Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper
نرم افزار تقویم 1400 با گرافیک بسیار زیبا

ایمپلنت بدون جراحی و خونریزی

ایمپلنت بدون جراحی و خونریزی

ایمپلنت بدون جراحی و خونریزی

 

در این مطلب به طور کامل در مورد کاشت ایمپلنت دندان بدون جراحی و بدون خونریزی شرح خواهیم داد. دراین روش که برای کاشت ایمپلنت دندان از لیزر استفاده می شود زمان درد به حداقل ممکن می رسد.

 

این نوع ایمپلنت گذاری روشی است که بدون جراحی لثه و انجام بخیه صورت میگرد و به دلیل اینکه استخوان فک پس از کشیدن دندان توسط پزشک تضعیف می شود، به این صورت در بیشتر وقت ها با فقر استخوان روبه رو هستیم و این روش درصد جایگزینی ایمپلنت به صورت عملی بسیار پایین است و تقریبا میسر نیست. عمل flapless ، با کمک گرفتن از surgical guide که با استفاده از رادیوگرافی CBCT استخوان فک درست شده، میسر است و که به آن جراحی یا عمل ایمپلنت بدون وجود خونریزی لثه و بدون احساس درد گفته می‌شود.


کاشت ایمپلنت دندان بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی و خونریزی

ایمپلنت بدون جراحی و خونریزی

روش پانچ (بدون نیاز به جراحی):
اگر شخصی که برای جراحی ایمپلنت مراجعه کرده از بافت نرم در لثه هاش برخوردار باشد وهمچنین دارای بافت سخت در استخوان هایش باشد و بافت خوبی داشته باشد، امکا ن جایگزاری دندان جدید را بدون اینکه به جراحی وسیع لثه نیاز شود و با راه حلی آسان بدون داشتن درد به اندازه جراحی و خونریزی برای شخص مراجعه کننده وجود دارد. به دلیل اینکه در این جایگزاری، بافت اطراف جایگزاری ایمپلنت دندان را کمتر گرفتار خدشه می‌شود، پیوند آن با استخوان فک زودتر اتفاق افتاده و ودت زمان معالجه کم می شود. در این نوع جایگزاری ایمپلنت بدون جراحی در عوض شکافت لثه و دیدن کامل محل قرارگیری، متخصصان ماهر و حرفه ای مکان جا دادن ایمپلنت را به‌درستی و آسانی حس می‌کنند و همین طور در اسکن‌ها تراکم استخوان را هم کاملا می‌توانند مشاهده کنند.


روش لیزر در کاشت ایمپلنت دندان :
در عصرامروز لیزر کاربرد بسیارزیادی درتمام زمینه‌ها دارد از مهم‌ترین استفاده های لیزر در جراحی‌ها و عمل های حساس و بسیار مهم مانند ایمپلنت دندان است. جراحی ایمپلنت دنیای وسیعی را مقابل دندانپزشکان قرار داد اما بخاطر اینکه در این روش جراحی باید انجام شود وهمچنین اگر هر‌گونه عفونتی رخ دهد ممکن است جراحی ناموفق بوده و باعث شود پایه تیتانیومی ایمپلنت دندان پس زده شود که واقعا به راه حلی تازه و کامل‌تر و درست تری در کنار جراحی ایمپلنت نیاز می‌شد. لیزر، دنیای دندانپزشکی را به طور شگفت انگیزی متنوع کرد.


لیزر موجب کم شدن زمان درد و خونریزی
روش لیزر جراحی دندان، برای مرحله اول که جای‌گذاری ایمپلنت است بسیار کمک می کند و همچنین برای فرم دادن به بافت نرم که مرحله دوم است توصیه می‌شود. علاوه برآن روش لیزر ازعفونی شدن سطح ایمپلنتی جلوگیری می کند. بنابراین لیزر یکی از روش های درمانی تازه در صنعت دندانپزشکی است که موجب کم شدن زمان درد و خونریزی می‌شود. در عمل جایگزاری ایمپلنت یا همان کاشت دندان هم مانند تمام عمل های دهان و فک خاصیت ضدالتهابی ودردی و سرعت ترمیم و مشکلات پس از ایمپلنت لیزر بسیار کمک می کندد. مطلب قابل توجه این هستش که اشخاصی که از روش لیزربرای کاشت دندان هایشان استفاده کردند دیگر نمی توانند با روش‌های معمولی انجام دهند. 

