراحی ، از بروز عفونت جلوگیری می شود.

داروی کوآموکسی کلاو

کوآموکسی کلاوحاوی دو ماده است، آموکسی سیلین و کلاوولانیک اسید. ماده اول ، آموکسی سیلین یک آنتی بیوتیک پنی سیلین است که با از بین بردن باکتری های مسئول عفونت ، عفونت را درمان می کند. بعضی از باکتری ها قادر به تولید ماده شیمیایی هستند که باعث می شود آموکسی سیلین کمتر مؤثر باشد. ماده دوم ، کلاوولانیک اسید، این امر را از وقوع متوقف می کند. کلاوولانیک اسید مواد شیمیایی تولید شده توسط باکتری ها را متوقف می کند و این به آموکسی سیلین اجازه می دهد تا باکتری ها را از بین ببرد.


داروی کوآموکسی کلاو

قبل از مصرف کوآموکسی :

بعضی از داروها برای افرادی که شرایط خاصی دارند مناسب نیستند و بعضی اوقات فقط در صورت مراقبت بیشتر از دارو می توان از دارو استفاده کرد. به همین دلایل ، قبل از شروع مصرف آموکسیكلاو مهم است كه پزشك شما موارد زیر را بداند:

داروی کوآموکسی کلاو

• اگر شک دارید ممکن است تب غده داشته باشید.

داروی کوآموکسی کلاو

• اگر یک بیماری آلرژیک دارید ، یا اینکه تاکنون واکنش آلرژیک به یک دارو داشته اید. این امر به ویژه در صورتی که تاکنون واکنش بدی به هر آنتی بیوتیک پنی سیلین نشان داده اید ، مهم است.

داروی کوآموکسی کلاو

• اگر باردار هستید یا شیر می دهید. کو آموکسیکلاو برای نوزادان مضر نیست. با این وجود ، هنوز هم مهم است که اگر به کودک شیر می دهید ، به پزشک خود بگویید.

داروی کوآموکسی کلاو

• اگر در نحوه عملکرد کبد خود مشکلی دارید یا در نحوه عملکرد کلیه های خود مشکل دارید.

داروی کوآموکسی کلاو

• اگر داروهای دیگری مصرف می کنید. این شامل داروهایی است که شما می توانید بدون نسخه و همچنین داروهای گیاهی و مکمل های دیگر است.

داروی کوآموکسی کلاو

کوآموکسی کلاو را دقیقاً مطابق آنچه پزشک به شما گفته است مصرف کنید

داروی کوآموکسی کلاو

نحوه مصرف کوآموکسی :

قبل از شروع درمان،برگه اطلاعات چاپی سازنده را از داخل بسته بخوانید. این اطلاعات بیشتر در مورد کوآموکسی کلاو به شما می دهد و لیستی کامل از عوارض جانبی که ممکن است از مصرف آن تجربه کنید را در اختیار شما قرار می دهد.

داروی کوآموکسی کلاو

کوآموکسی کلاو را دقیقاً مطابق آنچه پزشک به شما گفته است مصرف کنید. معمولاً روزانه سه بار و هر هشت ساعت مصرف می شود. مهم است که در طول روز مقدار کافی از دوزها را خالی نکنید. پزشک یا داروساز شما به شما می گوید که چه مقدار قرص (یا چه مقدار داروی مایع) برای هر دوز مصرف کنید و این اطلاعات برای یادآوری بر روی برچسب بسته چاپ می شود. اگر به شما داروی مایع داده شده است ، دستورالعمل ها را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که مقدار صحیح دارو را اندازه گیری می کنید.

داروی کوآموکسی کلاو

سعی کنید در هنگام مصرف کوآموکسی کلاو ، مقدار زیادی آب بنوشید ، تا به عملکرد کلیه های شما کمک کند. می توانید دوزهای خود را قبل یا بعد از غذا مصرف کنید.

اگر یک دوز را فراموش کردید ، به محض یادآوری آن را مصرف کنید. سعی کنید هر روز تعداد صحیح دوز مصرف کنید، اما دو دوز را همزمان مصرف نکنید تا یک دوز فراموش شده را جبران کنید.

داروی کوآموکسی کلاو

برای جلوگیری از بازگشت عفونت دوره انتی بیوتیک را کامل کنید

داروی کوآموکسی کلاو

از درمان خود نهایت استفاده را ببرید:

اگر شما (یا فرزندتان) داروی مایع خوراکی مصرف می کنید ، ممکن است متوجه شوید که باعث لکه دار شدن دندان ها می شود. این به زودی پس از پایان دوره آنتی بیوتیک ها از بین می رود.حتی اگر احساس می کنید عفونت شما پاک شده است ، تا پایان دوره آنتی بیوتیک را مصرف کنید، مگر اینکه به شما گفته شود که متوقف کنید. این برای جلوگیری از بازگشت عفونت است. پزشک به شما خواهد گفت که مدت درمان شما چقدر طول خواهد کشید - این معمولاً بیشتر از 14 روز نیست. اگر بعد از اتمام دوره هنوز احساس ناخوشایندی دارید ، به پزشک مراجعه کنید.

داروی کوآموکسی کلاو

برخی از افراد پس از طی دوره ای از آنتی بیوتیک ها ، باعث ایجاد قرمزی و خارش در دهان یا مهبل (برفک) می شوند. اگر این اتفاق برای شما رخ داد ، برای مشاوره با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

داروی کوآموکسی کلاو

اگر همزمان با قرص ضدبارداری ، آنتی بیوتیک مصرف می کنید ، در صورتی بیش از 24 ساعت (استفراغ) یا اسهال دارید ، اثر قرص کاهش می یابد. در صورت بروز چنین اتفاقی ، از پزشک یا داروساز خود بخواهید در مورد اقدامات پیشگیری از بارداری در طی چند روز آینده ، شما را راهنمایی کند. برای هرگونه بیماری یا اسهال که کمتر از 24 ساعت طول بکشد ، نیازی به استفاده از اقدامات احتیاطی دیگر نیست.

داروی کوآموکسی کلاو

عوارض جانبی داروی کوآموکسی کلاو :

در کنار اثرات مفید کوآموکسی کلاو ، اکثر داروها می توانند عوارض جانبی ناخواسته ایجاد کنند ، هر چند همه ممکن است آنها را تجربه نکنید. در جدول زیر برخی از متداول ترین موارد مرتبط با داروی کوآموکسی کلاو وجود دارد. لیست کامل را در برگه اطلاعات تولید کننده که با داروی شما تهیه می شود ، پیدا خواهید کرد. اثرات ناخواسته اغلب با تنظیم بدن شما به داروی جدید بهبود می یابد ، اما اگر هر یک از موارد زیر ادامه داشت یا مشکل ساز شد با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

داروی کوآموکسی کلاو

داروی کوآموکسی کلاو

نکته مهم : اگر شما بثورات خارش دار ، صورت متورم یا مشکل در تنفس دارید ، این ممکن است نشانه های حساسیت به یک آنتی بیوتیک پنی سیلین باشد. دیگر از داروی کوآموکسی کلاو استفاده نکنید و با پزشک خود صحبت کنید یا سریعاً به اورژانس مراجعه کنید.

اگر علائم دیگری را که فکر می کنید به دلیل آنتی بیوتیک است ، تجربه کرده اید ، برای مشاوره بیشتر با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

داروی کوآموکسی کلاو


لطفا رای دهید !
+ -
+20

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود