Coffee-net.ir

لینک های جالب و خواندنی از سراسر وب  [آرشیو]

1399 Calendar Wallpaper
نرم افزار تقویم 1400 با گرافیک بسیار زیبا

علایم و درمان گرمازدگی

درمان گرمازدگی

در آب و هوای گرم بدن شما عمدتا توسط عرق کردن خنک می شود

علایم و درمان گرمازدگی

گرمازدگی شرایطی است که علائم آن شامل عرق شدید و نبض بالا است. این یکی از سه سندروم مرتبط با گرما است که گرفتگی عضلات را خفیف ترین و گرمازدگی شدید ترین آن موارد است.

علایم و درمان گرمازدگی

علل گرمازدگی عبارتند از قرار گرفتن در معرض دمای بالا، به ویژه هنگامی که همراه با رطوبت بالا و فعالیت فیزیکی شدید باشد. بدون درمان سریع، گرمازدگی می تواند منجر به یک وضعیت تهدید کننده زندگی شود. خوشبختانه، گرمازدگی قابل پیشگیری است.

علایم و درمان گرمازدگی

علائم گرمازدگی:

علائم و نشانه های گرمازدگی ممکن است به طور ناگهانی یا در طول زمان، به خصوص در دوره های طولانی مدت ورزش ایجاد شود. علائم و نشانه های گرمازدگی عبارتند از:

پوست مرطوب سرد با گرگرفتگی در هنگام گرما

عرق کردن شدید

ضعف

سرگیجه

خستگی

نبض ضعیف یا تند

فشار خون پایین

گرفتگی عضلات

حالت تهوع

سردرد

علایم و درمان گرمازدگی

چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فکر می کنید گرمازده شده اید:

تمام فعالیت ها را متوقف کنید و استراحت کنید

به مکان خنک تر بروید

آب سرد یا نوشیدنی های ورزشی بنوشید

علایم و درمان گرمازدگی

اگر علائم یا نشانه های شما بدتر شد یا در عرض یک ساعت بهبود نیافت، به پزشک مراجعه کنید. اگر درجه حرارت بدن (اندازه گیری شده توسط دماسنج) به (104 F 40 C ) یا بالاتر برسد، به مراقبت فوری پزشکی نیاز خواهید داشت.

وزن بیش از حد می تواند بر توانایی بدن شما برای تنظیم دمای آن تأثیر بگذارد

علایم و درمان گرمازدگی

علل گرمازدگی :

حرارت بدن شما همراه با حرارت محیطی باعث ایجاد درجه حرارت داخلی بدن شما می شود. بدن شما نیاز به تنظیم دما دارد ( در هوای سرد یا هوای گرم)

علایم و درمان گرمازدگی

در آب و هوای گرم بدن شما عمدتا توسط عرق کردن خنک می شود. تبخیر عرق شما دمای بدن شما را تنظیم می کند. با این حال، زمانی که شما به شدت تمرین می کنید یا در آب و هوای گرم و مرطوب به طور غیرمستقیم فعالیت می کنید، بدن شما کمتر توانایی خنک کردن را دارد.

علایم و درمان گرمازدگی

در نتیجه بدن شما ممکن است گرفتگی عضلات ، خفیف ترین شکل بیماری مرتبط با گرما را ایجاد کند. علائم و نشانه های گرفتگی عضلات معمولا شامل عرق کردن شدید، خستگی، تشنگی و گرفتگی عضلانی می شود. درمان سریع به هنگام گرفتگی عضلات از پیشرفت به گرمازدگی جلوگیری می کند.شما معمولا می توانید گرفتگی عضلات را با نوشیدن مایعات یا نوشیدنی های ورزشی حاوی الکترولیت ها، و رفتن به مکان خنک تر یا سایه دار و استراحت، درمان کنید.

علایم و درمان گرمازدگی

علل دیگر

به غیر از آب و هوای گرم و فعالیت شدید، علل دیگر گرمازدگی عبارتند از:

از دست دادن آب بدن، که توانایی بدن شما برای عرق کردن و حفظ دمای طبیعی را کاهش می دهد.

مصرف الکل، که می تواند توانایی بدن شما برای تنظیم درجه حرارت شما را تحت تاثیر قرار دهد.

پوشیدن بیش از حد لباس، به ویژه در لباس هایی که اجازه نمی دهد عرق به راحتی تبخیر شود

علایم و درمان گرمازدگی

عوامل خطر

هر کس می تواند گرمازدگی را تجربه کند، اما برخی عوامل باعث افزایش حساسیت شما به گرما می شود. آنها عبارتند از:

سن: نوزادان و کودکان زیر 4 سال و بزرگسالان بالای 65 ساله در معرض خطر بیشتر گرمازدگی هستند. توانایی بدن برای تنظیم دمای آن به طور کامل در کوکان توسعه نیافته و ممکن است در افراد مسن به خاطر بیماری، داروها یا عوامل دیگر کاهش یابد.

حمام آب سرد یا یخ موثرترین راه برای سرعت بخشیدن به کاهش دمای بدن شما است

علایم و درمان گرمازدگی

مصرف برخی داروها: داروهایی که توانایی بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد و بدن را هیدراته می کند، مانند بعضی از داروهای مورد استفاده برای درمان فشار خون بالا و مشکلات قلب،آنتی هیستامین ها، آرامش بخش و یا کاهش علائم روانی (antipsychotics). علاوه بر این، برخی از مواد مخدر غیر قانونی مانند کوکائین و آمفتامین می توانند دمای بدن را افزایش دهند.

علایم و درمان گرمازدگی

چاقی : وزن بیش از حد می تواند بر توانایی بدن شما برای تنظیم دمای آن تأثیر بگذارد و بدن شما را به گرما بیشتر حفظ کند.

علایم و درمان گرمازدگی

تغییر ناگهانی دما: اگر به منطقه گرم نرفته باشید، بیشتر به بیماری های مرتبط با گرما، مانند گرمازدگی، حساس هستید. سفر به یک منطقه با آب و هوای گرم برای کسی که در جای سرد زندگی می کند می تواند شما را در معرض خطر بیماری مرتبط با گرما قرار دهد، زیرا بدن شما فرصتی برای استفاده از دماهای بالاتر ندارد.

علایم و درمان گرمازدگی

شاخص حرارت بالا: شاخص گرما یک مقدار درجه حرارت است که در نظر دارد که چگونه دما و رطوبت در فضای باز احساس می کنید. هنگامی که رطوبت بالا است، عرق شما نمی تواند به راحتی تبخیر شود و بدن شما به سختی خنک می شود، و شما را در معرض خستگی و حرارت قرار می دهد. هنگامی که شاخص گرما (91 F 33 C) یا بالاتر باشد، باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

علایم و درمان گرمازدگی

جلوگیری از گرمازدگی:

شما می توانید تعدادی از اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از گرمازدگی و سایر بیماری های مرتبط با گرما انجام دهید. هنگامی که دما بالا می رود، به یاد داشته باشید:

لباس های خنک و راحت را بپوشید.

محافظت در برابر آفتاب سوختگی.

به مقدار زیاد مایعات بنوشید.

علایم و درمان گرمازدگی

هرگز کسی را در یک ماشین پارک شده در گرما قرار ندهید.حتی اگر پنجره ها باز باشند یا ماشین در سایه باشد.در ساعات اوج گرما از خانه خارج نشوید، سعی کنید تمرین یا کار فیزیکی را برای ساعتهای خنک تر از روز، مانند صبح یا عصر برنامه ریزی کنید.

علایم و درمان گرمازدگی

راههای درمان گرمازدگی :

در اغلب موارد شما می توانید برای درمان گرمازدگی از موارد زیر استفاده کنید:استراحت در یک محل خنک: بهتر است به یک ساختمان با تهویه مطبوع بروید، یا حداقل، یک سایه را پیدا کنید یا در مقابل یک فن قرار بگیرید. به پشت دراز بکشید و پاهای خود را بالاتر از سطح قلب قرار دهید.

علایم و درمان گرمازدگی

نوشیدن مایعات سرد: نوشیدن آب یا نوشیدنی های ورزشی. نوشیدنی های الکلی نداشته باشید، که می تواند به کمبود آب کمک کند.

علایم و درمان گرمازدگی

خنک کردن بدن: یک دوش آب سرد بگیرید، یا حوله هایی را که در آب سرد خیس شده اند بر روی پوست خود قرار دهید. اگر در خارج از منزل هستید و در نزدیکی شما پناهگاه نیست، قرار گرفتن در آب و هوای سرد یا شنا در آب می تواند دمای بدن شما را کم کند.

علایم و درمان گرمازدگی

کم کردن لباس : لباس های غیر ضروری را دربیاورید و اطمینان حاصل کنید که لباس های شما خنک و آزاد است.

علایم و درمان گرمازدگی

اگر در عرض یک ساعت پس از استفاده از این اقدامات احساس خوبی نداشته باشید، به پزشک مراجعه کنید. برای خنک کردن بدن خود به دمای معمولی، پزشک ممکن است از این تکنیک های درمان حرارتی استفاده کند:

علایم و درمان گرمازدگی

قرارگرفتن در آب سرد: ثابت شده است حمام آب سرد یا یخ موثرترین راه برای سرعت بخشیدن به کاهش دمای بدن شما است.

علایم و درمان گرمازدگی

از تکنیک های خنک کننده تبخیر استفاده کنید: اگر درجه حرارت بدن شما در محدوده حرارتی قرار نگیرد و اگر غوطه وری در آب سرد در دسترس نباشد، پرشک ممکن است سعی کند دمای بدن را با استفاده از روش تبخیر کاهش دهند.

علایم و درمان گرمازدگی

پتو خنک کننده یا کیسه های یخ : یکی دیگر از روش ها این است که شما را در یک پتو خنک کننده ویژه قرار دهیم و کیسه های یخ را روی کشاله ران، گردن، پشت و زیر بغل خود قرار دهید تا دمای بدنتان را پایین بیاورید.

علایم و درمان گرمازدگی


لطفا رای دهید !
(2 رای 5 از 5)

telegram share

نام شما:
رایـانـامه:
متـن نظر:
کد امنیتی:
عکس خوانده نمی شود