 

کاشت ایمپلنت دندان
شرایط محل قرار دادن ایمپلنت:
– استخوان ها مناسب باشند.
– ارتفاع آنها مناسب باشند.
– ضخامت مناسبی داشته باشند.
– استخوان تراکم داشته باشد.

مزایای ایمپلنت های درمانی برای بیمار
این کار برای جراحان بسیار دشوار خواهد بود اما برای بیمار ویژگی‌ها و مزایایی دارد:
۱) زمان کاشت دندان را بسیار کاهش میدهد.
۲) درد بعد از کاشت دندان را کاهش می دهد.
۳) تورم بعد از کاشت دندان کاهش میدهد.
۴) برای بیماران دیابتی این روش بهترین روش است.
۵) برای بیمارانی که دارای استخوان با عرض کم هستند بهترین روش است.
۶) برای بیمارانی که دارای استخوان با ارتفاع کم هستند بهترین روش است.
۷) برای اشخاصی که نیاز مبرم به روکش فوری دارند بهترین روش است.
۸)برای اشخاصی که از جراحی کاشت دندان وحشت دارند بهترین روش است.
۹) از تضعیف استخوان پس از کاشت دندان جلوگیری میکند.
۱۰) خونریزی پس از جراحی دندان را کاهش میدهد.
۱۱) درست پس از ایمپلنت میتوانید از غذای طبیعی و معمول استفاده کنید.
۱۲)درست بعد از جراحی دندان میتوانید کارهای معمول خود را انجام دهید.
۱۳) در نتیجه برای محافظت از لثه ها و همچنین زیبا تر کردن دندان ها و مانع گیر کردن چیزی در دندان های انتهایی روش خوبی است.

چطور می توان دندانی را که از بین رفته درمان کرد؟ بریج یا ایمپلنت؟
دندان های از دست رفته را می توان به طرقی که در ذیل مطرح شده است، جایگزین کرد: ۱- قرار دادن پل یا بریج(Bridge) علت نامگذاری پل یا بریج آن است که دو دندان واقع شده در مجاورت ناحیه بی دندانی نقش پایه را ایفا می کند و در فضای خالی بین آن ها،یک یا چند دندان اضافه می شود.


از نظر ساختاری،پل ها یا بریج ها به چند گونه تقسیم می شوند:
الف) بریج‌های عادی
برای دندان های پایه در اینگونه بریج ها که در کنار نواحی بی دندانی قرار گرفته اند، از روکش استفاده می شود ودر میان آن ها نیز یک یا چند دندان اضافه می شود. به طور معمول اسکلت بریج ها یا قسمت داخلی از جنس فلز می باشد به این علت که باید مقاومت کافی داشته باشد و سپس روی آن را از روکشی چینی می پوشانند. جنس این فلزها نیز گونه های متفاوتی دارد ولی در مجموع می توان برای آن از آلیاژهایی با قیمت کم تر تا آلیاژهایی که حاوی طلا هستند،استفاده کرد.شایان ذکر است که روکش های ساخته شده از آلیاژهای حاوی طلا،لبه های منظم تری خواهند داشت ولی از طرفی قیمتشان هم بالاتر می باشد. امروزه می توانیم شاهد بریج های بدون فلزهم باشیم که زیبایی این بریج ها بیشتر می باشد اما متاسفانه به اندازه ی بریج- های حاوی فلزمقاوم نیستند.

ایمپلنت بدون جراحی و خونریزی

 

ب) بریج‌های محافظه‌کارانه(Conservative bridges)
یکی از حسن های بریج محافظکارانه این است که روکش برای دندان های پایه مورد استفاده قرار نمی گیرد. برای پیوند دندان اضافه شده به پایه هایی که در مجاورت قرار دارند می توان بالچه های کامپوزیتی یا فلزی را مورد استفاده قرار داد. مریلند بریج و اینلی برینج از جمله بریج های محافظکارانه می باشند.در اینگونه بریج ها، دندان های کنار ناحیه بی دندانی تنها به اندازه ی پرکردن کوچک تراش می خورند و حدالامکان بافت آن ها سالم می ماند. این بریج ها تنها برای جایگزین یک یا دو دندان مناسب می باشند اما مقاومت لازم برای جایگزین کردن بیشتر از دو دندان را ندارند.در اینگونه مواقع باید از بریج های معمولی فلزدار و یا از ایمپلنت برای جایگزینی استفاده کرد. 


لطفا رای دهید !
(2 رای 5 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود